Prečo uzatvoriť cestovné poistenie?

Cestovné poistenie vás v cudzine ochráni v prípade nepredvídaných situácií. Najčastejšie sú to úraz, choroba, odcudzenie batožiny alebo cestovného dokladu či neúmyselné spôsobenie škody inej osobe. Poisťovňa vám preplatí náklady spojené s liečbou, ako aj s právnym poradenstvom. Okrem krytia štandardných situácií je možné poistiť si aj meškanie ši zrušenie letu, oneskorené dodanie batožiny a trvalé následky úrazu. V rámci pripoistení je v ponuke napríklad poistenie storna zájazdu alebo rizikových športov.

Výhody cestovného poistenia

icon

Krytie neplánovaných liečebných výdavkov

icon

Poistenie proti krádeži batožiny

icon

Uzatvorenie on-line

icon

Nárok na plnenie v prípade úrazu s trvalými následkami

icon

Asistenčná služba k dispozícii na telefóne

icon

Ochrana pred neúmyselným spôsobením škody na zdraví alebo majetku tretej osoby

Ako postupovať

1

Vyplníte online formulár

2

Odošlete online formulár a realizujete platbu

3

Poistenie máte vybavené

Získajte najlacnejšie cestovné poistenie za niekoľko minút

maskot

Podľa akých kritérií si poistenie vybrať?

V prvom rade si ponuky dôkladne porovnajte. Určite si, čo by malo to najvhodnejšie poistenie pre vás obsahovať a naopak, čo nebudete potrebovať. Nezabudnite zobrať do úvahy, akými prostriedkami sa budete presúvať a čo sa v krajine chystáte robiť. Je samozrejmé, že ak cestujete autom, nepotrebujete poistenie meškania lietadla. Ak odchádzate za aktívnym športom, preverte si, či je na zozname rizikových športov, ktoré vyžadujú pripoistenie.

Najčastejšie otázky

Účinnosť poistenia môže byť už niekoľko hodín po uzavretí. Dôležité je uskutočnenie platby poistenia – kým nie je zadaný neodvolateľný bankový príkaz na prevod sumy, poistenie sa nepovažuje za účinné. Poistenie končí o polnoci posledného dojednaného dňa.

Zoznam krajín, v rámci ktorých je cestovné poistenie platné, nájdete vo všeobecných zmluvných podmienkach. Poistenie sa snaží pokryť väčšinu krajín, preto je pravdepodobné, že tu nájdete aj tú, do ktorej sa chystáte.

Nie, cestovné poistenie nie je možné uplatniť pri škodách, ktoré vznikli na našom území. Poistenie sa vzťahuje na škody spôsobené v zahraničí.

Poistnú zmluvu a asistenčnú kartu zasiela poisťovňa spolu so všeobecnými poistnými podmienkami e-mailom ihneď po uzavretí.

Vyplňte príslušný formulár, ktorý nájdete na webovej stránke poisťovne, alebo kontaktujte zákaznícku linku danej poisťovne.

Mohlo by vás zaujímať

Poistenie auta proti krádeži by mal zvážiť každý. Zlodeji nekradnú iba nové autá

24.01.2024

Poistenie

Poistenie auta proti krádeži dokáže ušetriť nemalé problémy (a peniaze). Takéto sú vaše možnosti, ako si poistkou ochrániť svoje vozidlo

5 dôvodov prečo si porovnať poistenie auta

16.01.2024

Poistenie

Porovnávanie poistenia auta je dôležité. Prináša totiž finančnú úsporu a mnohé ďalšie výhody. Prečítajte si všetkých 5 dôvodov na jednom mieste.

Havarijné poistenie. 4 mýty, ktorým veríte zrejme aj vy

04.01.2024

Poistenie

Havarijné poistenie je opradené mnohými výmyslami. Dnes si preto zoberieme na paškál 4 mýty o havarijnom poistení, ktorým veríte zrejme aj vy