Výhody a nevýhody

Cena

 • Relatívne nízky úrok
 • Poplatok za poskytnutie

Flexibilita

 • Možnosť vybaviť pôžičku cez internet banking (len pre existujúcich klientov)
 • Možnosť poslať peniaze na účet v ktorejkoľvek banke
 • Možnosť požiadať o úver elektronicky aj osobne
 • Pri podpise zmluvy je nutné zájsť na vybranú poštu (neplatí pre žiadosť cez internetbanking)

Transparentnosť

 • Pevne dané poplatky
 • Stručné a jasné podmienky

  Zákaznícka podpora

  • Rýchla odozva
  • Podpis zmluvy iba počas pracovných dní

  Dobrá pôžička od Poštovej banky - recenzia

  Záujemcovia o spotrebný úver môžu zvážiť ponuku od Poštovej banky. Tá ponúka možnosť požičať si od 300€ do 40 000€ pri úroku 5,9% a RPMN 6,4%. Doba splatnosti je od 1 do 8 rokov

  Požiadať o pôžičku je možné cez internet banking (platí pre existujúcich klientov), infolinku alebo osobne na pobočke. Na získanie úveru je nutné byť zamestnaný minimálne 3 mesiace (teda nebyť v skúšobnej dobe). Banka tiež akceptuje aj výsluhový, invalidný, starobný a vdovský dôchodok. Samozrejme tiež príjem z podnikania.

  Za poskytnutie úveru sa platí poplatok vo výške 1% zo žiadanej sumy. Banka tiež ponúka k úveru základný a komplexný súbor poistenia, ktoré kryje úmrtie, invaliditu a statu zamestnania. Taktiež umožňuje bezplatné predčasné splatenie úveru a bezplatný odklad splátok.

  Poštová banka pri tomto produkte umožňuje bezplatné predčasné splatenie úveru aj bezplatný odklad splátok. Schvaľovanie žiadosti prebieha aj počas víkendu a odpoveď získa záujemca už v priebehu niekoľkých minút. Pri podaní žiadosti cez infolinku je nutné zájsť osobne do banky (na poštu) podpísať zmluvu.

  Pre existujúcich klientov je žiadosť o pôžičku jednoduchšia a prebieha cez internet banking. Rovnakou cestou sa podpisuje aj samotná zmluva o pôžičke.

  Dobrá pôžička od Poštovej banky v skratke

  Bez poplatku za zriadenie X
  Bonus za zriadenie online X
  Bezplatná správa úveru
  Možnosť poistenia schopnosti splácať
  Bonus za riadne splácanie X
  Možnosť výberu výšky splátok X
  Bez dokladovania trvalého príjmu od zamestnávateľa X
  Bezplatné predčasné splatenie
  Bezplatný odklad splátok alebo zmena splátkového kalendára
  Zvýšenie pôžičky počas trvania úveru
  Vyplatenie pôžičky aj počas víkendu X

   

  Podmienky získania pôžičky a potrebné doklady

  • Plnoletá osoba vo veku od 18 do 69 s príjmom akceptovateľným v banke
  • Trvalý pobyt na území SR (alebo dlhodobý)

   

  Proces poskytnutia pôžičky

  Proces poskytnutia pôžičky vychádza z toho či ste existujúci klient Poštovej banky. Ak áno, stačí o pôžičku požiadať cez internet banking. Banka eviduje vaše údaje aj príjmy a spotrebný úver tak máte do určitej výšky predschválený. Všetko, vrátane podpisu zmluvy, vyriešite online.

  Pokiaľ však klient nie ste, postup je o niečo zdĺhavejší. Po kliknutí na tlačidlo “Chcem pôžičku” budete presmerovaný na webstránku Poštovej banky. Následne stačí vyplniť základné údaje ako je meno a priezvisko, telefónne číslo a vami preferovanú pobočku banky. Po odoslaní žiadosti vás bude banka kontaktovať.

  Následne vás čaká cesta na predom dohodnuté obchodné miesto Poštovej banky. Osobne teda doriešite podpis zmluvy, účet, na ktorých chcete peniaze poslať a všetky ostatné náležitosti. Treba však upozorniť na fakt, že spracovanie žiadosti prebieha iba počas pracovných dní. 

  Časté otázky

  Akú sumu si môžem požičať?

  Minimálna suma je 300€, maximálna 40 000€

  Je nutné doložiť potvrdenie o príjme?

  Áno, je nutné doložiť potvrdenie o príjme. Banka akceptuje príjem zo zamestnania, podnikania a dôchodok - starobný, invalidný, výsluhový. Ale aj materský resp. rodičovský príspevok (so spolužiadateľom).

  Koľko sa platí za vybavenie úveru?

  Poplatok za vybavenie úveru sa odvíja od výšky pôžičky. Rozpätie je od 3 do 400€.

  Reprezentatívny príklad

  Tento výpočet má informatívny charakter. Pri pôžičke vo výške 5 000 €, s dobou splatnosti 8 rokov, s úrokovou sadzbou 5,90 % p. a., s počtom mesačných splátok 96, bez poplatku za poskytnutie úveru, je ročná percentuálna miera nákladov 6,10 % (RPMN), 95 splátok vo výške 65,26 € a posledná 96. splátka vo výške 64,47 €. Celková suma, ktorú klient uhradí predstavuje 6 264,17 €. Výška splátky je uvedená bez Poistenia schopnosti splácať úver. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Poštová banka poskytuje pôžičky s dobou splácania 12 – 96 mesiacov s maximálnou výškou RPMN vrátane nákladov na poistenie schopnosti splácať úver vo výške 18,40 %.


  *Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

  O spoločnosti Poštová banka, a.s.

  Poštová banka, a.s.

  Poštová banka patrí k piatim najsilnejším bankám na Slovensku s viac ako 1 miliónom klientov. Vďaka úzkej spolupráci so Slovenskou poštou je k zákazníkom omnoho bližšie. Ak potrebujete niečo vybaviť, nemusíte navštíviť samotnú pobočku. Stačí vám zájsť na jednu z pobočiek pošty. 

  Služby Poštovej banky sú veľmi obľúbené. Radí sa medzi ne napríklad Dobrá pôžička s nízkym úrokom alebo prehľadná mobilná aplikácia. V tej si môžete sledovať všetky informácie o účte, poprípade kontaktovať zákaznícku podporu.

  Viac informácií