Investovanie

Ako začať podnikať a kde nájsť peniaze na rozbeh podnikania? Pozrite si naše tipy

Publikovaný 29.03.2023 Rada| Investovanie

Byť sám sebe pánom. Zarobiť veľa peňazí. Mať množstvo voľného času. Dôvodov, prečo ľudia chcú podnikať je veľa. Ako však začať? Kde nájsť nápad na podnikanie a hlavne peniaze na rozbeh? To všetko si zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

Zložený úrok - všetko, čo by ste o ňom mali vedieť

Publikovaný 01.03.2023 Rada| Investovanie

Zložený úrok. Pojem, ktorý je v investovaní a sporení vyslovovaný s takmer posvätnou úctou. Ide totiž o výnosnú stratégiu, ktorá umožňuje, aby suma sporených peňazí v priebehu času exponenciálne rástla. Poďme sa teda bližšie pozrieť na zložený úrok a ukázať si, ako ho využiť vo svoj prospech.

Čo vieme o investovaní do dlhopisov?

Publikovaný 16.08.2022 Analýza| Investovanie

Dlhopisy s akciami patria medzi najdôležitejšie investičné nástroje. Avšak, zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate podieľnikom (akcionárom) danej spoločnosti, pri dlhopisoch ste v pozícii veriteľa. Prečo ich popularita v poslednom období tak výrazne narástla? Je investovanie do dlhopisov bezpečné? Povieme si o tom v našom článku.

Čo sú to ESG fondy? Oplatí sa do nich investovať?

Publikovaný 15.08.2022 Novinka| Investovanie

Trend ochrany životného prostredia sa už preniesol aj do investovania. Zelené investovanie v podobe ESG fondov sa stáva čoraz obľúbenejšie a láka čoraz viac investorov. Je to tá správna cesta, ako zodpovedne investovať? Do akej miery sa vypláca? Povieme si o tom v našom článku.

Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou?

Publikovaný 18.03.2022 Rada| Investovanie

V súčasnosti sa stretávame s rastúcou infláciou, ktorá je zapríčinená negatívnymi ekonomickými dôsledkami pandémie koronavírusu. K tomu sa pridáva aj nepriaznivý politický vývoj vo svete. Otázka ochrany peňazí pred infláciou je tak čoraz naliehavejšia. O tom, ako to efektívne dosiahnuť, si povieme v našom článku.

Porovnanie brokerov

Publikovaný 18.03.2022 Rada| Investovanie

Investovanie je najlepšou ochranou proti inflácii. Existuje však mnoho možností a spôsobov, ako na to. Výber toho správneho brokera, ktorý vám bude najviac vyhovovať, nie je však taký jednoduchý. V článku vám preto prinášame porovnanie najlepších brokerov. Zameriame sa najmä na dostupnosť jednotlivých nástrojov, poplatky, garancie a iné.