Poistenie

Poistenie auta proti krádeži by mal zvážiť každý. Zlodeji nekradnú iba nové autá

Publikovaný 24.01.2024 Rada| Poistenie

Poistenie auta proti krádeži. Väčšinou sa o neho ľudia zaujímajú, až keď je neskoro. A pritom ročný poplatok za poistenie je takmer zanedbateľný. Teda určite v porovnaní so škodou, ktorá vznikne pri odcudzení vozidla. V dnešnom článku si preto povieme, aké sú možnosti poistenia auta proti krádeži a ešte oveľa viac.

Začnime tým, čo si myslí väčšina majiteľov áut.

5 dôvodov prečo si porovnať poistenie auta

Publikovaný 16.01.2024 Rada| Poistenie

Poistenie auta. V prípade PZP ho musí mať uzatvorené každý majiteľ auta. Pri havarijnom poistení je situácia o niečo benevolentnejšia. Tak či onak je dobré pravidelne porovnávať ponuku poisťovní. Dôvody sú prosté - možnosť ušetriť, získať špeciálne benefity či lepšiu kvalitu služieb. Viac si povieme v článku nižšie

Medzi hlavné výhody plynúce z porovnávania poistenia auta patrí:

Havarijné poistenie. 4 mýty, ktorým veríte zrejme aj vy

Publikovaný 04.01.2024 Rada| Poistenie

Havarijné poistenie je stále tak trochu neznáma. Nakoľko je nepovinné, veľká časť majiteľov áut sa o tento druh poistenia nezaujíma. A to je samozrejme škoda. Dobré havarijné poistenie vie ušetriť nemalé starosti a výdaje. Svoju rolu v nezáujme však zrejme zohráva aj iný faktor. Je to celková nevedomosť o tom, ako a na čo slúži havarijné poistenie. Na tento stav sa potom ľahko nabaľujú rôzne mýty.

Koľko stojí havarijné poistenie? Poradíme vám ako ušetriť

Publikovaný 15.11.2023 Analýza| Poistenie

Koľko stojí havarijné poistenie? Otázka, ktorá často rezonuje medzi majiteľmi vozidiel. Je to pochopiteľné. Na jednej strane stojí totiž túžba ochrániť svoj majetok, na druhej snaha nevyhodiť peniaze “zbytočne”. Poďme si teda povedať, koľko vás ročne vyjde havarijné poistenie a hlavne, kedy sa vám oplatí.

PZP na motocykel má svoje špecifické pravidlá. Toto ovplyvňuje jeho cenu

Publikovaný 23.08.2023 Rada| Poistenie

PZP na motocykel. Vo svojej podstate je veľmi podobné tomu, ktoré sa uzatvára pre motorové vozidlá. Taktiež má pokryť škody spôsobené tretím stranám v prípade nehody. Má však niekoľko odlišností. Ktoré to sú, čo všetko ovplyvňuje cenu PZP pre motorku či ako nájsť najlepšiu ponuku si povieme v tomto článku.

Porovnanie zdravotných poisťovní. Ktorá z nich je najlepšia?

Publikovaný 15.02.2023 Analýza| Poistenie

Zdravotné poisťovne. Na Slovensku máme hneď tri. Každá z nich sa preto snaží dostať pod svoje krídla čo najväčšie množstvo poistencov. Lákajú ich napríklad na rôzne benefity od preplácania výživových doplnkov až po špeciálne liečby. Ktorá z nich je však najlepšia? A dá sa vôbec o tom rozhodnúť?