Vyberáte dovolenku na poslednú chvíľu? Napriek zhonu nezabudnite na týchto 5 nevyhnutných vecí

Publikované 26.07.2017 Rada | Poistenie

Vyberáte dovolenku na poslednú chvíľu? Napriek zhonu nezabudnite na týchto 5 nevyhnutných vecí

Rozhodli ste sa využiť ponuky dovolenky na poslednú chvíľu? Výborná voľba, aspoň z hľadiska ušetrenia peňazí. Prv, než vyrazíte, osvojte si nasledujúcich 5 rád, vďaka ktorým si ušetríte čas, problémy aj peniaze:

Tip č.1: Last minute a zľavy

Kto chce ušetriť, pre toho sú „last minit“ ponuky ideálnou voľbou. Ak vám nevadí, že nemáte až tak variabilné možnosti zvoliť si dovolenku absolútne na mieru, choďte do toho. Alternatívou, ktorá môže byť nemenej zaujímavá z finančného hľadiska, sú dovolenky cez zľavové portály. Ušetriť tak môžete aj polovicu pôvodnej sumy!

Tip č.2: Na ubytovaní aj doprave môžete ušetriť, ale len s rozumom

/data/common/multimedia/images/4f29f3f8e8674a92aafd33693d01e025.jpg

Minúť „hotový majland“ nemusíte rozhodne ani za dopravu či ubytovanie. Pri dovolenke na poslednú chvíľu častokrát musíte zabudnúť na lacné letenky. Avšak ak cestujete menej ako 1.000 km, zvážte cestu vlakom alebo autom. To isté platí aj o ubytovaní - penzióny či rodinné apartmány ponúkajú služby na úrovni hotela za oveľa prijateľnejšie ceny. Dbajte však vždy na kvalitu a zistite si referencie!

Tip č.3: Bez cestovného poistenia ani na krok

Myslíte si, že ak cestuje do nejakej krajiny v rámci EÚ, že vám stačí verejné zdravotné poistenie? Mýlite sa. Takéto poistenie vám totiž pokrýva len zdravotné výkony v tých zariadeniach, ktoré aj v zahraničí patria medzi „štátne/verejné“. Oveľa lepšou možnosťou je komerčné cestovné poistenie. Pri ňom nehrozí, že by ste museli na mieste niečo doplácať alebo že by ste nevedeli nájsť ambulanciu či nemocnicu, kde by vás mohli ošetriť.

Tip č.4: Do exotiky zdravotná prehliadka a očkovanie

/data/common/multimedia/images/22e4413e702a4d2e86c4d05935bf97c0.jpg

Pred odchodom na dovolenku nezabudnite navštíviť minimálne svojho zubára či iného lekára, na základe toho s čím zvyknete mávať zdravotné problémy. Pokiaľ sa chystáte do exotických krajín, informujte sa aké typy infekčných ochorení sa tam najčastejšie vyskytujú. V tomto prípade je očkovanie nevyhnutnosťou. Zaočkovať sa môžete dať v najbližšej nemocnici.

Tip č.5: Minimum peňazí v hotovosti a karta k tomu

Zlodejom netreba dať príležitosť, a preto určite odporúčame nosiť so sebou hotovosť rozdelenú vo viacerých vreckách a využívať na dovolenke skôr výbery z bankomatov. O peniaze ale môže prísť nielen priamo na dovolenke, ale už aj skôr. Vo virtuálnom svete totiž platí, že bookovanie ubytovania alebo dopravy na neznámych stránkach sprevádzajú podvody s kreditnými kartami. Namiesto nich teda využite alternatívu, napríklad v podobe špeciálnej platobnej karty Revolut. Tá je pre online platby ideálna, no hodí sa aj na výbery hotovosti v zahraničí. Ušetríte si problémy aj zbytočné poplatky vašej banke.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.