Moderná pôžička od Slovenskej sporiteľne

SLSP má svoju Modernú pôžičku vo výške 300 až 35 000 € so splatnosťou 12 až 96 mesiacov určenú naozaj pre každého. Pre mladých môže slúžiť napríklad na auto či na zariadenie prvého bývania. Peniaze z úveru je možné tiež využiť na refinancovanie starých pôžičiek a získať lepšie podmienky, prípadne aj nižšiu splátku. Vďaka štedrému úverovému limitu nie je problém využiť pôžičku aj na veľkú rekonštrukciu domu či modernizáciu domácnosti.

Veľkou výhodou pôžičky od SLSP je, že sa dá vybaviť s minimom dokladovonline. Nie je potrebné sa zaťažovať dokladovaním účelu alebo zháňaním ručiteľa. Výpočet, koľko sa dá požičať a s akou mesačnou splátkou, je možný cez online kalkulačku alebo orientačne cez tabuľku splátok.

Reprezentatívny príklad

Reprezentatívny príklad RPMN: Klient získal úver 16 000 €. Splácať ho bude 6 rokov. Uhradí 72 splátok vo výške 282,32 €. V mesačnej splátke je zahrnutý poplatok za poistenie k úveru 17,23 €. Úroková sadzba úveru je 5,99 % ročne. Ročná percentuálna miera nákladov je 8,55 %. Zľava z poplatku za poskytnutie úveru je vo výške 100 %. Celková čiastka spojená s úverom je 20 327,04 €.


*Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

Časté otázky o úvere SLSP:

Platí sa nejaký poplatok za vybavenie pôžičky?

Nie, za vybavenie pôžičky sa neplatí žiaden poplatok ani pred, počas či po schválení úveru. Neplatíte ani spracovateľský alebo administratívny poplatok.

Je možné splatiť úver aj predčasne a ak áno, za akých podmienok?

Áno, úver môžete splatiť predčasne viacerými mimoriadnymi splátkami alebo jednorazovým splatením celého zostatku úveru. Predčasné splatenie spotrebného úveru je bez poplatkov, avšak je potrebné o zámere banku informovať vopred.

Sú na získanie úveru naviazané aj nejaké iné produkty v banke?

Nie je to podmienkou. Ak chcete požiadať o pôžičku, nemusíte mať otvorený účet v Slovenskej sporiteľni (SLSP). V takomto prípade získate úrokovú sadzbu 6,9 %.

Ak si však otvoríte osobný účet v SLSP, môžete získať o 2 % výhodnejšiu úrokovú sadzbu vo výške 4,9 %.

Zvýhodnenú úrokovú sadzbu 4,9 % dostanete pri splnení nasledovných podmienok:

  • 1,50 % ročne, ak máte v zmluve o úvere dohodnutý inkasný účet vedený v SLSP, tento účet nie je v nepovolenom prečerpaní a zároveň máte zriadený účet sporenia, na ktorý pravidelne sporíte aspoň minimálnu sumu sporenia,
  • 0,50 % ročne, ak je v zmluve o úvere dohodnuté aj poistenie k úveru a toto poistenie trvá po celú dobu trvania úverového vzťahu.

Zvýhodnenia môžete získať jednotlivo pri splnení aspoň jednej z uvedených podmienok alebo vo výške 2 %, ak splníte v čase uzatvorenia zmluvy o úvere obidve podmienky uvedené vyššie. Podmienky pre získanie a pre zachovanie zvýhodnení musíte spĺňať v čase uzatvorenia zmluvy o úvere aj počas celého trvania úverového vzťahu.

Je ponúkaný úrok už pevný a bude platiť počas celej splatnosti pôžičky?

Áno, ponúkaný úrok je pevný a bude platiť počas celej splatnosti úveru. Banka v zmluve o úvere garantuje fixovanie úrokovej sadzby na celé obdobie splácania pôžičky.

Ako je to so žiadateľmi, ktorí majú príjem zo zahraničia?

Banka umožňuje získať úver aj pre tých žiadateľov, ktorí nepracujú na Slovensku, ale majú príjem zo zahraničia. Vzťahujú sa na nich podobné podmienky a aj v tomto prípade je potrebné mať príjem zo zahraničia stabilný, v dostatočnej výške a vedieť ho doložiť.

O spoločnosti Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa, a.s.

Slovenská sporiteľňa je bankou s najdlhšou tradíciou sporiteľníctva u nás. Prvé filiálky fungovali v Bratislave už od roku 1819. Od roku 1990 banka pôsobí s univerzálnou bankovou licenciou a od roku 2001 je členom silnej medzinárodnej finančnej skupiny Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG. V súčasnosti je SLSP najväčšou komerčnou bankou na Slovensku poskytujúcou komplexné produkty a služby.

Viac informácií