Ako funguje pôžička pre nezamestnaných?

Vybavenie pôžičky je jednoduché. Pôžičku je možné vybaviť si rýchlo a z pohodlia vášho domova. Stačí odoslať žiadosť a počkať na jej posúdenie. V prípade, že budete spĺňať podmienky,  poskytovateľ pôžičky vás bude kontaktovať. 

Pri vybavovani pôžičky pre nezamestnaných sa zaobídete aj bez potvrdenia o príjme a ďalších dokladov. Jediné, čo potrebujete je občiansky preukaz a ešte jeden doklad totožnosti – napríklad pas alebo vodičský preukaz.

Pôžičku je možné vybaviť bez zdĺhavého procesu a zbytočnej byrokracie. Požiadať môžete až o 25 000 € s dobou splatnosti do 42 mesiacov. Pôžička je bez poplatkov, a splácať v stanovenej výške a termíne začnete až po tom, keď vám budú peniaze prevedené na účet. 

 

Kedy požiadať o pôžičku pre nezamestnaných?

Pôžičky pre nezamestnaných sú určené najmä tým, ktorí nemajú fixný príjem alebo sú aktuálne bez zamestnania. Nezamestnaní, ktorí hľadajú peniaze na pokrytie finančných medzier, majú často obmedzené možnosti. V banke ľudia bez práce nepochodia.

Pôžička môže pre vás predstavovať riziko dlhu. Ak sa teda chcete vyhnúť komplikáciám, vopred zohľadnite vašu finančnú situáciu. Je potrebné si rozmyslieť, či si peniaze naozaj potrebujete požičať a či ju budete môcť každý mesiac splácať. 

Tip: Ak ste neustále v mínuse, pôžička pre nezamestnaných pravdepodobne nie je dobrý nápad a môže viesť k osobnému bankrotu. Pôžička je finančným záväzkom. Mali by ste byť schopní zarobiť viac ako minúť, poprípade ušetriť aj nejaké euro navyše. Prečítajte si naše rady ako ušetriť, ktoré sme pre Vás spísali v blogovom článku.


Ako požiadať o pôžičku pre nezamestnaných?

Zvážili ste vašu situáciu a naozaj potrebujete pôžičku? Ak ste sa rozhodli, o pôžičku môžete požiadať jednoducho a rýchlo. Na tejto stránke stačí kliknúť na políčko „Chcem si požičať". Po kliknutí budete automaticky presmerovaní na stránku s formulárom. Formulár so žiadosťou vyplníte a odošlete. Každá žiadosť je posudzovaná individuálne. Pokiaľ nespĺňate podmienky, poskytovateľia Vás nebudú kontaktovať.

Tip: Nezabudnite správne vyplniť vaše kontaktné údaje, aby vás mohol poskytovateľ kontaktovať. Čomu, a akým chybám by ste sa mali vyhnúť, ak chcete byť pri posudzovaní žiadosti úspešní, sa dočítate v článku


Na čo si dávať pozor pred podaním žiadosti?

Pôžičky si vždy porovnajte. Ak sa pre niektorú z pôžičiek rozhodnete, prečítajte si všetky podmienky, ako aj informácie o nej, a to ešte pred podpísaním zmluvy. 

Tip: Odporúčame vám položiť si nasledovné otázky, aby ste si boli istí, že pôžičku naozaj potrebujete, a to ešte predtým, než sa rozhodnete odoslať žiadosť o pôžičku. 


Časté otázky

Čo musím spĺňať, keď chcem požiadať o pôžičku pre nezamestnaných?

Musíte mať vek minimálne 18 rokov a trvalý pobyt na Slovensku. Ku žiadosti vám postačí občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti (vodičský preukaz, pas). Každý žiadateľ je posudzovaný individuálne. Pôžičku pre nezamestnaných nemusí dostať každý, kto o ňu požiada.

Môžem požiadať o pôžičku aj keď som dôchodca?

Áno, pôžička je určená naozaj všetkým, nezamestnaným, dôchodcom aj SZČO.

Aké sú podmienky splácania?

Požičanú sumu vo výške od 50 až do 25 000 € môžete splácať až do 42 mesiacov. Bližšie podmienky závisia od viacerých faktorov a konkrétneho klienta.

Je vyplnenie online formulára záväzné?

Online formulár vás ešte k ničomu nezaväzuje. Po splnení podmienok vás bude poskytovateľ pôžičky kontaktovať.