Produkty spoločnosti

Pôžička od Prima Banky logo

Pôžička od Prima Banky

Osobný účet logo

Osobný účet

Sporenie od Prima Banky logo

Sporenie od Prima Banky

O spoločnosti

Prima banka je treťou najväčšou bankou na Slovensku. Má 122 pobočiek po celom Slovensku. Je taktiež jednou z troch bánk, ktoré pokrývajú všetkých 79 okresov. Vďaka tomu ju majú klienti vždy po ruke. Prima banka patrí medzi najrýchlejšie rastúce banky na našom trhu. Známa je najmä vďaka rýchlosti pri vybavovaní požiadaviek a službám, ktoré poskytuje. 

História 

Prima banka vznikla v roku 1993 pod názvom Prvá komunálna banka. Po desiatich rokoch pôsobenia, v roku 2003, zmenila svoje meno na Dexia banka Slovensko a začala ponúkať služby fyzickým osobám. O necelých 10 rokov neskôr banka zmenila svoje meno znova. Tentokrát na Prima banka. V roku 2017 sa zlúčila s bankou Sberbank Slovensko. Meno však zostalo stále rovnaké. 

Viac informácií o Prima banka 

  • Prima banka poskytuje svoje služby fyzickým a právnickým osobám a samosprávam. V jej portfóliu nájdete možnosti financovania miest a obcí a množstvo ďalšieho.
  • K osobnému, detskému alebo študentskému účtu si môžete zriadiť pravidelné sporenie. Peniaze na sporiacom účte sa zhodnocujú úrokom 5 % ročne.
  • Hypotéka v Prima banke je veľmi výhodná. Za poskytnutie neplatíte nič a úrok je len 0,6 % pre každého.