Výhody a nevýhody

Cena

 • Zriadenie bez poplatku
 • Nemenná úroková sadzba počas celej doby splatnosti
 • Bonus za riadne splácanie

  Flexibilita

  • Možnosť vybaviť pôžičku cez internet banking (len pre existujúcich klientov)
  • Možnosť poslať peniaze na účet v ktorejkoľvek banke
  • Potreba uzavrieť zmluvu iba osobne na pobočke banky (pokiaľ nie ste už existujúci klient)

  Transparentnosť

  • Plne transparentný úver z bankového sektora
  • Pevne stanovené poplatky
  • Stručné a jasné podmienky

   Zákaznícka podpora

   • Široká sieť pobočiek
   • Klientská linka iba v pracovných dňoch

   Pôžička od Raiffeisen Bank - recenzia

   Raiffeisen Bank ponúka pre záujemcov o spotrebný úver svoju Parádnu pôžičku. Úver môžete čerpať v rozmedzí 300 až 30 000€. Doba splatnosti je od 19 do 96 mesiacov, pričom po celú dobu splácania úveru je stabilná úroková sadzba vo výške 5,9€. RPMN je potom 6,15%.

   Parádnu pôžičku je možné vybaviť iba osobne na jednej z pobočiek Raiffeisen Bank. Na získanie úveru je potrebné byť zamestnaný minimálne 3 mesiace, teda mimo skúšobnej doby. Ako príjem akceptuje banka aj dôchodok - výsluhový, invalidný, starobný, a príjem z podnikania.

   Pokiaľ je žiadateľ o úver klientom Raiffeisen Bank, môže o pôžičku požiadať aj cez mobilnú aplikáciu alebo internetbanking. V takom prípade dostane peniaze na svoj účet už v priebehu niekoľkých minút. 

   Požiadať o úver môže aj neklient Raiffeisen Bank. Po splnení požiadaviek a podpise zmluvy dostane peniaze na akýkoľvek zvolený účet. 

   Banka umožňuje skrze mimoriadne splátky znížiť mesačné splátky resp. skrátiť dobu splácania. Taktiež poskytuje bonus za riadne splácanie. Zmluva končí splatením požičanej sumy

   Pôžička od Raiffeisen Bank v skratke

   Bez poplatku za zriadenie
   Bonus za zriadenie online X
   Bezplatná správa úveru
   Možnosť poistenia schopnosti splácať
   Bonus za riadne splácanie
   Možnosť výberu výšky splátok X
   Bez dokladovania trvalého príjmu od zamestnávateľa X
   Bezplatné predčasné splatenie
   Bezplatný odklad splátok alebo zmena splátkového kalendára X
   Zvýšenie pôžičky počas trvania úveru
   Vyplatenie pôžičky aj počas víkendu X

    

   Podmienky získania pôžičky a potrebné doklady

   • Plnoletá osoba vo veku od 18 do 65 rokov 
   • Stály zdroj príjmu - je potrebné byť zamestnaný minimálne 3 mesiace (banka akceptuje aj príjem z podnikania a dôchodok)

    

   Proces poskytnutia pôžičky

   Proces poskytnutia pôžičky prebieha nasledovne. Po kliknutí na tlačidlo “chcem si požičať”, budete presmerovaný na stránku Raiffeisen Bank. Následne:

   1. Nastavíte výšku pôžičky a dobu splatnosti 
   2. Vyplníte kontaktné údaje a odošlete žiadosť

   Potom sa vám do niekoľkých minút (v prípade pracovného dňa) ozvú priamo z banky a dohodnú si s vami osobné stretnutie na niektorej z pobočiek. Tam s vami doriešia všetko potrebné tak, aby ste čo najskôr dostali peniaze na svoj účet. 

   Pokiaľ ste klientom Raiffeisen Bank, bude proces ešte jednoduchší. Telefonicky budete usmernený, ako požiadať o úver cez internet banking a peniaze tak dostanete ešte rýchlejšie.

   Druhou možnosťou je dohodnúť si stretnutie priamo v pobočke. V takom prípade si sami vyberiete pobočku, ktorá je vám najviac vyhovuje. Potom si zvolíte termín, účel návštevy, kontaktné údaje. Pracovník banky vás už zakrátko kontaktuje. 

   Na vybavenie pôžičky je potrebné mať občiansky preukaz a druhý doklad (vodičský preukaz, pas, rodný list alebo zbrojný preukaz). 

   Podpis zmluvy prebieha priamo na pobočke (pokiaľ nie ste klient).

   Časté otázky

   Akú sumu si môžem požičať?

   Minimálna suma je 300€, maximálna 30 000€

   Je nutné doložiť potvrdenie o príjme?

   Áno, pokiaľ nie ste klientom banky.

   Koľko sa platí za vybavenie úveru?

   Vybavenie úveru je bezplatné

   Reprezentatívny príklad

   Celková výška pôžičky: 30 000 EUR, výška mesačnej splátky: 393,98 EUR (výška poslednej splátky pôžičky je 173,91 EUR), poplatok za poskytnutie: 0 EUR, počet splátok 96, doba splatnosti 8 rokov. Štandardná úroková sadzba: 5,90 % p. a. (fixná), RPMN: 6,16 %, celková čiastka ktorú zaplatíte: 37 602,01 EUR.


   *Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

   O Raiffeisen banke

   Raiffeisen BANK

   Raiffeisen BANK je odštepný závod Tatra banky. Na slovenský trh sa dostala v novembri 2012. Jej história je však dlhšia a opiera sa o silnú rakúsku bankovú skupinu RBI Group. Má viac ako 60 pobočiek na Slovensku a pri výbere peňazí využívate bankomaty Tatra banky. 

   Služby Raiffeisen BANK sú veľmi podobné ako služby iných bánk. Výnimku tvorí Parádny účet a Parádna pôžička s veľkým množstvom výhod. Banka poskytuje skvelo spracovaný internetbanking a praktickú mobilnú aplikáciu.

   Viac informácií