Výhody a nevýhody

Cena

  • Vysoký úrok
  • Vysoké RPMN

  Flexibilita

  • Rýchle vybavenie
  • Elektronická žiadosť
  • Bez dokladovania príjmov a iných dokumentov
  • Vybavovanie žiadostí iba v pracovné dni

  Transparentnosť

  • Zverejnený cenník
  • Zverejnený vzor zmluvy
  • Diskusné fórum s otázkami a odpoveďami
  • Často kladené otázky

   Zákaznícka podpora

   • Rýchla odozva
   • Telefonicky aj e-mail
   • Iba v pracovných dňoch

   Finzo pôžička - recenzia

   Finzo pôžička patrí do kategórie tzv. P2P úverov. Ide teda o požičiavanie peňazí medzi ľuďmi bez toho, aby do tohto procesu vstupovala banka. Finzo pôžička umožňuje požiadať od 50€ do 1000€ a splatnosť je v rozmedzí 3 mesiacov až 5 rokov v závislosti od čerpanej sumy.

   Produkt rozlišuje tzv. krátkodobú pôžičku – splatnosť do 90 dní. Požiadať o ňu môžete iba po prihlásení sa do svojho účtu na finzo.sk. Druhou možnosťou je dlhodobá pôžička so splatnosťou 3 mesiacov až 5 rokov. V prvom prípade nie je žiaden poplatok. Pri druhom variante je poplatok 2% z celkovej sumy úveru. Zároveň sa platí aj platba do tzv. záručného fondu. Ide o platbu investorom v prípade, že dlžník nesplní svoje povinnosti. 

   Podstatnou podmienkou pre schválenie pôžičky je tzv. úverové hodnotenie. Ide o číselný parameter, ktorý určuje pravdepodobnosť splatenia úveru. Počíta sa na základe údajov z  úverového registra EOS KSI a CreditCheck a Ďalších parametrov ako je plat, rodinný stav, zamestnanie a pod. Pokiaľ je hodnotenie nízke, nie je možné získať tento typ pôžičky.

   O pôžičku je možné žiadať výhradne elektronicky. Podmienky na získanie úveru sú vek minimálne 21 rokov a trvalý pobyt na území Slovenskej republiky. Pri registrácii resp. žiadosti nie je potrebné doložiť potvrdenie o príjme ani iné podobné dokumenty.

   Po schválení registrácie prebieha celý proces žiadosti o úver cez vytvorený osobný účet. Na rovnakom mieste je nutné vykonať aj potvrdenie zmluvnej dokumentácie. Po sprocesovaní dôjde k prevodu peňazí na virtuálny účet. Z neho je následne nutné previesť finančné prostriedky na svoj bankový účet. 

   Predčasné splatenie úveru je spoplatnené podľa aktuálneho cenníka dostupného na webstránke spoločnosti. Rovnako spoplatnené sú aj prevody z virtuálneho účtu na bankový účet (0,50€), žiadosť o predĺženie pôžičky (5€ pri krátkodobých a 3€ pri dlhodobých úveroch) a upomienka k omeškaniu platby (do 30€).

   Finzo pôžička v skratke

   Bez poplatku za zriadenie
   Bonus za zriadenie online X
   Bezplatná správa úveru
   Možnosť poistenia schopnosti splácať X
   Bonus za riadne splácanie X
   Možnosť výberu výšky splátok X
   Bez dokladovania trvalého príjmu od zamestnávateľa X
   Bezplatné predčasné splatenie X
   Bezplatný odklad splátok alebo zmena splátkového kalendára X
   Zvýšenie pôžičky počas trvania úveru X
   Vyplatenie pôžičky aj počas víkendu X

    

   Podmienky získania pôžičky a potrebné doklady

   • Plnoletá osoba vo veku od 21 rokov bez obmedzenia spôsobilosti na právne úkony
   • Dostatočné úverové hodnotenie
   • Trvalý pobyt na Slovensku

    

   Proces poskytnutia pôžičky

   Proces vybavenia pôžičky prebieha nasledovne. V prvom kroku, po kliknutí na tlačidlo “chcem si požičať”, budete presmerovaný na stránku finzo.sk. Následne si vyberiete výšku a dobu trvania pôžičky. 

   Potom nasleduje registrácia, kde vyplníte základné osobné a kontaktné údaje. Súčasťou tohto procesu je aj potvrdenie podmienok používania portálu Finzo. Po odoslaní žiadosti klientské centrum overí vaše údaje a po schválení registrácie dostanete prístup do virtuálneho osobného účtu.

   Následne si opätovne vyberáte požadovanú sumu a hlavné podmienky úveru. Tie sa môžu líšiť v závislosti od ponuky investorov. Ak je ponuka akceptovateľná, podpíšete elektronicky zmluvu o úvere. Potom príde k načerpaniu peňazí na váš virtuálny účet. Aby ste tieto prostriedky vedeli využiť, musíte si ich poslať na váš osobný účet v banke.

   Časté otázky

   Akú sumu si môžem požičať?

   Minimálna suma je 50€, maximálna 1000€.

   Je nutné doložiť potvrdenie o príjme?

   Nie, nie je to potrebné.

   Koľko sa platí za vybavenie úveru?

   V prípade krátkodobých úverov (splatnosť do 90 dní) je vybavenie úveru bezplatné. Pri dlhodobých (splatnosť nad 90 dní) je poplatok 2% z celkovej žiadanej sumy.

   Reprezentatívny príklad

   Pôžička vo výške 1.000 € na 2 roky so splátkou 53,37€ mesačne pri 30,79% RPMN. Celková suma splátok za 2 roky je 1300,92€, ktorá zahŕňa 280,92€ 25% úrok a 20€ zmluvný poplatok. Celková suma na zaplatenie je 1300,92€ za 2 roky. Úroková miera, ktorá Vám bude ponúknutá záleží od individuálnych okolností.


   *Údaje majú informatívny charakter. Presné podmienky sa žiadateľ dozvie od poskytovateľa pôžičky, ktorý vás bude kontaktovať.

   O spoločnosti

    Finzo OU

   Finzo je internetový portál zameraný na kolektívne požičiavanie. Jeho cieľom je umožniť prepojenie ponuky na pôžičku a dopytu po pôžičke. Spoločnosť pochádza z Estónska, kde vznikla v roku 2011 a začiatkom roka 2016 rozšírila svoje pôsobenie aj na Slovensku. Celkovo má spoločnosť svoje zastúpenie v 33 krajinách a ide teda o medzinárodne skúseného a silného partnera v oblasti P2P pôžičiek - pôžičiek od ľudí pre ľudí. Systém sprostredkovania pôžičiek je automatický a funguje v online prostredí, vďaka čomu je aj vybavenie jednoduché a rýchle priamo cez internet. Vzhľadom na to, že na našom finančnom trhu portál pôsobí zatiaľ len krátku dobu, možno očakávať postupné rozširovanie služieb, ako aj typov úverov.