Parádny účet od Raiffeisen banky

Raiffeisen banka vám ponúka Parádny účet bez prekvapivých poplatkov, komplikovaných podmienok či skrytých chytákov. Vedenie účtu môžete mať po splnení podmienok celkom zadarmo. Stačí v danom mesiaci urobiť tieto 2 jednoduché kroky

  • na Parádny účet vám pripadne kredit najmenej vo výške 400 EUR a zároveň,
  • nastavíte si inkaso napríklad za plyn alebo telefón a inkaso sa zrealizuje.

K účtu automaticky dostanete aj kasičku na krátkodobé sporenie, na ktorú si môžete ukladať peniaze. Kasička na Parádnom účte má zvýhodnené úročenie 0,20 % p. a. , je bezplatná, bez limitubez viazanosti. Nasporené peniaze máte kedykoľvek k dispozícii. Parádny účet sa dá využívať hneď po podpise zmluvy, dokonca aj platobnú kartu dostanete ihneď. Peniaze a pohyby na Parádnom účte môžete sledovať cez internet banking a, navyše, na začiatku každého mesiaca dostanete výpis k účtu a mesačný prehľad hospodárenia. O všetkých pohyboch na účte vo výške nad 10 eur budete zároveň informovaní aj prostredníctvom SMS správy.

Raiffeisen banka vám k Parádnemu účtu ponúka aj bezúročnú rezervu vo výške 50 eur, ktorú môžete čerpať ľubovoľným spôsobom a zaplatíte vždy len toľko, koľko ste si požičali. 

Časté otázky v súvislosti s produktom mKonto

Aký je poplatok za vedenie účtu?

Parádny účet môžete mať za poplatok 5,50 eur mesačne.

Za akých podmienok môžem mať účet zadarmo?

Ak na svoj účet každý mesiac dostanete príjem najmenej 400 €, získavate odmenu 2,75 €, ktorá vám bude uplatnená vo forme zľavy z poplatku. Ak si nastavíte inkaso a inkaso sa zrealizuje, získavate ďalšiu odmenu 2,75 €. Spolu tak môžete každý mesiac získať 5,50 eur, a teda vedenie účtu zadarmo.

Ak si založím Parádny účet, ako dlho budem čakať na platobnú kartu?

Platobnú kartu dostanete okamžite po otvorení účtu. Bude vám vydaná priamo na pobočke. 

Ako funguje sporenie v kasičke?

Kasička je sporiaca časť Parádneho účtu, ktorá má zvýhodnené úročenie vo výške 0,20 % ročne. Peniaze na ňu môžete prevádzať z vášho, alebo z iného účtu, ako aj vkladať v hotovosti. Nasporené peniaze máte kedykoľvek k dispozícii a stav kasičky si môžete sledovať vo vašom Internet bankingu.

Čo je rezerva?

Rezerva je povolené prečerpanie účtu. Hneď pri otvorení Parádneho účtu môžete požiadať o Rezervu do výšky 50 € a neplatíte ani cent navyše. Po splnení podmienok banky je možné navýšenie limitu Rezervy až do výšky 2 000 €. Vyšší limit je úročený v zmysle platných úrokových sadzieb Raiffeisen banky.

O Raiffeisen banke

Raiffeisen BANK

Spoločnosť Raiffeisen Bank na Slovensku patrí do najsilnejšej rakúskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International Group, ktorá má vyše 130-ročnú tradíciu v poskytovaní bankových služieb. Materská spoločnosť Raiffeisen Bank International AG pôsobí v Rakúsku, kde je vedúcou korporátnou a investičnou bankou. Región strednej a východnej Európy (SVE) pokrývajú jej dcérske banky, ktoré pôsobia v 15 krajinách. Skupina RBI ďalej zastrešuje mnoho ďalších poskytovateľov finančných služieb, napríklad v oblasti lízingu, správy aktív a fúzií a akvizícií.