Účty

Aktuálna ponuka podnikateľských účtov na Slovensku

Publikovaný 27.04.2023 Analýza| Účty

Ponuka podnikateľských účtov na Slovensku je skutočne bohatá. Hneď dve banky ponúkajú vedenie účtu zadarmo a potom je tu celé spektrum platených účtov. Každá z nich má svoje pre a proti. Záleží teda len na vás, pre ktorú možnosť sa rozhodnete. 

Poďme však pekne poporiadku. Pozrime sa najskôr na základné kritériá, podľa ktorých by ste mali zvažovať výber podnikateľského účtu.

Porovnanie bankových účtov zdarma

Publikovaný 01.03.2023 Rada| Účty

Poplatky za vedenie bežného účtu v banke sú štandard. Existuje však aj nejaká iná možnosť? Veď uznajte sami, že platiť mesačne päť a viac eur môže byť otrava. Našťastie máte aj na Slovensku možnosť vybrať si banku, ktorá ponúka vedenie účtu zadarmo.

Ako funguje kreditná karta? A potrebujem ju vôbec k životu?

Publikovaný 22.02.2023 Rada| Účty

Kreditná karta. Často sa s ňou stretneme v amerických filmoch. Ešte častejšie si ju však zamieňame s kartou debetnou. Aký je medzi nimi rozdiel? Ako funguje kreditná karta a potrebujete ju vôbec k životu? To je len zopár otázok, na ktoré si dnes odpovieme.

Porovnanie študentských účtov – ktorý sa najviac oplatí?

Publikovaný 29.06.2021 Rada| Účty

Bankári veľmi dobre vedia, že dnes končia stredné školy a na vysokých študujú „mileniáli“, generácia narodená na prelome tisícročí. Generácia, ktorá nezažila detstvo bez internetu, deti, ktoré sa narodili do globalizovaného a digitalizovaného sveta. Pozrime sa na to, ako sa banky vyrovnali s tým, čo tieto odrastené „smart deti“ potrebujú, očakávajú a vyžadujú od študentských bankových účtov. Pokúsime sa nájsť študentský účet, ktorý sa oplatí najviac.

Prehľad informácií o legislatívnych účtoch

Publikovaný 07.10.2020 Rada| Účty

Sú účty a účty. Bežný spotrebiteľ hľadá bežný účet s čo najnižšími poplatkami a čo najkomplexnejšími službami, ktoré potrebuje využívať. Banky v našej krajine ponúkajú rôzne bežné účty s rôznymi parametrami pre rôzne cieľové skupiny. Existujú však aj účty so základnými funkciami, ktoré majú banky povinnosť ponúkať zo zákona. Sú to takzvané legislatívne účty, určené pre dve špeciálne skupiny klientov. Tu sú ultimatívne informácie o účtoch zo zákona.

Čo by mal spĺňať bankový účet pre dôchodcov?

Publikovaný 05.08.2020 Prieskum| Účty

Účet pre dôchodcov. Radíme ho do kategórie špeciálnych účtov. Ako už názov prezrádza, je určený pre seniorov a preto aj má svoje špecifické výhody. Oproti minulému roku došlo k niekoľkým zmenám v ponuke a v podmienkach bánk, ktoré tieto účty ponúkajú.