ZUNO končí na Slovensku, prejde pod Tatra Banku

Publikované 05.10.2016 Aktualita | Banky

ZUNO končí na Slovensku, prejde pod Tatra Banku

Známa internetová banka ZUNO oznámila 4. októbra, že vzhľadom na stratégiu a ciele materskej bankovej skupiny Raiffeisen Bank International postupne ukončí svoje pôsobenie pod touto značkou na našom trhu.

Banka začala s poskytovaním bežných účtov bez poplatkov, neskôr pridala aj rôzne vkladové produkty, povolené prečerpanie a kreditnú kartu. Svoje portfólio retailových služieb spravila plnohodnotným zaradením online pôžičiek spotrebného charakteru do ponuky.

Blízko k mladým

Banka spustila svoju činnosť na Slovensku v roku 2010 a patrila medzi prvé online banky na území strednej Európy. ZUNO sa profilovala posledné roky svojimi produktmi aj službami ako banka, ktorá rozumie mladým a ich požiadavkám. Ku koncu augusta tohto roku mala banka na Slovensku aj v Českej republike spolu až 266 tisíc klientov.

ZUNO k tomuto dátumu spravovala dokopy viac ako 800 miliónov € v depozitoch a objem úverov poskytnutých klientom predstavoval 86 miliónov €. Banka však u nás končí a postupne bude utlmovať svoje aktivity a presmerovávať klientov do Tatra Banky.

Máte čas do konca prvého polroka 2017

Banka neukončí okamžite všetky služby a ak v nej máte bežný alebo sporiaci účet, nemusíte sa ani báť, že by ste prišli o peniaze. Od 21. októbra banka zastaví prijímanie nových klientov a zároveň od uvedeného dátumu zníži úrokové sadzby na sporiacich produktoch na nulovú úroveň. Všetky finančné prostriedky na vkladoch a účtoch sú chránené podľa Zákona o ochrane vkladov.

Vrátiť bankovú licenciu a definitívne ukončiť svoje pôsobenie na trhu plánuje banka do konca prvej polovici roka 2017. Pohľadávky a záväzky klientov, čiže úvery, zostávajú bez zmeny a nemalo by ani hroziť, že by ste museli predčasne splatiť pôžičky. Platenie by malo pokračovať v dohodnutej výške a podľa pôvodného splátkového kalendára.

Nájdite si alternatívu už dnes!

Náš online finančný supermarket vám môže pomôcť nájsť si alternatívu k odchádzajúce ZUNO banke veľmi rýchlo. Ak hľadáte napríklad výhodné bežné účty, alebo sporiace účty, u nás si môžete porovnať viacero možností a vybaviť si založenie účtu online z pohodlia domova!

 

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.