Užitočný účet Junior

Poštová banka prináša nový Užitočný účet Junior, ktorého vedenie je bezplatné pre všetkých vo veku od 15 do 27 rokov. Na to, aby ste získali účet zdarma, nie je potrebné dokladať potvrdenie o štúdiu. Stačí si stiahnuť a aktivovať mobilnú aplikáciu Poštovej banky a prihlásiť sa do programu Peniaze s5 na stránke www.peniazes5.sk. K Užitočnému účtu Junior je vydávaná platobná karta Maestro alebo Mastercard. Po jej pridaní do jednej zo služieb Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay či Google Pay je možné platiť aj mobilom či hodinkami. 

Časté otázky

Kto môže zriadiť Užitočný účet Junior?

Zriadiť účet môžu len plnoleté fyzické osoby, ktoré sú občanmi SR.

Čo potrebujem pre založenie Užitočného účtu Junior online?

Budete potrebovať svoj mobilný telefón, sken alebo fotografiu dvoch dokladov a výpis z účtu.

Je Užitočný účet Junior zadarmo skutočne pre každého?

Užitočný účet Junior môžu využívať zdarma klienti vo veku od 15 do 27 rokov, ktorí si stiahnu a aktivujú mobilnú aplikáciu Poštovej banky a prihlásia sa do programu Peniaze s5.

Koľko budem platiť, ak nesplním podmienky pre bezplatné vedenie Užitočného účtu Junior?

Budete platiť 1 euro mesačne.

Môžem prečerpať účet?

Áno, Užitočný účet Junior je možné prečerpať do výšky 2000 eur.

O spoločnosti Poštová banka, a.s.

Poštová banka, a.s.

Poštová banka je stabilnou spoločnosťou, ktorá je na slovenskom trhu už 25 rokov. Vďaka miliónu klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Ako akciová spoločnosť vznikla v roku 1992 a svoju činnosť začala 1. 1. 1993. Jej hlavným cieľom bolo prehľadne a efektívne riadiť peňažné služby na poštách a spolupracovať s bankami. Od roku 2000 je zmluvným strategickým partnerom Slovenskej pošty v oblasti predaja bankových produktov a služieb. V roku 2010 začala svoje produkty a služby ponúkať aj na českom trhu. V súčasnosti na Slovensku obsluhuje svojich klientov prostredníctvom 49 pobočiek a viac ako 1600 pôšt. Okrem bankových produktov ponúka aj poistenie, podielové fondy a dôchodkové sporenie.