Pôžička od VÚB banky

Pôžička od VÚB  patrí medzi štandardné spotrebné úvery bankového typu. Čerpanie úveru je jednorazové, splácanie je vo forme pravidelných mesačných splátok v rovnakej výške počas celej lehoty splatnosti. Pôžička sa dá použiť prakticky na akýkoľvek účel od pokrytia nečakaných výdavkov v domácnosti, cez kúpu nového alebo jazdeného auta, až po rekonštrukciu a modernizáciu bývania. Orientačný výpočet pôžičky umožňuje aj online kalkulačka.

Časté otázky

Na čo všetko sa dá pôžička použiť?

Pôžička je bezúčelová a je možné ju použiť prakticky na ľubovoľný účel - na auto, na bývanie a zariadenie či modernizáciu domácnosti, na zaplatenie dovolenky, prípadne na zaplatenie svadby pre mladých novomanželov.

Je potrebné na jej získanie nejaké ručenie?

Vo väčšine bežných prípadov nie je potrebné na získanie pôžičky mať ručiteľa alebo spolužiadateľa. Pôžička nie je ručená ani založením nehnuteľnosti, nakoľko sa jedná o bežný spotrebný úver.

Dá sa požičať aj menšia suma a na kratšie obdobie?

Áno, požičať si je možné napríklad aj 500 € a to už na 13 mesiacov. Vzhľadom na to, že banka už nemá v ponuke študentské pôžičky, môže byť malý spotrebný úver ideálnou náhradou za takýto produkt.

Môžu si požičať tento úver aj dôchodcovia alebo naopak študenti?

Áno, VÚB pôžička je dostupná pre študentov aj pre dôchodcov, ale len, ak majú dostatočný príjem na to, aby ju mohli splácať. Banka akceptuje u dôchodcov ako príjem výšku dôchodku, v prípade študentov musí ísť o trvalý a stabilný príjem, prípadne je nutný ručiteľ s príjmom.

Je možné aj predčasné splatenie pôžičky?

Predčasné splatenie pôžičky je možné, avšak treba rátať s poplatkom. Ten je vo výške 1% z predčasne splatenej čiastky úveru, prípadne vo výške 0,5% ak ide o predčasné splatenie v období posledného roka pred termínom riadnej splatnosti úveru.

Čo potrebujem na vybavenie pôžičky s odmenou?

Na vybavenie pôžičky s odmenou Vám bude stačiť jeden doklad totožnosti, v prípade refinancovania Vašich úverov odporúčame priniesť si so sebou aj úverové zmluvy k vyplácaným úverom.

Čo môžem financovať z pôžičky s odmenou?

Pôžičkou s odmenou môžete financovať čokoľvek, po čom práve túžite či potrebujete. Rovnako ňou môžete vyplatiť spotrebné úvery v iných bankách a nebankových spoločnostiach, kreditné karty, či povolené prečerpania.

Kedy získam odmenu k pôžičke?

Odmenu v podobe zľavy 2% z úrokovej sadzby získate ihneď pri čerpaní Vašej pôžičky, čo znamená, že od začiatku splácania budete platiť nižšiu splátku.

Reprezentatívny príklad

Mesačná anuitná splátka VÚB Pôžičky s odmenou – zľavou z úrokovej sadzby (predstavuje zvýhodnenie vo forme 2% zľavy z úrokovej sadzby) vo výške 35,00 € s úrokovou sadzbou 11,10 % p.a. a splatnosťou 91 mesiacov predstavuje 114,12 €. Ročná percentuálna miera nákladov dosahuje 12,19 %, počet splátok 91. Výška poplatku za poskytnutie pôžičky je 1 % z výšky úveru, v tomto prípade 0,01 €. Celková čiastka, ktorú musí klient zaplatiť, predstavuje bez poistenia 10 454,92 €. Pre výpočet RPMN sa predpokladá deň čerpania 24.08.2023, dátum prvej splátky je 08.09.2023 a výška anuitných splátok je rovnaká počas celej lehoty splatnosti. Poskytnutie úveru za ponúkaných podmienok podlieha schváleniu zo strany banky a závisí od posúdenia schopnosti žiadateľa splácať úver. Výsledok výpočtu RPMN sa vyjadruje s presnosťou na dve desatinné miesta. Mesačná anuitná splátka VÚB Pôžičky bez odmeny – zľavy z úrokovej sadzby vo výške 35,00 € s úrokovou sadzbou 13,10 % p.a. a splatnosťou 91 mesiacov predstavuje 121,74 €. Ročná percentuálna miera nákladov dosahuje 14,48 %, počet splátok 91. Výška poplatku za poskytnutie pôžičky je 1 % z výšky úveru, v tomto prípade 0,01 €. Celková čiastka, ktorú musí klient zaplatiť, predstavuje bez poistenia 11 148,34 €. Pre výpočet RPMN sa predpokladá deň čerpania 24.08.2023, dátum prvej splátky je 08.09.2023 a výška anuitných splátok je rovnaká počas celej lehoty splatnosti. Poskytnutie úveru za ponúkaných podmienok podlieha schváleniu zo strany banky a závisí od posúdenia schopnosti žiadateľa splácať úver. Výsledok výpočtu RPMN sa vyjadruje s presnosťou na dve desatinné miesta.


*Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

O spoločnosti Všeobecná úverová banka

Všeobecná úverová banka

Všeobecná úverová banka je druhou najväčšou bankou na Slovensku. Vznikla v roku 1990 a za celé svoje pôsobenie si získala dôveru tisícok klientov. Vo svojej ponuke má veľké množstvo služieb. Najčastejšie ide o vedenie účtov, poskytovanie hypotekárnych úverov či investovanie. Vďaka dcérskym spoločnostiam sa orientuje aj na dôchodcovské sporenie a lízing. 

VÚB je tu so svojou ponukou pre úplne každého. Okrem fyzických osôb sa orientuje aj na právnické. Zaujímavosťou môže byť privátne bankovníctvo pre exkluzívnych klientov. To so sebou nesie veľké množstvo výhod.

Viac informácií