Rýchla pôžička pred výplatou

Keď sa najbližšie ocitnete vo finančnej tiesni pár dní pred výplatou, spomeňte si na to, že existuje krátkodobá pôžička.


Čo je to pôžička pred výplatou?

O pôžičku pred výplatou smie požiadať každý, kto subjektívne pociťuje nedostatok finančných zdrojov. Dôvodov môže byť niekoľko. Mesiac sa zvykne neuveriteľne vliecť. Výplata nie a nie prísť. Poplatky za energie alebo nečakané výdaje sa však samy nezaplatia. 

Našťastie existuje pôžička pred výplatou, krátkodobý finančný produkt, ktorý vám dokáže pomôcť nižšou sumou, rádovo v stovkách €. Vďaka nej dokážete financovať nečakané náklady ako pokazený spotrebič, nedoplatok na energiách či nepojazdné auto.

Tip: Pôžičku pred výplatou by ste mali splatiť ideálne jednorázovo práve najbližšou výplatou. Preto si pred žiadosťou o pôžičku poriadne premyslite sumu.


Ako funguje pôžička pred výplatou?

Pôžička do výplaty má krátku dobu splatnosti, niečo medzi jedným až dvoma mesiacmi. Dobu splatnosti možno, samozrejme, predĺžiť alebo skrátiť. To záleží na obnose peňazí, ktorý ste si požičali. 

Rýchle pôžičky do výplaty začínajú byť populárne aj preto, že ich uzatváranie je záležitosťou niekoľkých minút. O pôžičku pred výplatou môžete požiadať prostredníctvom online formulára alebo SMS správy.

Tip: Aby ste nemuseli v budúcnosti používať pôžičku pred výplatou, začnite s budovaním finančnej rezervy čo najskôr.


Čo potrebujem na to, aby som mohol žiadať o pôžičku do výplaty?

V prvom rade musíte byť občanom SR a mať 18 rokov. Pri žiadosti sa musíte preukázať dokladom, ktorý to potvrdí. Pôžička pred výplatou je veľmi benevolentná. Poskytovatelia často neberú ohľad na register dlžníkov a nezaujíma ich ani účel vašej pôžičky. Pôžičku pred výplatou môžeme preto označiť za bezúčelový úver

Keďže pôžička pred výplatou je krátkodobá a zvyčajne nepresiahne pár stoviek eur, je umožnené žiadať o ňu aj matkám na materskej dovolenke a seniorom

Jediná podmienka, ktorú si poskytovatelia krátkodobej pôžičky kladú, je tá, aby žiadateľ aktuálne nemeškal so splácaním iného úveru, ak nejaký má. Samozrejme bude banku zaujímať, či máte príjem, aby ste pôžičku mohli splatiť.

 

Kedy požiadať o pôžičku pred výplatou?

Môže to znieť lákavo, no mali by ste myslieť na to, že pôžička je vždy len pôžička. Jedného dňa ju budete musieť splatiť, a to aj s úrokmi. O novú pôžičku pred výplatou by ste mali žiadať len v prípade, že ak to neurobíte, výrazne tým utrpí kvalita vášho života. K takýmto situáciám dochádza napríklad vtedy, keď jeden z partnerov náhle príde o prácu.

Tip: Neberte si krátkodobú pôžičku na predmety, ktoré nevyhnutne nepotrebujete.


Na čo si dať pozor?

Nevýhodou krátkodobej pôžičky je doba jej splatnosti. Častokrát je príliš krátka a žiadateľ s obmedzeným zostatkom na účte ju nestihne splatiť včas, čím sa predĺži a predraží

Na čo by ste mali myslieť, je to, že výška pôžičky sa zväčša pohybuje okolo 200 eur. V prípade, že si potrebujete požičať výrazne viac, s krátkodobou pôžičkou nepochodíte. 

Celý schvaľovací proces v konečnom dôsledku nemusí byť taký rýchly, pretože niektoré spoločnosti vyžadujú od žiadateľa zaslanie overovacieho poplatku.

Časté otázky

Potrebujem pôžičku pred výplatou. Budem si musieť na osobné stretnutie priniesť aj nejaké dokumenty?

Pred uzatvorením krátkodobej pôžičky poskytovateľ nevyžaduje osobné stretnutie, teda ani žiadne dokumenty. Môžete ju uzatvoriť online alebo cez SMS. 

Môžem získať pôžičku, hoci som podnikateľ?

Živnostník či podnikateľ, rýchla pôžička do výplaty je tu aj pre vás

Môžem si za požičané peniaze kúpiť spotrebnú elektroniku?

Áno, za požičané peniaze si môžete kúpiť čokoľvek potrebujete. Pred poskytovateľom nemusíte dokladovať účel vašej pôžičky. Neodporúčame si však brať pôžičku na elektroniku či iné predmety, ktoré nevyhnutne nepotrebujete.

Ako mám postupovať pri vyplňovaní online žiadosti?

Do žiadosti napíšte všetky potrebné informácie. Na žiadne nezabudnite, mohlo by sa tak stať, že poskytovateľ vašu žiadosť prehliadne alebo vás nebude mať ako následne kontaktovať.

Zhrnutie

Teraz už viete, čo to pôžička pred výplatou je, ako funguje, na čo sa používa a čomu by ste sa pri jej uzatváraní mali vyhnúť. Nezabúdajte na to, že pôžička vám na krk vešia záväzok. Žiadajte o ňu preto iba v krajnom prípade.