Pôžička na auto rýchlo a jednoducho

Auto je dnes neodmysliteľnou súčasťou našej doby a mnohí si bez neho náš život nevieme predstaviť. V závislosti od typu auta, jeho veku a mnohých ďalších parametrov sa hýbe aj jeho cena. Pre bežného Slováka nie je financovanie štvorkolesového pomocníka lacná záležitosť. Riešením môže byť pôžička.

Spotrebný úver na auto

Ak sa rozhodnete pre pôžičku na auto, vaše prvé kroky pravdepodobne povedú do banky. Práve banky ponúkajú bezúčelové spotrebné úvery, ktorými môžete vaše vozidlo financovať. Na to, aby ste o tento typ finančného produktu mohli žiadať, musíte mať trvalý pobytom v SR, viac ako 18 rokov a pravidelný príjem. Banka bude od vás pravdepodobne žiadať aj potvrdenie o príjme. V prípade, že ste jej dlhoročným klientom, je možné, že namiesto potvrdenia bude banke stačiť prehľad o pohyboch na vašom účte za určité časové obdobie.

V závislosti od vašej bonity a finančnej disciplíny vám banka vašu žiadosť o úver na auto schváli alebo neschváli. Ak ste nepochodili, nezúfajte. Sú tu ďalšie možnosti.

Pôžička na auto od nebankových spoločností

Ak vám v bankách odmietli požičať, prípadne máte dôvody, pre ktoré ich služby nechcete využiť, môžete o úver požiadať v nebankovkách. Ich podmienky sú často menej prísne a vy tak máte vyššiu šancu, že peniaze získate. Navyše, okrem štandardných bezúčelových úverov niektoré z nich ponúkajú aj úver na auto bez nahliadania do registra dlžníkov. Práve register je častou prekážkou u ľudí, ktorí sa do neho v minulosti dostali, a hoci dnes majú svoje podlžnosti vyplatené, tento záznam bude ich bonitu ešte nejaký čas výrazne ovplyvňovať.

Na leasing aj na splátky

Okrem financovania kúpy auta cez bezúčelový spotrebný úver môžete auto kúpiť na leasing alebo na splátky. Nevýhodou leasingu je fakt, že po celú dobu jeho splácania je majiteľom vozidla leasingová spoločnosť a nie vy. Ak si ho kúpite na úver alebo na splátky, majiteľom ste od momentu kúpy vy.

Vzhľadom na bohatú ponuku finančných produktov bánk aj nebankových spoločností vám odporúčame, poradiť sa s odborníkom, ktorý úver na auto je pre vás najlepší. Vyplňte náš formulár a my vám pripravíme nezáväznú ponuku najlepšieho možného financovania vášho verného štvorkolesového priateľa.

Dnes si požiadalo o pôžičku už 87 klientov. Neváhajte a pridajte sa k nim aj Vy!

Chcem si požičať

Aké sú výhody pôžičky na auto?

  • Auto môžete financovať cez bezúčelový úver
  • Financie môžete mať k dispozícii rýchlo a jednoducho
  • Auto si môžete odviezť už po zaplatení prvej splátky
  • Mnohé pôžičky vybavíte on-line
  • Široký výber produktov na financovanie kúpy auta

 

Aké sú nevýhody?

  • V prípade kúpy na leasing nie ste majiteľom vozidla až kým nezaplatíte poslednú splátku
  • Ak ste v registri dlžníkov alebo nezamestnaný, získať úver môže byť náročné

Časté otázky

Aké podmienky musím spĺňať, aby som mohol žiadať o bezúčelový úver?

Vek viac ako 18 rokov, trvalý pobyt na území SR

Musím vždy dokladovať svoj príjem?

Nie, finančné domy ponúkajú aj produkty, pri ktorých nie je potrebné dokladovať svoj príjem. Takýmto spôsobom si je možné požičať nižšiu sumu v porovnaní s klasickým bezúčelovým úve

Ako zistím, koľko spolu za auto zaplatím?

Informujte sa o ročnej percentuálnej miere nákladov. Tento údaj vám vyčísli, koľko za pôžičku zaplatíte vrátane úrokov.

Potrebujem pri pôžičke na auto aj ručiteľa?

Nie, na finančnom trhu sú v ponuke aj také produkty, pri ktorých ručiteľa nepotrebujete.