Bankové pôžičky


Čo je banková pôžička?

Chcete si kúpiť vlastnú nehnuteľnosť, auto alebo zariadiť domácnosť? Bankové pôžičky dokážu pokryť všetky tieto oblasti.

Ak uvažujete o pôžičke, tak práve banková pôžička by mala byť' vašou prvou voľbou pri výbere tej najvhodnejšej ponuky. Banky sú stabilné a seriózne inštitúcie, ktoré na trhu pôsobia dlhodobo a poskytujú pôžičky s najlepšími úrokmi.

Na rozdiel od nebankových inštitúcií majú banky dlhoročné skúsenosti, overenú pozíciu na trhu a tisíce spokojných klientov. Banky vám spravidla umožňujú požičať si väčšiu sumu s nižšou úrokovou sadzbou. Pri posudzovaní žiadosti však majú prísnejšie kritériá, aby mali istotu, že pôžička bude splatená.

Ako funguje banková pôžička?

Vybavenie pôžičky nie je komplikované. Bankovú pôžičku môžete vybaviť nielen na pobočke banky, ale tiež online cez internet. Stačí si vybrať najvýhodnejšiu ponuku a počkať na posúdenie žiadosti.

Proces vybavovania pôžičky sa v jednotlivých bankách líši. Banky si žiadateľa preverujú prísnejšie. Na vybavenie pôžičky budete potrebovať občiansky preukaz, doloženie príjmu, súhlas so spracovaním osobných údajov a s overením v úverových registroch.

 

Kedy požiadať o bankovú pôžičku?

Ak si potrebuje požičať za výhodných podmienok a máte dostatočný príjem, úvery z bánk sú pre vás najlepšou možnosťou.

Keďže banky vám môžu požičať väčšie sumy ako nebankovky, požiadať o pôžičku môžete ak máte v pláne financovať napríklad rekonštrukciu bytu, kúpu domu alebo auta.

Tip: Pred požiadaním o pôžičku prehodnoťte vašu finančnú situáciu, a to či ju naozaj potrebujete. Ak nemáte stály príjem alebo si chcete požičať viac, ako budete schopní splácať, mali by ste sa pôžičke radšej vyhnúť.


Ako požiadať o pôžičku?

Predtým, ako sa pustíte do samotného procesu vybavovania, porovnajte si všetky ponuky, o ktoré máte záujem. Vyhnite sa častým chybám a premyslite si aj maximálne možné splátky, ktoré váš rozpočet unesie.

Na našej stránke si môžete porovnať ponuky od mnohých bánk, čím ušetríte nielen peniaze, ale aj váš čas.

Akonáhle ste si vybrali, stačí kliknúť na políčko "Mám záujem". Po kliknutí budete automaticky presmerovaní na stránku s formulárom alebo priamo na stránky banky. Stačí vyplniť a odoslať nezáväzný formulár so žiadosťou. To je všetko.

Tip: Dbajte na to, aby ste pri vypĺňaní formulára zadali správne údaje, aby vás banka mohla kontaktovať.


Ak splníte podmienky, pracovník banky vás bude kontaktovať a poskytne vám ďalšie informácie o bankovej pôžičke. Oboznámi vás s detailmi pôžičky a keď budete súhlasiť, zmluvu podpíšete a peniaze vám banka prevedie na účet.

Kedysi bolo vybavenie pôžičky cez banku zdĺhavé, dnes však banky ponúkajú aj online pôžičky a bez zbytočného papierovania.

 

Na čo si dávať pozor pred požiadaním?

Ak sa rozhodnete pre bankovú pôžičku, pripravte sa na to, že proces bude zložitejší než pri pôžičkách z nebankoviek. Banky sú v porovnaní s nebankovými spoločnosťami pri posudzovaní žiadosti o pôžičku prísnejšie. Väčšia prísnosť banky je daná tým, že chce klientov, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú mať problém pôžičku splatiť.

Poriadne si prečítajte zmluvné podmienky a nepodpisujte nič, čomu nerozumiete. Uistite sa, že výška splátky a celková preplatená suma je konečná.

Tip: Prv než sa rozhodnete podpísať žiadosť o pôžičku, položte si nasledovných 12 otázok, aby ste si boli istí, že ju naozaj potrebujete.


Časté otázky

Aké podmienky musím splniť?

Aby banka mohla posúdiť žiadosť, je potrebné, aby mal klient 18 a viac rokov a trvalý pobyt na území SR. Okrem toho je pri pôžičkách potrebné dokladovať či, má klient stály príjem alebo spláca inú pôžičku.

Je vyplnenie online formulára záväzné?

Online formulár ešte k ničomu nezaväzuje.V prípade, že budte spĺňať podmienky, tak Vás kontaktuje pracovník banky, ktorý vám poskytne informácie o bankovej pôžičke.

Koľko peňazí si môžem požičať prostredníctvom bankovej pôžičky?

Záleží na tom, akú banku oslovíte. Výška finančnej čiastky závisí najmä od toho, akú bonitu preukážete.

Kedy budem mať peniaze na účte?

Výhodou online bankovej pôžičky je jej rýchle vybavenie. Peniaze sa pripíšu na Váš bankový účet už do 24 hodín od schválenia bankovej pôžičky.

Čo ak mi bude banková pôžička zamietnutá?

Najprv sa informujte, z akého dôvodu vám pôžičku zamietli. V niektorých situáciách môže banka vašu žiadosť prehodnotiť. V prípade, že bankovú pôžičku nezískate, obráťte sa na nebankové spoločnosti. U nebankoviek však počítajte s vyšším úrokom.

Zhrnutie

Banková pôžička predstavuje klasickú pôžičku, ktorú si môžete vybaviť osobne na pobočke v banke alebo online cez internet. Sumy, ktoré banky poskytujú sú vyššie, s nižšou úrokovou sadzbou a doba splácania je dlhšia.

Ponuku bánk si môžete jednoducho porovnať prostredníctvom nášho porovnávača.

Tak, ako pri iných pôžičkách, aj tu platí, že o peniaze by ste mali žiadať iba vtedy, ak ich naozaj potrebujete. Prehodnoťte vašu finančnú situáciu, a to či budete môcť pôžičku každý mesiac splácať bez toho, aby ste sa dostali do zbytočných finančných problémov.

Pred podpísaním zmluvy si prečítajte podmienky a všetky informácie o pôžičke. Len ak si budete naozaj istý, že všetkému rozumiete, zmluvu podpíšte.