Finančný mix

Diaľničná známka v roku 2024: Všetko, čo potrebujete vedieť

Publikovaný 01.01.2024 Rada| Finančný mix

Pokiaľ nie ste ortodoxný priaznivec kochania sa okolitou krajinou počas jazdy po cestách 2. a nižších tried, nevyhnete sa jazdeniu po diaľniciach a rýchlostných cestách. Aj preto, že ich staviame najdrahšie v Európe, jazdenie po nich nemáme veru zadarmo. Čítajte súhrn kľúčových informácií o diaľničných známkach v roku 2024.

Postup pri predaji auta pozostáva z týchto 4 krokov. Pozor si dajte na zmluvu aj prevod peňazí

Publikovaný 19.06.2023 Rada| Finančný mix

Ako postupovať pri predaji auta? Odpoveď na otázku poznajú všetci, ktorí si týmto procesom už prešli. Opakovanie je však matkou múdrosti. Preto ak predávate auto prvý raz alebo už po niekoľkýkrát, odporúčame držať sa tohto postupu.

Majte svoje peniaze pod kontrolou. Tu sú najlepšie aplikácie na správu financií

Publikovaný 05.06.2023 Analýza| Finančný mix

V peniazoch treba mať poriadok. Oveľa ťažšie sa však hľadá riešenie, ako tento cieľ dosiahnuť. Najmä, ak platíte kombinovane. Teda v hotovosti aj kartou. Jednou z možných ciest, ako si udržať peniaze pod kontrolou je použitím špecializovanej aplikácie na správu financií. My si predstavíme tie najpoužívanejšie na trhu.

Príspevok na podnikanie od štátu vám pomôže s rozbehom. Takéto sú podmienky na získanie

Publikovaný 08.05.2023 Rada| Finančný mix

Príspevok na podnikanie od štátu. Dotácia, o ktorej mnoho začínajúcich podnikateľov netuší. A to je samozrejme škoda. Ide totiž o jedinečnú možnosť, ako získať niekoľko stoviek až tisícov eur na rozbeh svojho biznisu. Poďme sa teda pozrieť, čo všetko je potrebné splniť na získanie tohto príspevku.

Európsky dôchodok: Všetko, čo potrebujete vedieť

Publikovaný 21.10.2022 Aktualita| Finančný mix

Slovensko ako prvé v Európskej únii predstavilo Paneurópsky osobný dôchodkový produkt (PEPP). Jeho cieľom je sporenie a zhodnotenie financií pre všetkých občanov EÚ. Chcete vedieť, čo to PEPP je a pre koho je určený? Viac si o tom povieme v našom článku.

Upracte si vo svojich financiách [Postup]

Publikovaný 14.10.2022 Rada| Finančný mix

V období rastúcej inflácie je pre mnoho domácností problém ušetriť nejaké peniaze navyše. Je preto potrebné zamyslieť sa nad svojím domácim rozpočtom. Je nastavený správne? Alebo vám peniaze miznú ako v čiernej diere? V článku vám poradíme, ako vaše financie nasmerovať správnym smerom.