%
Frekvencia platieb
Úver
-----
Doba splatnosti úveru
-----
Pravidelná splátka
-----
Celkové poplatky za celé obdobie
-----
Celkové úroky za celé obdobie
----- (---)
Celková suma úveru na splatenie
-----

Postup - krok za krokom

 

1. Zadajte výšku pôžičky a zvoľte si dobu splatnosti

 • Zadajte požadovanú čiastku, ktorú si chcete požičať, o riadok nižšie vyberte, koľko mesiacov alebo rokov by ste potrebovali pôžičku alebo hypotéku splácať.

2. Pokračujte s úrokovou sadzbou

 • Zadajte úrokovú sadzbu, ktorú ste našli v ponuke pôžičiek, alebo pre ktorú chcete vypočítať splátky. Výberom rôznych úrokových sadzieb si tu môžete zistiť, ako sa zmení vaše splátky a celkové náklady na pôžičku práve v závislosti na úrokoch. Často sa totiž stane, že poskytovateľ inzeruje úrok nižší ako ten, ktorý potom reálne dá zmluvy.

3. Nezabudnite na poplatky (mesačné i jednorazové

 • Uveďte poplatky vyžadované v súvislosti s pôžičkou, napríklad za vybavenie žiadosti, mesačný poplatok za vedenie účtu, či trebárs poplatok na poistenie, ak ho k úveru budete dojednávať.

4. Určite si frekvenciu splácania

 • Dôležitá je aj frekvencia splácania, preto vyberte, či chcete splácať mesačne, štvrťročne, polročne alebo trebárs len raz za rok. Väčšina pôžičiek sa spláca mesačne, ale môžete si s poskytovateľom dohodnúť aj iné podmienky.

5. A máte výsledky

 • Akonáhle všetky údaje doplníte, ihneď máte k dispozícii výsledky, kde sa dozviete, aká bude výška pravidelnej splátky, celkové poplatky, celkové úroky, ale tiež celková čiastka splatná spotrebiteľom.

 • Jednoduchý graf vám zobrazí aj celkové náklady na počítanú pôžičku, uvidíte, ako veľký kus z celkovej ceny zaberú práve náklady na úver. Z grafu tak rýchlo zistíte, o koľko pôžičku vlastne preplatíte.

 • V našej kalkulačke si môžete priebežne meniť vstupné parametre pôžičky - a hneď uvidíte nové čísla. Vďaka tomu si urobíte ucelenú predstavu o možných splátkach.

6. Prezrite si možný splátkový kalendár

 • Po zadaní všetkých údajov o pôžičke sa vám zobrazí splátkový kalendár s náhľadom splátok a zostávajúceho dlhu presne podľa toho, akú frekvenciu splácania ste zadali. Takto nejako môže vyzerať aj ten, ktorý dostanete od vybraného poskytovateľa úveru.


Detaily / upozornenie:

 • Výpočty predpokladajú, že úroková sadzba a poplatky zostanú konštantné počas celej splatnosti úveru. Skutočné úrokové sadzby a poplatky sa však môžu počas doby splácania meniť v závislosti od podmienok v konkrétnej zmluve o spotrebiteľskom úvere (typické pre hypotéky).
 • Táto kalkulačka slúži len na informačné účely. Skutočná výška splátok sa môže líšiť a meniť, a bude poskytovateľom vypočítaná v čase podania žiadosti u veriteľa.
 • Kalkulačka splácanie úveru slúži pre rámcový odhad splátok, nemá byť jediným zdrojom informácií pri prijímaní finančného rozhodnutia.

 

Vyskúšali ste si kalkulačku? Prezrite si tiež ponuku pôžičiek