Výhody a nevýhody

Cena

 • Zriadenie bez poplatku
 • Bezplatné predčasné splatenie úveru
 • Zmena splátky zdarma
 • Vysoký úrok
 • Vysoké RPMN

Flexibilita

 • Možnosť upraviť výšku splátky podľa potreby
 • Vybavenie pôžičky cez pracovné dni aj víkend
 • Peniaze na účte do 15 minút

  Transparentnosť

  • Prehľadná mobilná aplikácia pre Android a iOS

   Zákaznícka podpora

   • Široká sieť pobočiek
   • Predčasné splatenie pôžičky iba v pracovných dňoch
   • Klientská linka iba v pracovných dňoch

   Flexibilná pôžička na kartu - recenzia

   Flexibilná pôžička na kartu od Home Credit je revolvingový úver. Podstatné je si zvoliť akú sumu peňazí si chcete požičať a nastaviť si dobu splácania. Po čiastočnom splatení pôvodnej sumy (už od prvej splátky) si môžete opakovane požičať peniaze. Preto Home Credit vytvára svojim klientom bezplatný účet, ktoré stav môžete vidieť napríklad v ich aplikácii.

   Vybavenie pôžičky je bezplatné a dá sa riešiť online, fyzicky na pobočke alebo telefonicky. Zmluvu je možné podpísať elektronicky pomocou SMS podpisu alebo spoločnosť posiela poštou dve vyhotovenia zmluvy. 

   Po podpise zmluvy prídu peniaze na vami uvedený bankový účet v čo najkratšom čase. V prípade elektronickej žiadosti to je zvyčajne do niekoľkých desiatok minút. Home Credit umožňuje pri tomto produkte poistenie schopnosti splácať. 

   Ľudia zvažujúci Flexibilnú pôžičku na kartu by mali dbať na finančnú disciplínu. Možnosť opätovného vypožičania si už splatenej sumy môže byť veľmi zradné. Dôležitý je tiež fakt, že zmluva o požičke splatením požičanej sumy nekončí. Preto v prípade splatenia treba požiadať o ukončenie zmluvy

   Flexibilná pôžička na kartu v skratke

   Bez poplatku za zriadenie
   Bonus za zriadenie online X
   Bezplatná správa úveru
   Možnosť poistenia schopnosti splácať
   Bonus za riadne splácanie X
   Možnosť výberu výšky splátok
   Bez dokladovania trvalého príjmu od zamestnávateľa
   Bezplatné predčasné splatenie
   Bezplatný odklad splátok alebo zmena splátkového kalendára
   Zvýšenie pôžičky počas trvania úveru
   Vyplatenie pôžičky aj počas víkendu X

    

   Podmienky získania pôžičky a potrebné doklady

   • Plnoletá osoba - dva doklady totožnosti
   • Stály zdroj príjmu - výpis z bankového účtu

    

   Proces poskytnutia pôžičky

   Proces poskytnutia pôžičky prebieha v dvoch krokoch:

   1. Vyplníte výšku pôžičky a osobné údaje a odošlete žiadosť
   2. Následne budete presmerovaní na stránku Home Credit, kde zadáte doplňujúce údaje. Týkajú sa najmä vášho rodinného stavu, zamestnania, výšky príjmu, dosiahnutého vzdelania atď. 

   Po vyplnení týchto údajov a odoslaní žiadosti systém automaticky posúdi vašu žiadosť. V prípade schválenia bude čoskoro kontaktovaný spoločnosťou Home Credit, aby ste spoločne doriešili podpis zmluvy a vyplatenie peňazí na účet.

   Okrem online žiadosti je možné vybaviť pôžičku aj ďalšími dvoma spôsobmi:

   • Telefonicky - spoločne sa vyplní všetko potrebné a dohodne sa ďalší postup
   • Na pobočke - podobný proces ako v predchádzajúcom prípade

   Na vybavenie pôžičky je potrebné mať občiansky preukaz a druhý doklad (vodičský preukaz, pas, rodný list alebo zbrojný preukaz). Pokiaľ nie ste občanom SR, budete potrebovať povolenie na trvalý pobyt.

   Podpis zmluvy prebieha nasledovne:

   • Online - zmluva sa podpisuje SMS správou. Následne je potrebné poslať skeny dokladov. Potom vám prídu peniaze na účet.
   • Na pobočke - zmluva sa podpisuje priamo na pobočke, kde dôjde aj k overeniu dokladov. Potom nasleduje odoslanie peňazí na účet.
   • Poštou - dostanete dve zmluvy, jednu podpíšete a odošlete aj s prefotenými dokladmi späť poštou. Keď bude všetko v poriadku, dostanete peniaze na účet.

   Časté otázky

   Akú sumu si môžem požičať?

   Minimálna suma je 400€, maximálna 10 000€

   Je k účtu aj bankomatová karta?

   Áno, primárne je k dispozícii virtuálna karta, ktorá si môžete aktivovať v mobilnej aplikácii Home Credit. Na vyžiadanie cez aplikáciu je aj platová karta.

   Je nutné doložiť potvrdenie o príjme?

   Áno, stačí však výpis z účtu alebo potvrdenie o príjme od zamestnávateľa

   Koľko sa platí za vybavenie úveru?

   Vybavenie úveru je bezplatné

   Čo je to revolvingový úver?

   Úver, ktorý umožňuje klientovi čerpať poskytnuté zdroje opakovane, bez nutnosti žiadať o povolenie čerpania poskytovateľa úveru. Príkladom revolvingového úveru sú kreditné karty, pri ktorých je klientovi poskytnutý úverový rámec. Ak klient vyčerpá časť alebo celý úverový rámec a následne vyčerpanú sumu splatí jednorazovo, hneď po pripísaní tejto úhrady má opäť k dispozícii celý úverový rámec. Ak vyčerpanú sumu spláca postupne, bude mať stále k dispozícii tú časť úverového rámca, ktorá nie je vyčerpaná a ktorá sa zároveň s každou splátkou zvyšuje.

   Reprezentatívny príklad

   Pri úverovom rámci 5 000,00 €, je ročná úroková sadzba 19,9 %, RPMN 21,8 %, celkom zaplatíte 5 538,96 €. Mesačné splátky sú postupne uvedené za jednotlivé mesiace: 499,58 €, 492,67 €, 485,76 €, 478,85 €, 471,94 €, 465,03 €, 458,13 €, 451,22 €, 444,31 €, 437,40 €, 430,49 €, 423,58 €. Splátky a celková čiastka, ktorú zaplatíte, sú matematicky zaokrúhlené. Tento príklad je iba ilustračný na základe zákonných predpokladov – čerpanie celej výšky úveru okamžite, bezhotovostne, v plnej výške, pri najvyššej úrokovej sadzbe a s najvyšším poplatkom. Poskytnutie úveru je počítané na 12 mesiacov pri splátkach s rovnakou výškou istiny. Konkrétna ponuka sa môže od prezentovanej líšiť. Ponuka nie je verejný prísľub a platí pri splnení podmienok Home Credit Slovakia, a.s., ktorý je poskytovateľ finančných služieb.


   *Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

   O poskytovateľovi: Home Credit Slovakia, a.s.

   Home Credit Slovakia, a.s.

   Spoločnosť Home Credit Slovakia je spoľahlivým partnerom pri poskytovaní spotrebiteľského financovania na Slovensku. Je členom skupiny Home Credit, ktorá je jedným z popredných poskytovateľov finančných služieb v Európe a Ázii. Okrem hotovostných pôžičiek poskytuje svojim klientom širokú škálu produktov spotrebiteľského financovania.

   Viac informácií