Produkty spoločnosti

Fio osobný účet logo

Fio osobný účet

Sporiaci účet Fio konto logo

Sporiaci účet Fio konto

O spoločnosti

Fio banka pôsobiaca na slovenskom finančnom trhu je jednou z mnohých pobočiek zahraničnej banky s rovnomenným názvom. Spolu s ďalšími pobočkami tvoria finančnú skupinu Fio. Tá patrí medzi veľmi silných lídrov na slovenskom a českom trhu. Fio banka poskytuje bežné služby ako väčšina bánk. Medzi ne sa radí napríklad vedenie bežných a termínovaných účtov, poskytovanie úverov či obchodovanie s cennými papiermi.

História 

Vznik Fio banky je datovaný na rok 1993, kedy vznikla aj finančná skupina Fio. Vytvorená bola v Českej republike a dodnes je ovládaná českými majiteľmi. Banka vstúpila na slovenský trh v roku 2002. Svoju prvú pobočku otvorila v Bratislave. Následne sa za roky rozšírila do ďalších miest Slovenska. Ľudia si ju obľúbili najmä vďaka službám, ktoré poskytuje. 

Viac informácií o Fio banka 

  • Fio banka poskytuje možnosť otvorenia účtu online a úplne bezplatne. Postup je jednoduchý a pomôže vám pri tom zákaznícky servis. 
  • Pomocou špeciálnej aplikácie s názvom e-Broker a Smartbroker môžete investovať pohodlne a úplne zdarma. Vďaka Fio banke je investovanie omnoho jednoduchšie.