Refinancovanie jedného úveru

Refinancovanie pôžičky alebo úveru predstavuje jednoduchý postup výmeny starej, nevýhodnej pôžičky za novú, výhodnejšiu. Takýmto spôsobom sa dá prakticky refinancovať akákoľvek pôžička a úver, teda kreditná karta, prečerpanie, spotrebný úver alebo hypotéka.

Výhody refinancovania úveru

  • Ušetrenie zaujímavej čiastky
  • Nižšie mesačné splátky
  • Lepší úrok
  • Lepšie podmienky
  • Možnosť požičať si viac
  • Zmena doby splácania

Podmienky refinancovania

Pre úspešné refinancovanie pôvodnej pôžičky za novú je potrebné splniť štandardné pôžičky ako pri prvej, teda vek minimálne 18 rokovtrvalé alebo prechodné bydlisko na území SR. Nemôžete byť dlžníkom alebo meškať so splátkami pri predošlej alebo inej pôžičke. Čo sa týka dokladov, okrem občianskeho preukazu budete potrebovať aj úplnú dokumentáciu k pôvodnej pôžičke.

Referencia

"Keď som si pred viacerými rokmi bral s manželkou hypotéku, nevedeli sme poriadne do čoho ideme. Boli sme radi, že nám ju niekto poskytol a podmienky sa nám zdali výhodné, prinajmenšom postačujúce. Zo zvedavosti som sa však pozrel aj na iné, dnešné ponuky, ktoré sa medzičasom pochopiteľne zmenili, a tak nebolo príliš nad čím rozmýšľať. Je fajn, že je tu možnosť dať svoje staré úvery na refinancovanie, a tak získať nové výhodnejšie."

Ondrej, 41 rokov

Hodnotenie: 5/5

Mám záujem

Časté otázky

Čo všetko môžem refinancovať?

Okrem hypotéky alebo bežného úveru môžete získať lepšie podmienky aj refinancovaním prečerpania na účte, kreditnej karty alebo lízingu.

Je refinancovanie naozaj výhodnejšie?

Neplatí to vždy a v každom prípade, preto je veľmi dôležité, aby ste si pozorne porovnali obe pôžičky a všetky ich aspekty.

Koľko môžem ušetriť?

To je veľmi individuálne, napríklad pri hypotéke vo výške 50 000 € môžete znížením úrokovej sadzby o 0,50 % ušetriť viac ako 3 000 € z celkovej sumy.

Aký je zmysel refinancovania?

Hlavnou motiváciou pri refinancovaní starej pôžičky je najmä fakt, že získaním výhodnejšej pôžičky môžete vyplatiť tú starú, nevýhodnejšiu a ušetriť tak zaujímavú čiastku.