Magazín

Aktuálne novinky zo sveta financií

12 otázok, ktoré by ste si mali položiť prv, než podpíšete úverovú zmluvu

Publikovaný 30.08.2017 Rada

Vybrali ste si pôžičku, schválili vám ju a vy sa už neviete dočkať podpisu úverovej zmluvy. Počkajte ešte chvíľku...Viete o tom, že existuje až 12 chýb, ktoré robí väčšina spotrebiteľov, vďaka ktorým sa upíšu nevýhodnej pôžičke? Prv, ako čokoľvek podpíšete, všetko si ešte raz dobre premyslite.

Chcete si požičať? Pozrite sa, čo považujú banky za pravidelný a stabilný príjem

Publikovaný 10.08.2017 Rada

Pôžičky bez skúmania výšky príjmu dnes neexistujú. Povinnosťou veriteľa je totiž skúmať schopnosť žiadateľa úver splatiť. Za týmto účelom vyžadujú banky aj nebankové spoločnosti od klientov, aby mali dostatočný, pravidelný a stabilný príjem. Dôležitú úlohu však zohráva aj to, o aký typ príjmu ide. Nie každý príjem je totiž dostatočný pre získanie úveru.

Naše dlhy rastú najrýchlejšie v EÚ. Vyberajte si úvery rozumne a až po porovnaní alternatív

Publikovaný 17.06.2017 Rada

Za minulý rok zaznamenali slovenské rodiny najrýchlejší rast úverov v celej Európskej únii. Navyše, v porovnaní s objemom dlhov máme stále príliš málo úspor.

Splácate hypotéku? Vďaka týmto 3 radám ušetríte na splácaní a ešte aj môžete zarobiť!

Publikovaný 22.09.2017 Rada

V dnešnej dobe, ktorá doslova praje hypotekárnym dlžníkom, by bolo hriechom nevyužiť situáciu na trhu a neušetriť na hypotéke. K tomu, aby ste ušetrili pri splácaní hypotéky, navyše nie je treba vôbec toľko času a energie, koľko si myslíte. Vyskúšajte naše nasledujúce 3 tipy, ktoré vám môžu ušetriť nemalé peniaze, prípadne nejaké ďalšie aj priniesť.

Na trhu je nová hypotéka: Poštová banka vstúpila do úverov na bývanie

Publikovaný 31.05.2017 Novinka

Poštová banka sa doposiaľ svojou ponukou úverov orientovala na klientov, ktorí chceli prefinancovať len bežnú spotrebu. Od apríla sa to všal zmenilo a v jej ponuke už nájdete aj hypotéky.

Najlacnejšia hypotéka? V troch bankách s úrokom aj pod 1 % ročne!

Publikovaný 20.04.2017 Prieskum

Idete stavať alebo kupovať nehnuteľnosť a premýšľate, kde by ste získali najvýhodnejší úver? Tak vedzte, že až v 3 bankách ho môžete mať s úrokom menej ako 1 %.

Chcete prejsť do nízkonákladovej banky? Pozrite si naše porovnanie dôvodov pre a proti

Publikovaný 05.09.2017 Analýza

Nízkonákladové banky spôsobili pred zopár rokmi doslova boom. Čoraz viac operácií sa prenieslo z pobočiek na internet a ukázalo sa, že tento trend budú postupne nasledovať aj ďalšie banky. Čo so sebou prináša migrácia klasickej banky do nízkonákladovej? Skutočne to má len výhody? Pozrite sa na to spolu s nami.

mBank získala ocenenia. Aj za pôžičku s 0 % úrokom

Publikovaný 24.05.2017 Akcia

Známe ocenenie Zlatá minca predstavuje ohodnotenie bankových produktov a služieb v 30 produktových kategóriách. Hodnotenie je výsledkom hlasovania odbornej poroty.

ZUNO končí na Slovensku, prejde pod Tatra Banku

Publikovaný 05.10.2016 Aktualita

Známa internetová banka ZUNO oznámila 4. októbra, že vzhľadom na stratégiu a ciele materskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International postupne ukončí svoje pôsobenie pod touto značkou na našom trhu.

7 tipov, kde môžete ušetriť naozaj zaujímavú sumu peňazí

Publikovaný 06.03.2017 Rada

Máte problém niečo odložiť alebo ušetriť bokom? Nebojte sa, určite nie ste sami. V dnešnej dobe, ktorá doslova láka žiť spotrebným a konzumným spôsobom života, sa šetria peniaze naozaj veľmi ťažko. Avšak poradíme vám tipy ako usporiť a ako nechať úspory rásť. 

Slováci si mesačne odkladajú už viac ako Česi, najmä na sporiace účty

Publikovaný 25.11.2016 Prieskum

V tomto roku dokázal priemerný Slovák odložiť mesačne takmer 100 €. Je to o 20 € viac, než priemerný Čech, no stále o polovicu menej oproti bežnému Rakúšanovi.

Cetelem je už banka a bude ponúkať bežné a sporiace účty

Publikovaný 18.08.2016 Novinka

Známa nebanková spoločnosť Cetelem Slovensko sa stala od júla tohto roku bankou. Jediný akcionár banky, zahraničná BNP Paribas Personal Finance, má v pláne cez Cetelem osloviť nové skupiny klientov.

Vyberáte dovolenku na poslednú chvíľu? Napriek zhonu nezabudnite na týchto 5 nevyhnutných vecí

Publikovaný 26.07.2017 Rada

Rozhodli ste sa využiť ponuky dovolenky na poslednú chvíľu? Výborná voľba, aspoň z hľadiska ušetrenia peňazí. Prv, než vyrazíte, osvojte si nasledujúcich 5 rád, vďaka ktorým si ušetríte čas, problémy aj peniaze:

Porovnanie cien PZP za minútu: stačí vám k tomu len ŠPZ vášho auta!

Publikovaný 11.04.2017 Novinka

Porovnať PZP nebolo nikdy jednoduchšie. Už nemusíte strácať čas prehľadávaním údajov vo svojom technickom preukaze. Stačí jednoducho zadať ŠPZ.

PZP zdraželo. Kde poistíte auto najlacnejšie?

Publikovaný 23.11.2016 Aktualita

Od začiatku novembra pristúpili poisťovne k miernemu zdraženiu povinného zmluvného poistenia. Zmena sa dotkne aj majiteľov, ktorí doteraz platili 70 či 80 € ročne.

6 finančných noviniek tohto leta: Na ktoré z nich sa môžeme tešiť?

Publikovaný 19.07.2017 Aktualita

O lete sa hovorí, že je to tzv. uhorková sezóna. Obdobie, kedy sa nedeje nič zaujímavé a kedy nikto nečaká žiadne prevratné zmeny. Zopár výnimiek však existuje. Ak chcete vedieť, čo všetko vás čaká a ako sa vás to môže dotknúť, pozrite si prehľad nasledujúcich noviniek tohto leta:

5 noviniek z oblasti financií, o ktoré nesmiete určite prísť!

Publikovaný 24.03.2017 Novinka

Začiatok roka bol veľmi bohatý na viaceré udalosti vo svete financií. Niektoré z nich sú nepochybne v prospech klientov, iné však môžu vyvolať otázniky. Viacero noviniek sa dostalo do praxe len nedávno.

S energetickým poradenstvom od innogy sa Vám znížia mesačné výdavky

Publikovaný 14.03.2017 Akcia

Viete o tom, že aby ste mali úspornú domácnosť, zďaleka nestačí napríklad len vymeniť okná alebo zatepliť fasádu? Vysoké výdavky sa totiž skrývajú prakticky všade.