Termínovaný účet od Poštovej banky

Eurá uložené pod vankúšom nepatria medzi vhodné investície. Ak chcete, aby vaše peniaze boli v bezpečí a zároveň za vás pracovali a vždy vám boli k dispozícii, vložte ich na termínovaný účet od Poštovej banky. Tu vám budú zarábať a zároveň budú chránené vďaka Zákonu o ochrane vkladov. V závislosti od doby viazanosti (12 – 48 mesiacov) vám prinesú úrok od 0,01 % do 0,1 % p. a. Navyše, ak aktívne využívate Užitočný účet od Poštovej banky a rozhodnete sa pre viazanosť na 24 mesiacov, banka vám na osobný účet pripíše odmenu zodpovedajúcu sume úroku vo výške 0,5 % p. a. z termínovaného vkladu (nevzťahuje sa na Elektronický termínovaný vklad, Pridružený termínovaný vklad a termínovaný vklad Sporenie s prémiou).

Ak budete časť vkladu v eurách náhle potrebovať, môžete si ju kedykoľvek vybrať bez toho, aby ste museli rušiť celý vklad. Výhodou je, že prídete len o úrok z vybranej sumy, zvyšné financie vám na termínovanom vklade ďalej zarábajú. Vklad sa automaticky obnovuje, nebudete teda musieť držať v pamäti dátum obnovy.

Časté otázky

Kto si môže zriadiť Termínovaný účet?

Fyzická osoba ako jediný majiteľ alebo ako podnikateľ, alebo právnická osoba. Vklad môže založiť aj rodič dieťaťu do 18 rokov po predložení rodného listu dieťaťa.

V akej mene si môžem založiť Termínovaný účet?

Termínovaný účet je možné založiť v mene EURO alebo CZK.

Musím kvôli založeniu účtu ísť osobne do Poštovej banky?

Ak si chcete vklad založiť ako fyzická osoba, môžete tak urobiť buď na pobočke Poštovej banky, alebo na ktorejkoľvek slovenskej pošte. Ak si chcete vklad založiť ako podnikateľ (fyzická osoba) alebo právnická osoba, môžete tak urobiť len na pobočkách Poštovej banky.

O spoločnosti Poštová banka, a.s.

Poštová banka, a.s.

Poštová banka je stabilnou spoločnosťou, ktorá je na slovenskom trhu už 25 rokov. Vďaka miliónu klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Ako akciová spoločnosť vznikla v roku 1992 a svoju činnosť začala 1. 1. 1993. Jej hlavným cieľom bolo prehľadne a efektívne riadiť peňažné služby na poštách a spolupracovať s bankami. Od roku 2000 je zmluvným strategickým partnerom Slovenskej pošty v oblasti predaja bankových produktov a služieb. V roku 2010 začala svoje produkty a služby ponúkať aj na českom trhu. V súčasnosti na Slovensku obsluhuje svojich klientov prostredníctvom 49 pobočiek a viac ako 1600 pôšt. Okrem bankových produktov ponúka aj poistenie, podielové fondy a dôchodkové sporenie.