Sporiaci účet ČSOB

Sporiaci účet Depozit od ČSOB ponúka zaujímavú formu sporenia bez zbytočných obmedzení. Základná úroková sadzba je vo výške 1,01 % p.a. a minimálny vklad je vo výške 15 € za mesiac. Účet je bez minimálneho zostatku a k finančným prostriedkom je možné sa dostať bez poplatku už po 7 dní od výpovede, prípadne je tu aj možnosť predčasného výberu so sankčným poplatkom. Ak máte v ČSOB aj bežný účet, môžete si na ňom nastaviť automatické a pravidelné prevedenie peňazí nad zvolený zostatok priamo na sporiaci účet.

Časté otázky

Je možné sporenie aj trvalým prevodom z bežného účtu?

Áno, je možné zriadiť trvalý prevodný príkaz, ktorý v pravidelných intervaloch odošle na sporiaci účet Vami zvolenú sumu peňazí. Druhou možnosťou je inteligentný a automatický prevod všetkých prostriedkov na sporiaci účet nad nastavený zostatok na bežnom účte.

Sú finančné prostriedky na sporení chránené?

Finančné prostriedky na sporiacom účte podliehajú zákone o ochrane vkladov a sú chránené rovnako, ako akýkoľvek iný peňažný vklad na bežnom alebo termínovanom účte v banke.

Akú minimálnu sumu je potrebné vkladať mesačne na tento účet?

Minimálny povinný vklad na sporenie je vo výške 15 € mesačne. Horná hranica nie je obmedzená a závisí len od Vašich finančných možností.

Má ČSOB v ponuke aj iné formy sporenia?

Áno, ČSOB ponúka viacero foriem a typov sporenia, nielen Sporiaci účet Štandard. Vybrať si môžete napríklad Sporiaci účet Depozit, Sporiaci účet s Extra úročením alebo klasický termínovaný vklad.

O spoločnosti Československá obchodná banka, a.s.

Československá obchodná banka, a.s.

ČSOB Banka je slovenská banka s viac ako 50-ročnou tradíciou. Banka je súčasťou ČSOB Finančnej skupiny, ktorá patrí medzi najväčšie a najsilnejšie u nás. Ide o univerzálnu banku s veľmi širokým portfóliom pre občanov aj podnikateľov a poskytuje tak retailové ako aj korporátne produkty a tiež produkty v rámci privátneho bankovníctva. Banka je riadnym členom Slovenskej bankovej asociácie a po celom Slovensku má niekoľko desiatok pobočiek.

Viac informácií