Čo hrozí pri nesplácaní úveru?

Publikovaný 18.03.2024 Rada| Pôžičky

Nesplácanie úveru. Situácia, do ktorej sa nechce dostať nikto. A predsa sa to stáva. Najmä, ak sa vyskytnú nečakané životné situácie. Poďme si preto povedať, aký je postup pri nesplácaní pôžičky a hlavne, ako sa tejto situácii vyhnúť.

Presuňme sa do toho nechceného momentu. Momentu, kedy nezaplatíte splátku úveru. Postup je nasledovný.

Mimoriadne splátky hypotéky vedia pomôcť. Treba ich však dobre zvážiť

Publikovaný 13.03.2024 Rada| Hypotéky

Mimoriadne splátky hypotéky. Téma, ktorá sa z času na čas vynorí, je na pretrase a potom je o nej znovu ticho. Naposledy zarezonovala v roku 2023. Prišlo totiž k veľkej zmene, ktorá umožňuje mimoriadne splátky každý mesiac. My si dnes povieme viac o tejto téme a priblížime si aj spomínanú legislatívnu zmenu.

Zvažujete navýšenie hypotéky? Poradíme vám, ako na to

Publikovaný 23.02.2024 Rada| Hypotéky

Navýšenie hypotéky. Zvyčajne predstavuje spôsob, ako získať peniaze na dokončenie stavby, rekonštrukcie či kúpy ďalšej nehnuteľnosti. Ide o významný krok. Dnes sa preto pozrieme, ako postupovať v prípade, že chcete hypotéku navýšiť, čo to všetko obnáša a hlavne, čo vás to bude stáť.

Neschválili vám pôžičku? Možno ste iba zle vyplnili žiadosť.

Publikovaný 26.01.2024 Rada| Pôžičky

Myslíte si, že vyplniť správne žiadosť o pôžičku je jednoduché? Čudovali by ste sa, aké chyby robí väčšina ľudí a to nielen pri vypĺňaní žiadosti, ale aj pred ňou. Správne vyplnená žiadosť o poskytnutie pôžičky je polovicou úspechu.

Poistenie auta proti krádeži by mal zvážiť každý. Zlodeji nekradnú iba nové autá

Publikovaný 24.01.2024 Rada| Poistenie

Poistenie auta proti krádeži. Väčšinou sa o neho ľudia zaujímajú, až keď je neskoro. A pritom ročný poplatok za poistenie je takmer zanedbateľný. Teda určite v porovnaní so škodou, ktorá vznikne pri odcudzení vozidla. V dnešnom článku si preto povieme, aké sú možnosti poistenia auta proti krádeži a ešte oveľa viac.

Začnime tým, čo si myslí väčšina majiteľov áut.

5 dôvodov prečo si porovnať poistenie auta

Publikovaný 16.01.2024 Rada| Poistenie

Poistenie auta. V prípade PZP ho musí mať uzatvorené každý majiteľ auta. Pri havarijnom poistení je situácia o niečo benevolentnejšia. Tak či onak je dobré pravidelne porovnávať ponuku poisťovní. Dôvody sú prosté - možnosť ušetriť, získať špeciálne benefity či lepšiu kvalitu služieb. Viac si povieme v článku nižšie

Medzi hlavné výhody plynúce z porovnávania poistenia auta patrí: