Pôžička od VÚB banky

Pôžička na čokoľvek

Pôžička od VÚB  patrí medzi štandardné spotrebné úvery bankového typu. Čerpanie úveru je jednorazové, splácanie je vo forme pravidelných mesačných splátok v rovnakej výške počas celej lehoty splatnosti. Pôžička sa dá použiť prakticky na akýkoľvek účel od pokrytia nečakaných výdavkov v domácnosti, cez kúpu nového alebo jazdeného auta, až po rekonštrukciu a modernizáciu bývania. Orientačný výpočet pôžičky umožňuje aj online kalkulačka.

Reprezentatívne príklady splátok

Výška pôžičky 3 000 € 7 000 € 20 000 €
Počet splátok 24 60 96
Mesačná splátka 145,18 € 148,76 € 291,97 €
Ročný úrok 14,80 % 10,01 % 8,9 %
Poplatok za vybavenie 2 % 2 % 2 %
RPMN 18,24 % 11,44 % 9,89 %
Celková čiastka na zaplatenie 3 544,32 € 9 065,60 € 28 429,12 €

* Údaje majú len informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie po schválení pôžičky.

Reprezentatívny príklad

Mesačná anuitná splátka Pôžičky bez odmeny – zľavy z úrokovej sadzby vo výške 6 000,00 € s úrokovou sadzbou 13,90 % p.a. a splatnosťou 96 mesiacov predstavuje 103,89 €. Ročná percentuálna miera nákladov dosahuje 15,53 %, počet splátok 96. Výška poplatku za poskytnutie pôžičky je 2 % z výšky úveru, v tomto prípade 120 €. Celková čiastka, ktorú musí klient zaplatiť, predstavuje 10 093,44 eur.


*Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

Časté otázky

Na čo všetko sa dá pôžička použiť?

Pôžička je bezúčelová a je možné ju použiť prakticky na ľubovoľný účel - na auto, na bývanie a zariadenie či modernizáciu domácnosti, na zaplatenie dovolenky, prípadne na zaplatenie svadby pre mladých novomanželov.

Je potrebné na jej získanie nejaké ručenie?

Vo väčšine bežných prípadov nie je potrebné na získanie pôžičky mať ručiteľa alebo spolužiadateľa. Pôžička nie je ručená ani založením nehnuteľnosti, nakoľko sa jedná o bežný spotrebný úver.

Dá sa požičať aj menšia suma a na kratšie obdobie?

Áno, požičať si je možné napríklad aj 500 € a to už na 13 mesiacov. Vzhľadom na to, že banka už nemá v ponuke študentské pôžičky, môže byť malý spotrebný úver ideálnou náhradou za takýto produkt.

Môžu si požičať tento úver aj dôchodcovia alebo naopak študenti?

Áno, VÚB pôžička je dostupná pre študentov aj pre dôchodcov, ale len, ak majú dostatočný príjem na to, aby ju mohli splácať. Banka akceptuje u dôchodcov ako príjem výšku dôchodku, v prípade študentov musí ísť o trvalý a stabilný príjem, prípadne je nutný ručiteľ s príjmom.

Je možné aj predčasné splatenie pôžičky?

Predčasné splatenie pôžičky je možné, avšak treba rátať s poplatkom. Ten je vo výške 1% z predčasne splatenej čiastky úveru, prípadne vo výške 0,5% ak ide o predčasné splatenie v období posledného roka pred termínom riadnej splatnosti úveru.

Čo potrebujem na vybavenie pôžičky s odmenou?

Na vybavenie pôžičky s odmenou Vám bude stačiť jeden doklad totožnosti, v prípade refinancovania Vašich úverov odporúčame priniesť si so sebou aj úverové zmluvy k vyplácaným úverom.

Čo môžem financovať z pôžičky s odmenou?

Pôžičkou s odmenou môžete financovať čokoľvek, po čom práve túžite či potrebujete. Rovnako ňou môžete vyplatiť spotrebné úvery v iných bankách a nebankových spoločnostiach, kreditné karty, či povolené prečerpania.

Kedy získam odmenu k pôžičke?

Odmenu v podobe zľavy 2% z úrokovej sadzby získate ihneď pri čerpaní Vašej pôžičky, čo znamená, že od začiatku splácania budete platiť nižšiu splátku.

Referencia

"Staré auto mi už doslúžilo a rozhodla som sa kúpiť si nové. Po získaní informácií o vybavovaní leasingu ma okamžite prešla chuť na dlhé procedúry a administratívu a hľadala som alternatívu. Ako sa neskôr ukázalo, mala som šťastie, že som natrafila na pôžičku od VÚB - vybavila som ju za pár dní, nemusela som nikam chodiť a požičala som si za skvelý úrok."

Petra B., 35, Prešov

Hodnotenie: 5/5

Chcem si požičať

O spoločnosti Všeobecná úverová banka

Všeobecná úverová banka

VÚB banka, čiže Všeobecná úverová banka, je druhá najväčšia banka na Slovenskom trhu a jediná univerzálna banka s licenciou zaručujúcou poskytovanie plného rozsahu všetkých bankových služieb pre obyvateľstvo, firmy aj inštitúcie. Banka ponúka okrem úverov a bežných bankových služieb aj možnosť investovania, leasingu, dôchodkového sporenia, spotrebiteľského financovania, faktoringu a tiež sprostredkovanie poistných produktov. Banka má po celom Slovensku viac ako 200 pobočiek pre verejnosť 32 pobočiek pre firmy.