Rozsah pôžičky

300 - 30 000 €

Splatnosť pôžičky

12 - 96 mesiacov

Minimálna RPMN

%

Informácie o produkte

 • Žiadne poplatky za poskytnutie
 • Možnosť refinancovania
 • Nie je potrebný spoluzakladateľ alebo založenie nehnuteľnosti
 • Akceptovanie rôznych typov príjmu

Podmienky a doklady

 • Minimálne 1 úverový produkt v niektorej banke alebo nebankovke
 • 18 - 69 rokov
 • Trvalý pobyt v SR
 • Akceptovateľný zdroj príjmu
Detail produktu

Reprezentatívny príklad

Tento výpočet má informatívny charakter. Pri pôžičke vo výške 5 000 €, s dobou splatnosti 8 rokov, s úrokovou sadzbou 5,90 % p. a., s počtom mesačných splátok 96, bez poplatku za poskytnutie úveru, je ročná percentuálna miera nákladov 6,10 % (RPMN), 95 splátok vo výške 65,26 € a posledná 96. splátka vo výške 64,47 €. Celková suma, ktorú klient uhradí predstavuje 6 264,17 €. Výška splátky je uvedená bez Poistenia schopnosti splácať úver. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Poštová banka poskytuje pôžičky s dobou splácania 12 – 96 mesiacov s maximálnou výškou RPMN vrátane nákladov na poistenie schopnosti splácať úver vo výške 18,40 %. * Mesačné náklady na poistenie schopnosti splácať úver nie sú zahrnuté vo výške splátky. Výpočet je len informatívny a nemá záväzný charakter. Viac informácií vám radi poskytneme na každom pracovisku banky na pošte.

Skryť

Rozsah pôžičky

650 - 40 000 €

Splatnosť pôžičky

12 - 96 mesiacov

Minimálna RPMN

%

Informácie o produkte

 • Splácanie iba jednej pôžičky namiesto viacerých
 • Možnosť získania až 21 splátok späť
 • Garantovaná úroková sadzba
 • 10 ročná garancia podmienok
 • Úspora na poplatkoch a splátkach

Podmienky a doklady

 • Vek minimálne 18 rokov
 • Trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku
 • Bezchybná predchádzajúca platobná disciplína
Detail produktu

Reprezentatívny príklad

Chcem si požičať 8 000 €. Celková výška úveru vrátane poplatku 1 613 € za poistenie schopnosti splácať úver na celú dobu jeho splácania je 9 613 €, s dobou splácania 7 rokov a fixnou úrokovou sadzbou 7,90% p.a.* Výška mesačnej splátky s poistením úveru je 149,35€, počet mesačných splátok je 84, z toho bude posledná splátka vo výške 145,83 €. Mesačný poplatok za poskytnutie úveru je 0,59€. Ročná percentuálna miera nákladov (RPMN) je 14,93%. Celková suma, ktorú splatíte je 12 591,44 €. Po započítaní odmeny za riadne splácanie 2 040 € celková zaplatená suma klesne na 10 551,44 €, čo zodpovedá úrokovej sadzbe 2,55 % p. a. a RPMN 10,59 %.

Skryť

Rozsah pôžičky

1 000 - 20 000 €

Splatnosť pôžičky

60 - 96 mesiacov

Minimálna RPMN

%

Informácie o produkte

 • Splácanie iba jednej pôžičky namiesto viacerých
 • Vybavenie pôžičky z pohodlia domova
 • Bez potreby ručiteľa

Podmienky a doklady

 • Vek minimálne 18 rokov
 • 2 doklady totožnosti
 • 3 výpisy z bežného účtu a potvrdenie o výške príjmu
Detail produktu

Reprezentatívny príklad

Pri výške pôžičky 1 000 €, výške splátky 23.79 €, počte splátok 60 a lehote splatnosti 15. 11. 2023 je úrok 14,86 % p.a., RPMN 15,9 %, celková čiastka splatná spotrebiteľom 1 427.40 €.

Skryť

Ako teda zarábame peniaze?

Od našich partnerov dostávame kompenzáciu. S niektorými z nich máme uzatvorené zmluvy a ich služby môžete využívať podľa vlastného uváženia, pretože hoci za ne dostávame kompenzáciu, nevznikajú vám žiadne dodatočné náklady. Naše partnerstvá môžu ovplyvniť, ktoré produkty recenzujeme a o ktorých píšeme, ale v žiadnom prípade to neovplyvňuje naše odporúčania alebo rady. Partnerské spoločnosti nám nemôžu platiť za priaznivé recenzie svojich produktov alebo služieb.

Informácia o poradí ponúk

Predvolené zoradenie ponúk zohľadňuje kombináciu kvalitatívnych a kvantitatívnych parametrov, ako aj obľúbenosť produktov. Mechanizmus zoraďovania neustále aktualizujeme s cieľom zlepšiť kvalitu našich služieb. Viac informácií o zoradení ponúk vrátane zoznamu hlavných parametrov, dôvodov ich výberu a možností ovplyvnenia zoradenia nájdete tu.

Informácie o poskytovateľoch služieb

Všetky finančné produkty, ktoré porovnávame, poskytujú podnikateľské subjekty. Jednotliví poskytovatelia finančných služieb, ktoré porovnávame alebo sprostredkovávame, sú zároveň skutočnými poskytovateľmi týchto služieb ako tretie strany. Zákazník je preto vo vzťahu k nim v pozícii spotrebiteľa a môže uplatniť všetky práva spotrebiteľa zaručené zákonom. Za zabezpečenie práv spotrebiteľa je zodpovedný poskytovateľ finančného produktu.

Čo je to konsolidácia pôžičiek?

Konsolidáciou pôžičiek zlúčite minimálne dve pôžičky do jednej, vďaka čomu sa vyhnete nevýhodným úrokom a viacerým mesačným splátkam, ktoré nadmerne zaťažujú váš rodinný či osobný rozpočet. Hlavným cieľom konsolidácie je zníženie mesačných nákladov na splácanie úverov. Často je však výsledkom konsolidácie jeden úver s nižšími splátkami, ale dlhšou dobou splácania.

Konsolidačné úvery sú bankové finančné produkty a zvyčajne sú poskytované do výšky maximálne 50 000 eur. Ide najmä o zlúčenie viacerých nevýhodných, najmä nebankových pôžičiek do jednej, s výhodnejšími podmienkami a nižšou splátkou. Konsolidácia nie je refinancovanie, pri ktorom ide o výmenu jedného úveru za výhodnejší.

Ako funguje konsolidácia pôžičiek v praxi?

Zlúčením niekoľkých nevýhodných úverov získate jeden nový, ktorým pôvodné úvery predčasne splatíte. Ďalej sa už na vás vzťahujú povinnosti iba z novej pôžičky.

Čo to znamená? Jedna mesačná splátka v jednej banke, ktorá je nižšia ako súčet dovtedajších splátok úverov. Konsolidácia pôžičiek je rozumnou možnosťou, ako znížiť mesačné náklady na úvery a pôžičky. Konsolidáciou však nemusíte v celkovom dôsledku ušetriť vtedy, ak konsolidačný úver splácate dlhšie.

Jednou z hlavných výhod, ktoré klientov ku konsolidácii pôžičiek vedú, je možnosť prispôsobiť náklady nového úveru svojim finančným možnostiam. Konsolidácia je riešením, keď sa vám zmenila životná a finančná situácia a potrebujete znížiť mesačné náklady na splácanie pôžičiek. 

Tip: Pokiaľ sa rozhodnete zlúčiť viacero úverov konsolidáciou, musíte rátať okrem výšky mesačnej splátky aj s ďalšími nákladmi, ktoré súvisia najmä s predčasným splatením úverov či pôžičiek, pričom môžu konsolidáciu predražiť.

Zmyslom konsolidácie by nemalo byť len zníženie mesačných splátok, ale aj sprehľadnenie vašej finančnej situácie. V neposlednom rade aj zbavenie sa zbytočne drahých dlhov, ktoré nemusia zaťažovať váš rodinný či osobný rozpočet. Konsolidáciou môžete ušetriť tisíce

Kedy požiadať o konsolidáciu?

Pokiaľ nemáte finančného poradcu, ktorý dokáže profesionálne navrhnúť optimalizáciu vašich dlhov, vnímajte signály potreby konsolidácie. Ak máte viacero dlhov u rôznych bankových či nebankových veriteľov a máte pocit, že platíte zbytočne veľa, zrátajte si to. Pokiaľ si na výpočet a porovnanie netrúfate, obráťťe sa na profesionálov.

Na konsolidáciu je najvyšší čas vtedy, ak na „dlhovú službu” vašej domácnosti nemáte toľko prostriedkov, ako to bolo v lepších časoch, napríklad, keď ste do rodinného rozpočtu nemali zahrnuté náklady na leasing auta či štúdium detí. 

Pokiaľ splácate minimálne dva rôzne úverové produkty od rôznych poskytovateľov, vrátane prečerpávania kontokorentu alebo hypotéky, zvážte ich konsolidáciu. Veľmi často sa môže stať, že splácate popri iných pôžičkách aj hypotéku a ste na materskej dovolenkeSpojenie hypotéky a krátkodobej nebankovej pôžičky do jedného úveru je pomerne častým druhom konsolidácie.

Čo môžem konsolidovať?

Konsolidovať sa dajú takmer všetky ľubovoľné kombinácie rôznych druhov pôžičiek a úverov od bankových aj nebankových poskytovateľov, splátkových či lízingových spoločností. Refinancovať môžete všetky typy úverových produktov na finančnom trhu:

 • povolené prečerpanie účtu
 • kreditnú kartu
 • spotrebný úver
 • lízing
 • úver na bývanie – hypotéku

Na čo si dať pri konsolidácii pôžičiek pozor?

O konsolidáciu pôžičiek môže požiadať prakticky každý dlžník. Má to však kľúčový háčik. Ak chcete byť pri konsolidácii úspešní, musíte mať čistý finančný štít. Žiadne omeškané splátky a pozitívna platobná história sú základ získania každého, aj refinančného úveru. 

Banka bude pri žiadosti o refinančný úver skúmať vašu finančnú minulosť rovnako, ako pri posudzovaní každého iného úveru. Súhrn všetkého, čo súvisí s vašou platobnou históriou, ale aj vaša solventnosť a schopnosť splácať záväzky, sú vaša bonita. Je samozrejme vo vašom záujme, aby bola čo najlepšia.

Tip: Ak žiadate o konsolidáciu pôžičiek z dôvodu zmeny vašej finančnej situácie, dôkladne zvážte navýšenie úveru. Získate tak síce financie naviac, no váš problém sa tým v podstate nevyrieši. Ak potrebujete navýšiť objem financií, spojte to v konsolidácii so znížením celkových nákladov konsolidačného úveru.

Pred konsolidáciou si vždy aspoň dvakrát prerátajte, či mesačná splátka za konsolidačný úver bude reálne nižšia ako súčet splátok za predošlé pôžičky. Pokiaľ to tak nie je, konsolidácia nemá význam.

Najčastejšie otázky

Musíte mať aspoň 18 rokov, trvalý pobyt v SR a stabilný príjem.

RPMN - Ročná percentuálna miera nákladov vám povie, koľko zaplatíte za splátku aj úrok dohromady.

Nie, závisí to od vašej bonity. Ak je dostatočná, nepotrebujete ručiteľa.

Články

Čo hrozí pri nesplácaní úveru?

18.03.2024

Pôžičky

Nesplácanie úveru je moment, ktorému sa chce každý vyhnúť. Prečítajte si, ako v takom prípade postupuje banka a kedy môžete prísť o nehnuteľnosť

Neschválili vám pôžičku? Možno ste iba zle vyplnili žiadosť.

26.01.2024

Pôžičky

Myslíte si, že vyplniť správne žiadosť o pôžičku je jednoduché? Čudovali by ste sa, aké chyby robí väčšina ľudí. Právne vyplnená žiadosť o poskytnutie pôžičky je polovicou úspechu.

Pôžička pre dôchodcov. Ako si nájsť tú správnu?

28.07.2023

Pôžičky

Hľadáte pôžičku pre dôchodcov? Poradíme vám, ako si vybrať, na čo si dať pozor a kde získať najlepšie podmienky. Takéto sú vaše možnosti.