Finzo pôžička

Pôžičky poskytované súkromnými investormi

Pôžičky Finzo sú P2P pôžičky. To znamená, že ide o pôžičky poskytované súkromnými investormi pre záujemcov o finančné prostriedky, a to prostredníctvom portálu kolektívneho požičiavania. Vy ako zadávateľ dopytu po pôžičke máte možnosť požiadať o sumu od 50 € až do 2 000 €. Môžete si vybrať krátkodobý typ pôžičky so splatnosťou od 1 do 3 mesiacov, kedy je pôžička splatná jednorázovo, alebo dlhodobý typ so splatnosťou 6 až 24 mesiacov, kedy je splácanie vo forme mesačných splátok. Automatický systém priradí Vášmu dopytu po pôžičke ponuku od investora a je len na Vás, či ju prijmete, alebo si zvolíte inú výšku alebo iné podmienky pôžičky. Všetko prebieha online a Vy nemusíte nikam chodiť.

TIP

Finzo funguje cez systém automatického spárovania dopytu a ponuky pôžičky. Vďaka tomu je pôžička k dispozícii prakticky ihneď po nájdení vhodnej ponuky od súkromných investorov.

Časté otázky

Akú províziu a poplatky si účtuje Finzo za sprostredkovanie úveru?

Výška provízie je 30% z úroku za pôžičku. Ako klient musíte počítať aj s poplatkom do záručného fondu vo výške 3% zo sumy úveru a s poplatkom za zmluvu. Ten je vo výške 3% zo sumy úveru, najmenej však vo výške 10 €.

Môžete si požičať aj vtedy, ak ste úplne nový klient?

Áno, aj úplne noví klienti môžu získať pôžičku. Stačí sa len zaregistrovať pomocou svojho občianskeho preukazu a môžete získať prvú pôžičku vo výške do 600 €.

Aké podmienky musíte splniť, aby ste si mohli požičať?

Požadovaný minimálny vek na pôžičku je 21 rokov a zároveň musíte spĺňať podmienku občianstva Slovenskej republiky. Okrem toho sa posudzuje aj bonita, a to prostredníctvom overovania registrov EOS KSI a CreditCheck.

Je potrebné dokladovať účel použitia pôžičky?

Nie je to potrebné, všetky pôžičky sú bezúčelové. Môžete si teda požičať na opravu spotrebiča do domácnosti, na opravu auta, prípadne na zaplatenie dovolenky, oslavy alebo zariadenia domácnosti.

Referencia

"Potreboval som si požičať menšiu sumu do 200 € a krátkodobo. Podmienky nebankových pôžičiek sa mi zdali príliš prísne a najmä mi pri nich vychádzalo pomerne veľké preplatenie pôvodnej sumy. Potom som sa dočítal o týchto P2P pôžičkách, a tak som sa rozhodol ich vyskúšať, keďže podanie žiadosti je nezáväzné. Spravil som veľmi dobre a som spokojný s rýchlosťou získania, ako aj s úrokom a inými podmienkami."

Peter N., 39, Zvolen

Hodnotenie: 5/5

Chcem si požičať

O spoločnosti

 Finzo OU

Finzo je internetový portál zameraný na kolektívne požičiavanie. Jeho cieľom je umožniť prepojenie ponuky na pôžičku a dopytu po pôžičke. Spoločnosť pochádza z Estónska, kde vznikla v roku 2011 a začiatkom roka 2016 rozšírila svoje pôsobenie aj na Slovensku. Celkovo má spoločnosť svoje zastúpenie v 33 krajinách a ide teda o medzinárodne skúseného a silného partnera v oblasti P2P pôžičiek - pôžičiek od ľudí pre ľudí. Systém sprostredkovania pôžičiek je automatický a funguje v online prostredí, vďaka čomu je aj vybavenie jednoduché a rýchle priamo cez internet. Vzhľadom na to, že na našom finančnom trhu portál pôsobí zatiaľ len krátku dobu, možno očakávať postupné rozširovanie služieb, ako aj typov úverov.