Produkty spoločnosti

Účet pre modrú planétuTB logo

Účet pre modrú planétuTB

Sporiaci účet od Tatra banky logo

Sporiaci účet od Tatra banky

O spoločnosti

Tatra banka vznikla v roku 1990 ako prvá súkromná banka na Slovensku. Počas viac ako 30 rokov pôsobenia si vybudovala postavenie jednej z najsilnejších bánk na slovenskom trhu. Svojim zákazníkom poskytuje pravidelne inovácie a nové služby. Vďaka tomu sa zaradila medzi najinovatívnejšie banky na svete za rok 2019. Tatra banka je súčasťou najsilnejšej rakúskej bankovej skupiny RBI Group.

História

Tatra banka bola prvou súkromnou bankou na Slovensku. Vznikla v roku 1990 a svoje meno prevzala od starej Tatra banky pôsobiacej v rokoch 1884 - 1948. Prvá pobočka bola otvorená v Bratislave. Neskôr sa banka začala rozširovať do ďalších slovenských miest. V roku 2009 predstavila internetbanking v mobile a v roku 2012 aj samotné mobilné platby. 

Viac informácií o Tatra banke

  • V roku 2015 priniesla Tatra banka možnosť platenia prostredníctvom inteligentných hodiniek. Zjednodušila bezkontaktné platenie pre mnohých klientov.
  • V roku 2018 priniesla banka ďalšiu inováciu vo forme tvárovej biometrie. Pomocou nej si viete založiť účet cez mobilnú aplikáciu.
  • Tatra banka pravidelne získava rôzne ocenenia. Medzi najnovšie sa radí ocenenie za Najlepšiu digitálnu banku na Slovensku a Najinovatívnejšiu digitálnu banku na svete.