Pôžička bez dokladovania príjmu

 


Čo je to pôžička bez dokladovania príjmu?

Ide o špeciálny typ pôžičky, pri ktorej poskytovateľ nepožaduje potvrdenie o príjme. To však neznamená, že si klienta a jeho bonitu nijakým spôsobom nepreveruje.

Pôžičky bez dokladovania príjmu môžete vo väčšine prípadov získať rádovo v stovkách eur. Okrem nižších súm treba počítať aj s krátkou splatnosťou. Väčšinou do 30 dní.

Patrí skôr k rýchlym pôžičkám. Využijete ju napríklad, keď sa vám pokazí drahší domáci spotrebič pár dní pred výplatou. Neslúži k financovaniu väčších investícií.

TIP: Pôžička bez dokladovania príjmu nie je vhodná na splácanie iných úverov. Prečítajte si, ako sa dostať z dlhovej špirály.


Pôžička bez potvrdenia o príjme - možnosti

Ak máte záujem o pôžičku bez príjmu, banka vám ponúkne tieto dve možnosti - kontokorentný úver alebo spotrebný úver. Nebankové spoločnosti majú špeciálne produkty s nižšími sumami, kde nepožadujú potvrdenie o príjme.

TIP: Ak vám banka nebude ochotná schváliť kontokorentný ani spotrebný úver, obráťte sa na nebankovú spoločnosť. Možno pochodíte lepšie. Nebankovky síce vyžadujú vyššie úroky, ale majú flexibilnejšie podmienky.


1. Kontokorentný úver

Podstata kontokorentného účtu sa dá krásne zhrnúť v jednej vete. Váš bankový účet je zároveň aj úverovým účtom. Pokiaľ máte zostatok na účte v plusových číslach, ide o bežný účet.

Akonáhle prečerpáte a ocitnete sa v číslach mínusových, bežný účet sa mení na úverový účet. Je potrebné podotknúť, že na to, aby bolo niečo takéto vôbec možné, musíte mať v banke zriadený bežný účet a zároveň schválené povolené prečerpanie. 

Plusy a mínusy kontokorentného úveru

 • slúži ako rezerva v prípade nečakaných výdajov
 • používate ho len vtedy, keď potrebujete.
 • vyššie úročenie ako pri bežnom spotrebnom úvere
 • ľudia zvyknú počítať s prostriedkami v povolenom prečerpaní ako s vlastnými.

2. Spotrebný úver

Najobľúbenejší bankový produkt, spotrebný úver, snáď ani netreba predstavovať. Nájdete ho v ponuke každej banky. V niektorých prípadoch ide o bezúčelový úver bez dokladovania príjmu

TIP: Najväčšiu pravdepodobnosť schválenia pôžičky bez dokladovania príjmu máte v banke, ktorá vedie váš bežný účet. Má prehľad o vašom správaní. Často vám sama ponúkne úver napríklad na základe prostriedkov, ktoré prichádzajú na váš účet.


Plusy a mínusy spotrebného úveru

 • rýchle vybavenie
 • vo vašej materskej banke získate aj vyššie čiastky bez dokladovania príjmu.
 • banka si overuje aj bez potvrdenia o príjme, či ste schopní úver splácať
 • potrebujete dobrú bonitu.


3. Nebankové pôžičky bez dokladovania príjmu

Pokiaľ ste nepochodili v banke alebo ich chcete z akéhokoľvek dôvodu obísť, máte k dispozícii nebankovky. Sú pre klientov pohodlné, lebo často nevyžadujú potvrdenie o príjme. Všetky potrebné informácie pre schválenia si vedia dohľadať elektronicky.

TIP: Pred uzatvorením akejkoľvek zmluvy o požičke si dajte pozor, aby ste nespravili chyby, ktoré vás neskôr budú mrzieť.


Plusy a mínusy nebankových pôžičiek bez dokladovania príjmu

 • vyššia pravdepodobnosť schválenia žiadosti ako v banke
 • rýchly proces od žiadosti po zaslanie peňazí na účet
 • dokáže pomôcť, keď rýchlo potrebujete hotovosť, ktorú viete za pár dní vrátiť
 • vybavíte online
 • na začiatok vám požičajú v iba rádovo v stovkách eur
 • krátka doba splatnosti – väčšinou do 30 dní
 • vyšší úrok

Na čo si dať pozor pred žiadosťou o pôžičku?

Najdôležitejšiu otázku, ktorú by ste si mali položiť je: „Budem mať peniaze z čoho vrátiť?” Pokiaľ nemáte jednoznačnú odpoveď „áno”, radšej zvážte iné možnosti, ako získať peniaze. Vyhnete sa problémom, ktoré takmer s určitosťou prídu.

Pred podpisom zmluvy si ju riadne preštudujte. Aj text malými písmenami. Mali by ste vedieť minimálne údaje o mesačnej splátke, úroku (resp. RPMN), možnostiach odkladu splátok a sankciách.

TIP: Niekedy nie je potrebné vôbec brať pôžičku, stačí začať efektívne šetriť. Ak sa na pár mesiacov uskromníte, nemusíte sa zbytočne zadlžovať. Platí najmä pri menších pôžičkách.


Časté otázky

Potrebujem pre získanie pôžičky bez nutnosti potvrdenia o príjmoch nejaké ďalšie doklady?

Keďže ide o rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu, vo väčšine prípadov nie sú potrebné žiadne doklady. Stačí vám občiansky preukaz (niekedy druhý doklad totožnosti) a všetko vybavíme pohodlne online.

Ako dlho trvá vybavenie tohto druhu pôžičky?

Pôžičku vybavíte ihneď na účet aj bez dokladovania príjmu. Ihneď v tomto prípade znamená, že peniaze môžete mať na účte do 24 hodín. Vyplnenie online formulára vám zaberie nanajvýš niekoľko minút

Akú sumu a na ako dlho si môžem požičať?

Môžete si požičať peniaze až do výšky 1000 eur s dobou splatnosti do 30 dní.

U koho si môžem takýto druh pôžičky uzavrieť?

Pôžičku bez potvrdenia o príjme môžete uzavrieť s bankou alebo nebankovou spoločnosťou. Odporúčame obrátiť sa na zodpovedné a overené nebankovky.

Pre koho je pôžička určená?

Je určená najmä pre ľudí, ktorí potrebujú požičať pár stoviek na krátke obdobie. Väčšinou peniaze potrebujú rýchlo, preto sa nechcú zdržiavať potvrdením o príjme.

Zhrnutie

Pôžička bez potvrdenia o príjme je produkt pre ľudí, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nechcú (alebo nemôžu) dokladovať svoj príjem. Je možné ju vybaviť v banke aj nebankovke. Väčšinou si môžu požičať nižšie sumy s krátkou dobou splatnosti. Pred žiadosťou o pôžičku je potrebné zvážiť všetky riziká.