O autorovi

maskot
Ing. Emil Burák, PhD.

Ing. Emil Burák, PhD.

Emil Burák – je pragmatik a kreatívec s vyše 30-ročnou praxou: skúsený ekonóm a daňový odborník, známy lektor, nadšený vzdelávač a znalostný pracovník. Väčšinu života pracoval najmä v oblasti ekonomiky, financií, riadenia a vzdelávania.

Jeho názory môžete čítať v elektronických článkoch na mnohých špecializovaných weboch (napr.  podnikatelskecentrum.skihodnoty.skfinancniodbornici.sk, institutdusevnejprace.sk, index.sme.sk, etrend.sk, danovecentrum.sk, bezpecnostvpraci.sk, www.hnonline.sk, atď.).

Tiež v printových médiách - v periodikách rôzneho druhu ako napríklad: Hospodárske noviny, Trend, Eurobiznis, Goodwill, Profit, ÚAD (Účtovníctvo-Audítorstvo-Daňovníctvo), DUO (Dane-účtovníctvo-odvody bez chýb, pokút a penále), Život seniora, Slovensko, MMF (Manažment, mzdy a financie), Poradca, DÚPP (Daňovo-účtovný poradca podnikateľa), atď.

Autorské dielo: Okrem mnohých úspešných školení, seminárov, workshopov, kurzov a iných vzdelávacích projektov a produktov doteraz - je aj autorom rozsiahleho diela počítajúceho 24 kníh ako autor, 6 ako spoluautor a súčasne autor viac ako 2000 odborných článkov doma i v zahraničí.

Články

Osobné financie – Ako ušetriť a fungovať v horších časoch

30.04.2021

Finančný mix

Finančná negramotnosť na Slovensku je u mnohých ľudí stále alarmujúca, veľa ľudí má ťažkosť zvládať vlastné financovanie a nedokážu výjsť od výplaty k výplate.

Osobné financie – praktické rady

23.04.2021

Finančný mix

Každý človek má svoj vlastný a jedinečný postoj k financiám a v rámci nich aj k jeho osobným peniazom. Aj preto je vhodné pri radách k osobným financiám porovnať dobré (múdre) a zlé (hlúpe) správanie sa k vlastným peniazom.

Finančných desatoro – pravidlá pragmatikov

09.04.2021

Finančný mix

Peniaze skloňujeme v rôznych obmenách denne všetci, lebo ide o jeden zo zdrojov, bez ktorého je moderný život nemožný. K tvorivému pragmatizmu vo finančnej oblasti stojí za to občas vytvoriť vlastné pravidlá, ako s peniazmi nakladať alebo sa poučiť zo skúsenosti druhých.

Viac noviniek, rád i finančné vzdelávanie

od našich skúsených expertov, nájdete v magazíne.

Magazín
maskot