Osobný účet v Poštovej banke

S Užitočným účtom od Poštovej banky získate mnoho výhod. Záleží len na vás, či ich využijete naplno. K účtu dostanete až štyri platobné karty, internet banking a mobilnú aplikáciu na rýchly prehľad o pohyboch na účte. Raz do mesiaca budete môcť bez poplatku vyberať hotovosť aj z bankomatu inej banky (na Slovensku alebo v zahraničí). Samozrejmosťou je povolené prečerpanie a navyše vás banka odmení zľavami na nákup tovarov a služieb. Tí, ktorí z Užitočného účtu uskutočnia debetné transakcie vo výške minimálne 200 € mesačne, získajú ďalšiu odmenu: zľavu z úrokovej sadzby na pôžičke; odmenu navyše s Dobrým sporením rezerva; možnosť povoleného prečerpania až do 300 € bez úroku a odmenu navyše na termínovanom vklade. A to všetko len za 5 € mesačne.

Časté otázky

Ako si založiť Užitočný účet?

Užitočný účet si môžete založiť online z pohodlia vášho domova, v pobočke Poštovej banky alebo na pošte. Stačí vám na to len občiansky preukaz.

Mám účet v inej banke, ako ho presuniem do Poštovej banky?

Teraz presun vášho účtu zabezpečí Poštová banka za vás. Stačí si otvoriť Užitočný účet a vyplniť Žiadosť o presun účtu. Spolu s účtom vám budú prenesené aj všetky trvalé platby a inkasá, ktoré ste mali na starom účte a váš starý účet bude zrušený.

Skutočne si môžem raz mesačne vybrať peniaze kdekoľvek?

Áno, raz mesačne môžete vykonať z bankomatu inej banky výber hotovosti v mene euro bez poplatku. Výber môže byť na Slovensku i v zahraničí.

Ponúka Poštová banka aj možnosť prečerpania účtu?

Áno. S povoleným prečerpaním máte od Poštovej banky k dispozícii pôžičku vo výške od 100 € do 2000 €. Táto pôžička sa bude automaticky splácať pri príjme finančných prostriedkov na váš osobný účet.

Kedy dostanem peniaze späť za platbu kartou?

Zľavu si stačí aktivovať na stránke peniazes5.sk, alebo pomocou mobilnej aplikácie. Po platbe kartou vám následne bude uplatnená zľava na vybraný tovar a služby a táto vám bude automaticky pripísaná na účet v Poštovej banke, ku ktorému máte vydanú platobnú kartu. A to bez toho, aby ste o zľavu museli žiadať v obchode.

Referencia

"Oceňujem, že banka ide s dobou a ponúka moderné riešenia, ako je aplikácia, s ktorou mám neustály prehľad o mojom účte. Veľa peňazí ušetrím aj vďaka zľavám na tovar a služby, ktoré sú mi automaticky pripísané na účet."

Peter, 28 rokov

Hodnotenie: 5/5

Chcem založiť účet

O spoločnosti Poštová banka, a.s.

Poštová banka, a.s.

Poštová banka je stabilnou spoločnosťou, ktorá je na slovenskom trhu už 25 rokov. Vďaka miliónu klientov patrí v oblasti retailu k najsilnejším bankám. Ako akciová spoločnosť vznikla v roku 1992 a svoju činnosť začala 1. 1. 1993. Jej hlavným cieľom bolo prehľadne a efektívne riadiť peňažné služby na poštách a spolupracovať s bankami. Od roku 2000 je zmluvným strategickým partnerom Slovenskej pošty v oblasti predaja bankových produktov a služieb. V roku 2010 začala svoje produkty a služby ponúkať aj na českom trhu. V súčasnosti na Slovensku obsluhuje svojich klientov prostredníctvom 49 pobočiek a viac ako 1600 pôšt. Okrem bankových produktov ponúka aj poistenie, podielové fondy a dôchodkové sporenie.