Žltý melón - pôžička

Pôžička od súkromného investora

Pôžičky od súkromných investorov prostredníctvom portálu Žltý melón spadajú medzi pôžičky kolektívneho úverovania. Vy ako žiadateľ o pôžičku si zvolíte cieľovú sumu od 500 do 10 000 € so splatnosťou na 3 až 60 mesiacov a spustíte nezáväznú aukciu. Počas nej vám môžu súkromní investori ponúknuť pôžičky s rôznymi podmienkami. Po skončení aukcie je na Vás, ktorú ponuku si vyberiete. Ako žiadateľ máte možnosť nevybrať si žiadnu ponuku, ak ani jedna nebude spĺňať Vaše predstavy o podmienkach. Všetko sa dá vybaviť online, nie je nutné nikam chodiť a finančné prostriedky je možné použiť na čokoľvek.

Časté otázky

Aké podmienky musíte splniť, aby ste si mohli požičať?

Požičať si môžu všetci obyvatelia Slovenskej republiky a Českej republiky s trvalým pobytom v jednej z týchto krajín, starší ako 18 rokov a spôsobilí na právne úkony. Žiadatelia o pôžičku musia mať trvalý príjem, spĺňať minimálne stanovené kritériá ratingu a finančnej schopnosti splácať pôžičku.

Je potrebné dokladovať účel použitia pôžičky?

Ak máte záujem na výhodnejšie podmienky, je možné si požičať účelovo na refinancovanie alebo rekonštrukciu a zariadenie domácnosti.

Je potrebné mať ručiteľa alebo spoludlžníka?

Nie je to potrebné. Požičať sa dá aj bez ručiteľa, spoludlžníka alebo fyzického zabezpečenia pôžičky. Ak chcete získať ale lepšie podmienky, môžete požiadať o partnerskú pôžičku spoločne s Vašim manželom, partnerom alebo známym.

Sú spojené s pôžičkou nejaké poplatky?

Žiadatelia platia poplatok 2,9 až 6,0 % len v prípade úspešného získania pôžičky. Poplatok je len zo sumy zrealizovanej pôžičky a je automaticky strhnutý z poskytovanej pôžičky.

Reprezentatívny príklad

Reprezentatívny príklad výpočtu RPMN: Pri pôžičke vo výške 2 000 €, s úrokovou sadzbou 7,9 % p. a., s počtom mesačných splátok 60 vo výške 40,46 €, s poplatkom za poskytnutie úveru vo výške 58 € a mesačným servisným poplatkom vo výške 1,6 € je celková RPMN vo výške 11,01 %. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Výška splátky je uvedená bez Poistenia schopnosti splácať úver.


*Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

O spoločnosti

iService, a.s.

Žltý melón je portál kolektívneho požičiavania, ktorý umožňuje spojiť ponuku a dopyt po finančných prostriedkoch. Na Slovensku vznikol koncom roku 2012 a pri jeho zrode stál team ľudí s významnými skúsenosťami v oblasti finančných produktov, hodnotení úverového rizika a poskytovania pôžičiek. Vďaka moderným IT riešeniam a marketingu napreduje Žltý melón každý rok a v roku 2015 získal dodatočný kapitál od významných investorov a investičných fondov. Portál v súčasnej dobe pracuje na plne profesionálnej úrovni a zabezpečuje všetko od správy aukcií pôžičiek, po administratívne a právne zázemie, až po zákaznícku a technickú podporu. Všetky úverové zmluvy spĺňajú zároveň aj najvyššie kritéria ochrany.