Hypotéky

Poistenie hypotéky: Prečo je dôležité?

Publikovaný 06.12.2022 Rada| Hypotéky

Rozumným výberom poistenia k hypotéke môžete ušetriť veľa finančných prostriedkov. Lepšie poistné podmienky k úveru zároveň znamenajú aj lepšiu finančnú bezpečnosť vášho rodinného rozpočtu. Na výber máte pritom z dvoch možností poistenia hypotéky. V článku si ich porovnávame a pomôžeme vám rozhodnúť sa pre výber poistenia presne podľa vašich požiadaviek.

Viete, aká je maximálna výška hypotéky?

Publikovaný 24.11.2022 Analýza| Hypotéky

Beriete si hypotéku, no neviete, s akou maximálnou sumou môžete počítať? Dôležité je vedieť najmä to, že jej maximálny limit je individuálny. Výpočet pre stanovenie maximálnej výšky sa však riadi pravidlami, o ktorých si povieme v našom článku. Dozviete sa aj to, čo všetko tento výpočet ovplyvňuje.

Aké sú najčastejšie dôvody na zamietnutie hypotéky?

Publikovaný 21.09.2022 Analýza| Hypotéky

Vlastná nehnuteľnosť je ešte stále najrozumnejšia voľba pri riešení otázky bývania. Získanie hypotéky však už nie je také jednoduché, ako tomu bolo v minulosti. Banky totiž nemusia každú žiadosť o hypotéku schváliť. V článku vám prinášame najbežnejšie situácie, kedy môže prísť k zamietnutiu hypotéky. Je dôležité sa im vyvarovať.

Hypotéka pre živnostníkov (SZČO) a majiteľov s.r.o. v roku 2023

Publikovaný 06.07.2022 Rada| Hypotéky

Aktualizované: 2/1/2023

Získať hypotéku je v princípe jednoduché – stačí len splniť podmienky. Aj v dôsledku koronakrízy sú už viac než rok úrokové sadzby doslova na dne a hypotéky sa oplatia tak, ako zatiaľ nikdy. Zamestnanci so stabilným a pre banku prijateľným príjmom môžu po splnení ďalších podmienok získať a čerpať historicky najvýhodnejšie hypotéky. Hypotéka pre podnikateľov je mierne „tvrdší oriešok“ – ide najmä o zdokladovanie pre banku akceptovateľného príjmu. Poďme spolu tento oriešok rozlúsknuť.

Podmienky získania hypotéky v roku 2023

Publikovaný 27.04.2022 Analýza| Hypotéky

Aktualizované: 9/01/2023

Lacné hypotéky. Pojem, na ktorý v nasledujúcich mesiacoch môžeme zrejme zabudnúť. Už minulý rok priniesol na vtedajšie pomery dramatické zvšovanie úrokových sazdieb. Tento trend bude zrejme pokračovať aj tento rok. Hoci by úroky nemali tak prudko stúpať. Ako sa však tieto zmeny dotkli podmienok na získanie hypotéky? 

Stavebný úver a medziúver 2023 v súvislostiach

Publikovaný 17.12.2021 Rada| Hypotéky

Stavebný úver. Predstavuje jednu z možností, ako získať financie na vlastné bývanie. V posledných rokoch jeho popularita klesala vplyvom nízkych úrokových sadzieb komerčných bánk. Dnes opäť naberá na obľube. Poďme sa preto pozrieť, ako tento finančný produkt funguje a ako ho získať. V uplynulom roku sa totiž udiali dramatické zmeny.