Sporiaci účet Zuno Plus

Sporiaci účet Plus od Zuno banky je výhodnou možnosťou zhodnotenia finančných prostriedkov bez nutnosti minimálneho úvodného alebo pravidelného mesačného vkladu na sporiaci účet. Suma výšky 12 000 € je úročená výhodnou úrokovou sadzbou 1,10 % p.a. a suma nad 12 000 € je úročená úrokom 0,6 % ročne. Prevody z alebo na sporiaci účet Plus sú za 0 € a bez poplatkov je aj založenie alebo vedenie sporiaceho účtu. K peniazom máte neustály prístup a môžete si ich kedykoľvek bez výpovednej lehoty vybrať z účtu.

Časté otázky

Je stanovený nejaký minimálny vklad na otvorenie sporenia?

Nie je stanovený žiadny minimálny vklad na otvorenie sporenia, ani žiadny minimálny mesačný vklad na sporenie. Sporenie Plus si môžete otvoriť aj bez akýchkoľvek peňazí na úvod.

V akých menách je možné sporiť cez Sporenie Plus?

Sporiaci účet je možné si otvoriť v 4 rôznych menách a to buď v EUR, USD, GBP alebo CZK. Mena sporiaceho účtu ale závisí aj od toho, v akej mene máte otvorený bežný účet.

Ako to je so zdanením zarobených úrokov?

Zuno, podobne ako aj iné banky, musí všetky zarobené úroky z vkladov alebo sporenia zdaniť zrážkovou daňou, takže na Váš sporiaci účet Vám pripíše už len čistú sumu úroku.

Kedy sa pripíše úrok na sporení a kedy nie?

Zuno banka pripisuje úroky na sporení raz mesačne, ale len v prípade, že v daný mesiac neurobíte žiaden výber alebo prevod zo sporiaceho účtu. Ak si ale peniaze zo sporenia vyberiete, nepripíše sa Vám žiaden úrok.

Referencia

"Chcela som si otvoriť sporenie už hneď počas vysokej školy, no odrádzali ma vždy problémy s vybavovaním a príliš nízky úrok. Oba tieto problémy som vyriešila vďaka sporiacemu účtu od Zuno banky. Založenie bolo veľmi jednoduché a to cez internet, stačilo mi naskenovať dva doklady totožnosti a o všetko ostatné sa postaral už banka. A získala som naozaj výborný úrok, až 1,1 % za rok."

Miriam S., 22, Kežmarok

Hodnotenie: 5/5

Porovnať účty

O spoločnosti ZUNO BANK AG

ZUNO BANK AG

Zuno banka je jedna z prvých online bánk pôsobiacich v strednej a východnej Európe, pričom na Slovensku je prítomná už od roku 2010. Banka ponúka bohaté portfólio všetkých potrebných produktov a služieb od bežných a sporiacich účtov, cez vkladové produkty, až po pôžičky vo forme online pôžičky, klasického spotrebného úveru, kreditnej karty alebo povoleného prečerpania. Kontaktné miesta má po celom Slovensku.

Viac informácií