Osobný účet v 365 bank

Účet v 365 bank je možné si založiť a spravovať ho výhradne cez mobilný telefón. Už žiadne rady na pobočkách, všetko vybavíte len cez pár klikov. Založenie aj vedenie účtu je bez poplatku. K účtu je zdarma vydávaná a vedená jedna platobná karta, pričom v rámci programu Peniaze s5 sa vám pri platbe kartou u vybraných partnerov vráti časť peňazí späť. V prípade straty je možné platobnú kartu cez aplikáciu kedykoľvek zablokovať a ak ju nájdete, opätovne ju odblokovať. Platiť sa dá aj cez aplikáciu Google Pay. Banka vás navyše zdarma informuje o každom pohybe na účte, ako aj o výške zostávajúcich prostriedkov, ktoré máte k dispozícii. Pre tých, ktorí majú slabú pamäť na čísla, prináša možnosť prihlásenia sa do aplikácie prostredníctvom tvárovej biometrie, odtlačku prsta, alebo PIE - Personal Identification Emoji. Ide o kód, ktorý namiesto čísiel tvoria obrázky emoji. Všetky funkcie, ktoré 365 bank ponúka, sú pre klienta jednoduché a na to, aby ste ich mohli využívať, potrebujete len mobil.

 

Okrem osobného účtu si môžete veľmi jednoducho a zdarma založiť sporenie s úrokovou sadzbou 0,365 % p. a. O úsporách budete mať vždy prehľad a zároveň vás banka informuje, keď dosiahnete cieľovú sumu. Ak si radšej odkladáte v malých množstvách z každého nákupu, 365 bank vám ponúka produkt Syslenie. Vaše platby sa budú zaokrúhľovať na základe pravidla, ktoré si vopred vyberiete a prebytočné peniaze budú odchádzať na váš sporiaci účet. Úspory na Syslení sa do výšky 1500 eur úročia úrokovou sadzbou 3,65 % p. a. a zvyšok sadzbou 0,365 % p. a.

Časté otázky

Aký je postup pre založenie účtu v 365 bank?

Stiahnite si aplikáciu v App Store (pre iPhone) alebo v Play Store (pre Android) a pripravte si váš občiansky preukaz. Priamo do aplikácie oskenujete váš občiansky preukaz z oboch strán a odfotíte sa mobilom. Následne si skontrolujete správnosť údajov, ktoré systém načítal z vášho občianskeho preukazu. Banka vám pošle na podpis do e-mailu zmluvu, tú podpíšete niekoľko sekundovým stlačením tlačidla. Posledný krok je spojenie s operátorom cez videohovor.

Je prečerpanie účtu povolené?

Nie, prečerpanie účtu v 365 bank nie je povolené. Minúť môžete len vlastné prostriedky, ktoré máte k dispozícii na vašom účte.

Kedy dostanem peniaze späť za platbu kartou?

Ide o program zliav u vybraných obchodníkov, ktorý si aktivujete platbou kartou. Pri ďalších nákupoch u toho istého obchodníka už nie je potrebné zľavu opäť aktivovať. Výška sumy, ktorú vám banka pripíše späť na účet nie je limitovaná, minimálna suma, ktorá sa vypláca je 0,01 eura. Pripisuje sa na váš účet vždy 1. a 16. deň nasledujúceho mesiaca.

Ponúka banka aj úverové produkty?

Na ponuke úverových produktov 365 bank momentálne pracuje. V súčasnosti to možné nie je, veríme však, že táto ponuka príde ešte v prvom polroku 2019.

Potrebujem radu. Koho môžem kontaktovať?

K dispozícii vám je infolinka na tel. čísle 0850 365 365, prípadne môžete prísť osobne do 365.café. Nie je to však pobočka banky, ale kaviareň a zároveň jej showro

Referencia

"Konečne banka, ktorá kráča s dobou. Všetko vybavím len s pomocou telefónu, ovládanie je skutočne jednoduché a intuitívne. Teším sa na ďalšie moderné novinky od tejto banky."

Pavol, 26 rokov

Hodnotenie: 5/5

Chcem založiť účet

O spoločnosti 365 bank

365.bank

365 bank prináša na Slovensko bankovníctvo postavené na princípe „mobile first“. S klientom komunikuje výhradne cez smartfón. Cieľom spoločnosti je vybudovať bankovníctvo tak, aby bolo pre klienta jednoduché, príjemné na používanie a inteligentné. Banka 365 je odštepný závod Poštovej banky.

Viac informácií