Finančný mix

Diaľničná známka v roku 2024: Všetko, čo potrebujete vedieť

01.01.2024

Finančný mix

Ako sa dá kúpiť diaľničná známka? Platnosť a cena, spoplatnené úseky, rozostavané úseky. Kto nemusí mať diaľničnú známku? Čítajte súhrn kľúčových informácií o diaľničných známkach v roku 2024.

Postup pri predaji auta pozostáva z týchto 4 krokov. Pozor si dajte na zmluvu aj prevod peňazí

19.06.2023

Finančný mix

Postup pri predaji auta je pomerne jednoduchý. Z akých krokov pozostáva a načo si treba dať pozor sa dočítate v článku

Majte svoje peniaze pod kontrolou. Tu sú najlepšie aplikácie na správu financií

05.06.2023

Finančný mix

Udržať svoje penaize pod kontrolou sa dá viacerými spôsobmi. Od zbierania bločkov, cez google tabuľky až po špeciálne mobilné aplikácie

Príspevok na podnikanie od štátu vám pomôže s rozbehom. Takéto sú podmienky na získanie

08.05.2023

Finančný mix

Získajte až 6 846€ na štart svojho podnikania s príspevkom od štátu. V článku sa dozviete o podmienkach, procese žiadosti a výške príspevku.

Európsky dôchodok: Všetko, čo potrebujete vedieť

21.10.2022

Finančný mix

Zachytili ste informáciu o európskom dôchodku? Ide o finančný produkt, ktorý pri sporení poskytuje rôzne výhody. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte ďalej.

Upracte si vo svojich financiách [Postup]

14.10.2022

Finančný mix

Trápite sa s rodinnými financiami a máte pocit, že ich máte stále menej? Je načase si upratať svoj rodinný rozpočet. V článku vám poradíme, ako na to.

Osobné financie – Ako ušetriť a fungovať v horších časoch

30.04.2021

Finančný mix

Finančná negramotnosť na Slovensku je u mnohých ľudí stále alarmujúca, veľa ľudí má ťažkosť zvládať vlastné financovanie a nedokážu výjsť od výplaty k výplate.

Osobné financie – praktické rady

23.04.2021

Finančný mix

Každý človek má svoj vlastný a jedinečný postoj k financiám a v rámci nich aj k jeho osobným peniazom. Aj preto je vhodné pri radách k osobným financiám porovnať dobré (múdre) a zlé (hlúpe) správanie sa k vlastným peniazom.

Finančných desatoro – pravidlá pragmatikov

09.04.2021

Finančný mix

Peniaze skloňujeme v rôznych obmenách denne všetci, lebo ide o jeden zo zdrojov, bez ktorého je moderný život nemožný. K tvorivému pragmatizmu vo finančnej oblasti stojí za to občas vytvoriť vlastné pravidlá, ako s peniazmi nakladať alebo sa poučiť zo skúsenosti druhých.