Hypotekárna kalkulačka 

Účelové aj bezúčelové hypotéky ponúka u nás viac ako desiatka bánk. Bežný človek sa len ťažko ale zorientuje v celej ponuke rôznych úrokov, poplatkov a ďalších podmienok. Potrebujete hypotéku bez dokladovania príjmu? Chcete radšej progresívnu, anuitnú alebo degresívnu hypotéku? Neviete ako postupovať pri výbere hypotéky? Na všetky tieto otázky, navyše s nestranným porovnaním a nezávislým poradenstvom, dá najlepšie otázky odborník na hypoúvery. Pokiaľ sa k tomu pridá možnosť získania online kalkulácie a porovnania jednotlivých ponúk hypoték, získate prvotriedny servis a informácie, ako v žiadnej banke. Všetko samozrejme nezáväzne bez povinnosti vybrať si vybraný úver. 

Porovnanie ponúk hypoték

Vďaka širokej ponuke hypotekárnych úverov je možné získať úver prakticky na každý účel. Či už ide o kúpu nehnuteľnosti, výstavbu rodinného domu, kúpu stavebného pozemku alebo refinancovanie starého úveru, na každý účel sa dá nájsť hypotéka presne na mieru. Dlhodobá splatnosť a ručenie vo forme založenia nehnuteľnosti umožňuje dostupnosť aj pre ľudí s bežným príjmom. Vyskúšajte hypokalkulačku ešte dnes a získajte prehľad o hypotekárnych úveroch z objektívneho zdroja. 

Výhody

  • Hypotéka už od 1.19%
  • Žiadne poplatky za vybavenie hypotéky vopred
  • Jednoduché a rýchle vybavenie online z pohodlia domova
  • Profesionálne poradenstvo pri výbere hypotéky zdarma
  • Nezávislé porovnanie všetkých dostupných možností
  • Možnosť získania refinančnej hypotéky na splatenie starého úveru
  • Možnosť získania bezúčelovej hypotéky na čokoľvek

Časté otázky

Je možné získať hypotéku aj bez dokladovania výšky príjmu?

Čiastočne áno. Niektoré banky nemusia vyžadovať potvrdenie o výške príjmu, pokiaľ si ho vedia zistiť napríklad od zamestnávateľa alebo z iných zdrojov. Trvalý príjem ale je nutné mať.

Akou nehnuteľnosťou je možné ručiť za úver?

Najčastejšie sa ručí kupovanou nehnuteľnosťou, ale nie je to podmienka. Ručiť je možné každou bonitnou nehnuteľnosťou, či už ide o byt, rodinný dom, pozemok alebo rekreačnú nehnuteľnosť. Majiteľ nehnuteľnosti musí s ručením súhlasiť.

Na čo všetko sa dá hypotéka použiť?

Hypotéku je možné získať na kúpu nehnuteľnosti, stavbu nehnuteľnosti, rekonštrukciu nehnuteľnosti a aj bezúčelovo, kedy nie je nutné dokladovať účel použitia peňazí z úveru.

Aká je výška úroku?

Výška úroku je závislá od viacerých okolností, predovšetkým od bonity žiadateľa, dĺžky fixácie úročenia, pomeru výšky hypotéky a výšky ručenia, typu hypotéky, rizikovej prirážky a od iných parametrov, ktoré si určuje každá banka individuálne.

Do akej výšky je možné hypotéku získať?

Väčšina bánk limituje výšku hypotéky v pomere k hodnote zakladanej nehnuteľnosti podľa znaleckého posudku. Najčastejšie sa dá získať hypotéka do 80 až 90 % hodnoty nehnuteľnosti, výnimočne pri bonitnom klientovi aj na 100 % hodnoty nehnuteľnosti.

Dá sa hypotéka použiť aj na refinancovanie pôvodného úveru?

Áno, okrem klasickej hypotéky na kúpu, stavbu či rekonštrukciu bývania existujú aj špeciálne refinančné hypotéky, ktoré slúžia presne na vyplatenie pôvodnej, menej výhodnej, hypotéky. Tieto sa obvykle poskytujú s lepším úročením, prípadne aj s dlhšou lehotou splatnosti.

Podľa čoho sa vyberá najvýhodnejší úver?

Na základe nezáväznej žiadosti si hypotekárny maklér spraví Váš úverový profil a nájde úvery zodpovedajúce Vašim požiadavkám a možnostiam. Následne s Vami preberie všetky možnosti a s prihliadnutím na individuálne podmienky získate hypotéku presne na mieru.

Referencia

"Spolu s manželom sme sa rozhodli, že je najvyšší čas na vlastné bývanie. Keďže sme zdedili pozemok, potrebovali sme vybaviť úver na stavbu domu. Chcem oceniť profesionálny prístup a najmä nestranné porovnanie viacerých možností a hypoték. Vďaka online konzultácii sme sa nakoniec rozhodli pre hypotéku s postupným financovaním a ukázalo sa to ako dobrá voľba. Všetko sme vybavili bez väčšieho problému a pohodlne."

Petra L., 30, Námestovo

Hodnotenie: 5/5

Porovnať hypotéky