Hotovostné pôžičky pre každého

Hotovostné pôžičky predstavujú bezúčelové pôžičky menších súm, ktoré sú najčastejšie vyplácané v hotovosti, teda peniaze dostanete na ruku. Fungujú na podobnom princípe ako klasické úvery, ale v nižších sumách a s kratšou dobou splácania. Na rozdiel od bežného úveru pri tomto type finančného produktu sa často nevyžaduje dokladovanie príjmov. Vďaka vyplateniu v hotovosti predstavujú spôsob ako získať peniaze v prípade, ak má dlžník zablokovaný účet z dôvodu exekúcie.

Poskytnuté financie je možné využiť na čokoľvek, nie sú určené na konkrétny účel. Základnou podmienkou na ich získanie je trvalý pobyt na Slovensku. Každá nebanková spoločnosť má pravidlá pre poskytnutie hotovostnej pôžičky nastavené inak. Ak nie je vyžadované dokladovanie príjmu, môže o úver požiadať aj nezamestnaná osoba.

Ako funguju hotovostné pôžičky?

Systém hotovostných pôžičiek je založený na podobnom princípe ako bežný bezúčelový úver. Na rozdiel od bankových produktov sú sumy poskytované vo forme pôžičky na ruku nižšie a doba splácania je kratšia. Ak sa rozhodnete o tento typ úveru požiadať osobne, pôžičku môžete získať na občiansky preukaz ihneď a v hotovosti. Práve vyplatenie v hotovosti môže byť riešením nelichotivej finančnej situácie, zapríčinenej zablokovaním finančných prostriedkov exekútorom. O tento produkt je často možné požiadať aj on-line alebo formou SMS.

Porovnajte si ponuky

Ak sa rozhodnete požiadať o poskytnutie rýchlej pôžičky na ruku, nezabudnite sa informovať o dobe splácania a výške úrokov.  Ponuky sa v tejto oblasti rôznia, a to ako v dĺžke obdobia, za ktoré musíte peniaze vrátiť, teda ich splatiť, tak aj vo výške poskytnutej sumy a úrokovej sadzby. Preto je dobré porovnať si viacero produktov a rozhodnúť sa pre ten, ktorý je pre vás najvýhodnejší. Okrem úrokovej sadzby sa nezabudnite opýtať aj na ročnú percentuálnu mieru nákladov, na základe ktorej budete poznať presnú sumu, ktorú na konci obdobia nebankovej spoločnosti zaplatíte.

Výhody hotovostnej pôžičky

  • Možnosť vyplatenia financií v hotovosti – a to aj vtedy, ak je váš účet blokovaný exekútorom alebo ste v zozname dlžníkov
  • Rýchle vybavenie – v prípade podania žiadosti o pôžičku máte peniaze v ruke ihneď, ak žiadosť podáte on-line alebo prostredníctvom SMS, financie môžete mať do 24 hod.
  • Žiadne dokladovanie príjmu – požičať si môžete aj v prípade, ak ste v súčasnosti bez práce, stačí vám len občiansky preukaz
  • Možnosť požičať si nízku sumu na krátky čas – napríklad na kúpu nového spotrebiča, keď sa vám ten starý pokazil tesne pred výplatou
  • Použitie peňazí na čokoľvek

Nevýhody hotovostnej pôžičky

  • Len pre osoby s trvalým pobytom v Slovenskej republike
  • Vyššia úroková sadzba v porovnaní s úverom na dlhšie obdobie

Časté otázky

Aké podmienky musím spĺňať?

Vek 18 rokov a trvalý pobyt na území SR.

Aké doklady potrebujem na vybavenie pôžičky?

Postačí vám občiansky preukaz.  

Dokedy musím pôžičku splatiť?

Doba splácania závisí od konkrétneho produktu, najčastejšie je to do 30 dní.

Musím spoločnosť informovať, na čo chcem peniaze použiť?

Nie, hotovostná pôžička je bezúčelová, teda bez určenia na čo máte financie minúť.

Aký vysoký je úrok?

Výška úroku závisí od konkrétneho produktu. O výške úroku a ročnej percentuálnej miere nákladov budete informovaní po odoslaní nezáväznej žiadosti.