Výhody a nevýhody

Cena

 • Relatívne nízky úrok
 • Poplatok za poskytnutie pôžičky

Flexibilita

 • Elektronická žiadosť
 • Vybavovanie žiadostí iba v pracovné dni
 • Zdĺhavejší proces, kým sa klient dostane k peniazom (niekoľko dní)

Transparentnosť

 • Pevne dané poplatky
 • Zverejnené zmluvné podmienky a ďalšie dokumenty
 • Na webstránke sú dostupné odpovede na najčastejšie otázky

  Zákaznícka podpora

  • Rýchla odozva
  • Iba v pracovných dňoch
  • Chýbajú kamenné prevádzky

  Žltý melón pôžička - recenzia

  Ponuku úveru od spoločnosti Žltý melón radíme do kategórie P2P pôžičiek. Peniaze tak neposkytuje banka, ale ľudia medzi sebou navzájom cez aukčný systém. Výsledkom takejto aukcie preto môžu byť napríklad odlišné úrokové sadzby. Tie začínajú na hodnote minimálne 5,9%. Požiadať môžete o sumu od 500€ do 15 000€ so splatnosťou od 3 mesiacov po 8 rokov

  O pôžičku je možné žiadať výhradne elektronicky. V rámci procesu žiadosti o úver vám vytvoria osobný účet na stránke zltymelon.sk. V rámci tohto účtu bude potom prebiehať všetká komunikácia.

  Podmienkou pre získanie úveru plnoletosť, spôsobilosť na právne úkony a trvalý pobyt na Slovensku. Dôležitý je aj dostatočný a dokladovateľný príjem a nachádzať sa mimo exekúcie či iných finančných ťažkostí.

  Spoločnosť Žltý melón ponúka možnosť poistiť si úver voči neschopnosti splácať. Týmto krokom si zároveň dokážete znížiť úrokovú sadzbu. Podobný vplyv má aj pridanie spoludlžníka do úveru či voľba tzv. účelovej pôžičky. Žltý melón totiž ponúka viacero typov pôžičiek. Okrem spomínanej bezúčelovej je k dispozícii pôžička na dofinancovanie hypotéky a realitný resp. preklenovací úver.

  Za vybavenie úveru si spoločnosť pýta poplatok. Ten sa počíta z výšky pôžičky a podstatný vplyv na jeho výšku má tzv. ratingová trieda. Každý žiadateľ totiž prechádza procesom komplexného hodnotenia, v rámci ktorého sa hodnotí schopnosť splácať svoje záväzky. Čím vyššia je ratingová trieda, tým nižšie je percento jednorázového a pravidelného poplatku. Poplatky začínajú na 2,9% + 0,08% (jednorázový a pravidelný) pri ratingovej triede AA a môžu dosiahnuť až 6,1% + 0,6% pri ratingovej triede HR. 

  Vybavenie žiadosti zvyčajne trvá do dvoch pracovných dní. Potom nasleduje aukcia a záleží len od žiadateľa či si z daných ponúk niečo vyberie alebo nie. Pokiaľ áno, je podpísaná zmluvná dokumentácia a následne sa posielajú peniaze na účet.

  Žltý melón pôžička v skratke

  Bez poplatku za zriadenie X
  Bonus za zriadenie online X
  Bezplatná správa úveru
  Možnosť poistenia schopnosti splácať
  Bonus za riadne splácanie X
  Možnosť výberu výšky splátok
  Bez dokladovania trvalého príjmu od zamestnávateľa X
  Bezplatné predčasné splatenie X
  Bezplatný odklad splátok alebo zmena splátkového kalendára X
  Zvýšenie pôžičky počas trvania úveru X
  Vyplatenie pôžičky aj počas víkendu X

  Podmienky získania a doklady v odrážkach

  • Plnoletá osoba vo veku od 18 rokov
  • Spôsobilosť na právne úkony
  • Trvalý pobyt na území SR
  • Dostatočný, stály a dokladovateľný príjem
  • Mimo exekúcie, konkurzu, nesplácaných úverov

  Časté otázky

  Akú sumu si môžem požičať?

  Minimálna suma je 500€, maximálna 15 000€

  Je nutné doložiť potvrdenie o príjme?

  Áno, je nutné doložiť potvrdenie o príjme

  Koľko sa platí za vybavenie úveru?

  Vybavenie úveru je spoplatnené a vychádza z tzv. ratingovej triedy a z výšky úveru. Štandardne začína na 2,9% (jednorazovo) a 0,08% mesačne počas trvania pôžičky.

  Reprezentatívny príklad

  Pri pôžičke vo výške 2 000 €, s úrokovou sadzbou 7,9 % p. a., s počtom mesačných splátok 60 vo výške 40,46 €, s poplatkom za poskytnutie úveru vo výške 58 € a mesačným servisným poplatkom vo výške 1,6 € je celková RPMN vo výške 11,01 %. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Výška splátky je uvedená bez Poistenia schopnosti splácať úver.


  *Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

  O spoločnosti

  iService, a.s.

  Žltý melón je portál kolektívneho požičiavania, ktorý umožňuje spojiť ponuku a dopyt po finančných prostriedkoch. Na Slovensku vznikol koncom roku 2012 a pri jeho zrode stál team ľudí s významnými skúsenosťami v oblasti finančných produktov, hodnotení úverového rizika a poskytovania pôžičiek. Vďaka moderným IT riešeniam a marketingu napreduje Žltý melón každý rok a v roku 2015 získal dodatočný kapitál od významných investorov a investičných fondov. Portál v súčasnej dobe pracuje na plne profesionálnej úrovni a zabezpečuje všetko od správy aukcií pôžičiek, po administratívne a právne zázemie, až po zákaznícku a technickú podporu. Všetky úverové zmluvy spĺňajú zároveň aj najvyššie kritéria ochrany.