Poradňa

Tipy, triky a návody, ako sa nestratiť vo svete financií.

Pôžičky na zmenku

Rýchle a jednoduché peniaze, presne taká bola v minulosti pôžička na zmenku. Tieto úvery sa dali získať tak od súkromnej osoby, ako aj od nebankových spoločností. Samozrejme, zmenku ako súčasť zabezpečenia využívajú aj banky, najmä pre súkromné a firemné pôžičky spotrebného typu. Zmenka však nemá len výhody, ale aj nevýhody a to najmä pre dlžníka.

Refinancovanie úveru

Požičali ste si v minulosti, ale zdá sa vám, že platíte príliš veľa? Refinancovanie spotrebného úveru, ale aj iných typov pôžičiek, je dnes už pomerne bežné. Za týmto účelom sa najčastejšie poskytujú refinančné úvery, ktoré majú vo svojej ponuke prakticky všetky banky u nás. Zaujímavú ponuku je možné niekedy nájsť aj v nebankových spoločnostiach.

Mzdová kalkulačka: Výpočet čistej mzdy

Chcete vedieť, koľko vám zostane z výplaty po odpočítaní všetkých zložiek a zrážok mzdy a započítaní všetkých daňových a iných bonusov? Presne na tento účel slúži naša platová a mzdová kalkulačka. Online a behom niekoľkých minút zistíte, koľko peňazí vám zostane v čistom a je jedno, či pracujete na plný, polovičný alebo iný čiastočný úväzok.

Úverová kalkulačka

Úverová kalkulačka slúži na výpočet úveru, najmä ohľadom výšky mesačnej splátky, úroku a preplatenia istiny. Takéto kalkulačky ponúkajú spravidla všetci poskytovatelia úverov a pôžičiek, či už ide o banky alebo o nebankové spoločnosti. Nevýhodou týchto kalkulačiek je, že počítajú vždy len s jedným konkrétnym úverom od daného poskytovateľa.

Hypotéka pre mladých

Pod pojmom hypotéka pre mladých sa myslí hypotekárny úver pre mladých poskytovaný so štátnym príspevkom. Tento úver je možné použiť na rovnaké účely, ako aj bežnú hypotéku, čiže na kúpu nehnuteľnosti, jej rekonštrukciu, stavbu domu alebo modernizáciu bývania. Potrebné samozrejme je založenie nehnuteľnosti a dostatočný príjem pre získanie úveru.