Poistenie nehnuteľnosti

Škodu na majetku často pocíti nejedna peňaženka. Predchádzajte týmto nepríjemným situáciam a poistite svoju nehnuteľnosť. Poistenie sa vzťahuje na nehnuteľný majetok, najmä na dom, byt, nebytový priestor, chatu, garáž, hospodársku budovu, altánok, prístrešok pre auto, bazén, plot, prípadne na slnečné kolektory alebo na iné vedľajšie stavby. Poistiť sa dá aj spevnená plocha, terasa, chodník, studňa, septik alebo žumpa, hoci len na určité percento z poistnej sumy budovy. Škoda sa spravidla nahrádza v nových cenách, ktoré zodpovedajú nákladom na opravu alebo obstaranie poistenej nehnuteľnosti.

Výhody

icon

Porovnanie a výber pre Vás tej najlepšej ponuky na trhu ZADARMO

icon

Živelnú udalosť alebo poškodenie nehnuteľnosti nebude problém finančne zvládnuť

icon

K dispozícii sú aj možnosti dodatočného pripoistenia napríklad za škodu alebo pripoistenia súvisiacich stavieb

icon

Odborné poradenstvo ZDARMA

icon

Možnosť poistenia už od 3 € mesačne

icon

Vďaka veľkému množstvu balíkov krytia rôznych druhov poistných udalostí nie je problém si vybrať poistenie na mieru

Ako postupovať

1

Vyplníte online žiadosť o poistenie

2

Počkáte, kým sa Vám ozve špecialista a zostaví ponuku poistenia

3

Vyberiete si najlepšiu možnosť z dostupných produktov

4

Uzavriete zmluvu online a nehnuteľnosť máte poistenú

Získajte najlacnejšie poistenie nehnuteľnosti za niekoľko minút

maskot

Kryté riziká

  • Živelné pohromy
  • Poškodenie spôsobené počasím
  • Poškodenie spôsobené požiarom, výbuchom, rázovou vlnou, dymom
  • Krádež, lúpež
  • Vandalizmus po vlámaní
  • Pád lietadla, predmetov, náraz vozidiel, prepätie
  • Sprejerstvo a znehodnotenie nehnuteľnosti grafitmi
  • Poškodenie nehnuteľnosti vodou z vodovodných zariadení

Podľa čoho si poistenie vybrať?

Vzhľadom na pomerene veľký počet rôznych druhov poistných produktov musí byť základom pre výber správneho poistenia dôkladné porovnanie. K tomu samozrejme patrí aj kalkulačka poistenia nehnuteľnosti a stavieb, vďaka ktorej získate prehľad ohľadom detailnejších podmienok poistenia. Aby ste získali naozaj relevantné a presné informácie, je nevyhnutné vyplniť všetky údaje ohľadom stavby alebo nehnuteľnosti úplne, pravdivo a presne. Okrem porovnania cien za poistenie si treba ale všímať aj nefinančné podmienky každého poistného produktu. Poistenie nehnuteľností ponúkajú poisťovne spravidla v balíkoch a každý takýto balík zahŕňa krytie iných rizík a poistných udalosti. Odlišovať sa ale môžu balíky aj tým, či na tieto poistné udalosti uplatňujú spoluúčasť klienta a ak áno, v akej výške. Okrem toho treba dobre zvážiť napríklad aj rôzne druhy bonusov pri poistení, pretože ak máte v jednej poisťovni poistené napríklad auto alebo uzavreté aj iné poistné zmluvy a produkty, môžete získať pre poistenie nehnuteľnosti výhodnejšie podmienky. Rovnako sa uplatňujú zvýhodnené podmienky aj pri kombinovanom poistení nehnuteľnosti a domácnosti zároveň.

Tip: Prečítajte si viac: Poznáte rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a domácnosti?

Najčastejšie otázky

Nie, ak si neberiete hypotekárny úver na stavbu takejto nehnuteľnosti, nemusíte si ju poisťovať. Dôrazne to ale odporúčame, najmä pre prípad krádeže stavebného materiálu alebo pre prípad poškodenia stavby.

Áno. Ak chcete ušetriť za poistné tým, že si znížite poistnú sumu nehnuteľnosti, vystavujete sa riziku, že v prípade poistnej udalosti bude poisťovňa krátiť poistné plnenie o toľko percent, o koľko bola znížená hodnota nehnuteľnosti oproti jej základnému výpočtu.

Základné poistenie nehnuteľnosti sa vzťahuje spravidla len na túto nehnuteľnosť. Ak chcete poistiť aj iné stavby s ňou susediace alebo stavby, ktoré plnia doplnkovú funkciu, treba si vybrať taký balík, ktorý ich zahŕňa, prípadne uzavrieť pripoistenie týchto stavieb.

Nie, spravidla vo väčšine prípadov vie poisťovňa určiť hodnotu nehnuteľnosti podľa technických parametrov stavby a nie je nutná obhliadka na mieste.

Mohlo by vás zaujímať

Poistenie auta proti krádeži by mal zvážiť každý. Zlodeji nekradnú iba nové autá

24.01.2024

Poistenie

Poistenie auta proti krádeži dokáže ušetriť nemalé problémy (a peniaze). Takéto sú vaše možnosti, ako si poistkou ochrániť svoje vozidlo

5 dôvodov prečo si porovnať poistenie auta

16.01.2024

Poistenie

Porovnávanie poistenia auta je dôležité. Prináša totiž finančnú úsporu a mnohé ďalšie výhody. Prečítajte si všetkých 5 dôvodov na jednom mieste.

Havarijné poistenie. 4 mýty, ktorým veríte zrejme aj vy

04.01.2024

Poistenie

Havarijné poistenie je opradené mnohými výmyslami. Dnes si preto zoberieme na paškál 4 mýty o havarijnom poistení, ktorým veríte zrejme aj vy