Termínovaný vklad od Slovenskej sporiteľne

Viete, že ak svoje úspory držíte na bežnom účte, zbytočne sa o ne pripravujete? Nechajte nasporené peniaze ďalej pracovať a zhodnocovať sa bez rizika – vložte ich na Termínovaný vklad od Slovenskej sporiteľne. Na založenie Termínovaného vkladu vám postačí len občiansky preukaz a nebude vás to stáť žiadne poplatky. 

Ak máte úspory v cudzej mene, nie je potrebné ich zamieňať za eurá. V Slovenskej sporiteľni akceptujú vklad v eurách (EUR), amerických dolároch (USD), britskej libre (GBP) aj českých korunách (CZK). Pri vklade v eurách je možné vybrať si dobu viazanosti 1, 12, alebo 36 mesiacov. V prípade inej meny, ako euro, si môžete zvoliť viazanosť na 1, alebo 12 mesiacov.

Časté otázky

Čo potrebujem na zriadenie Termínovaného vkladu?

Postačí Vám vek minimálne 18 rokov a občiansky preukaz.

Je možné zriadiť si vklad aj online?

Záujem o zriadenie Termínovaného vkladu je možné vyjadriť aj on-line. Stačí vyplniť formulár a zvoliť si konkrétnu pobočku najbližšie k Vášmu bydlisku. Následne Vás bude pracovník pobočky kontaktovať a dohodne s Vami ďalší postup.

Kedy mi budú pripísané úroky?

Pri štandardnom termínovanom vklade sú úroky pripísané v deň splatnosti. Pri Termínovanom vklade s úrokom vopred sú úroky pripísané už v deň pripísania prvého vkladu.

Je možné vybrať si peniaze z Termínovaného vkladu predčasne?

Predčasný výber z termínovaného vkladu nie je možné uskutočniť. Termínovaný vklad sa v takom prípade musí zrušiť.

O spoločnosti Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa, a.s.

Slovenská sporiteľňa je bankou s najdlhšou tradíciou sporiteľníctva u nás. Prvé filiálky fungovali v Bratislave už od roku 1819. Od roku 1990 banka pôsobí s univerzálnou bankovou licenciou a od roku 2001 je členom silnej medzinárodnej finančnej skupiny Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG. V súčasnosti je SLSP najväčšou komerčnou bankou na Slovensku poskytujúcou komplexné produkty a služby.

Viac informácií