Vianočné sviatky prinášajú aj kuriózne nehody

Publikované 04.01.2019 Aktualita | Finančný mix

Vianočné sviatky prinášajú aj kuriózne nehody

Hoci sa na sviatky tešíme niekoľko mesiacov, občas sa vo vianočných prípravách pozabudneme a nešťastie je na svete. Podľa štatistík poisťovne Allianz je z pohľadu úrazov Štedrý deň pokojný, Silvester sa však spája s nehodami. Prinášame vám tie najkurióznejšie.

Šupiny prinášajú šťastie

To, že kapor môže byť zdrojom nešťastia, vám potvrdí hneď niekoľko poistných udalostí. Istý muž sa rozhodol kapra dočasne „ubytovať“ v akváriu spolu s rybkami. To sa rozbilo a vytopilo jeho aj susedov.

Ďalší nešťastník dal v pivnici kaprovi napúšťať vodu do vane a odišiel. Na vaňu si spomenul až vtedy, keď voda stekala po dlažbe. V snahe čo najrýchlejšie vodu vypnúť sa na mokrej dlažbe pošmykol a zlomil si lakťovú kosť.

S upratovaním a výzdobou to nepreháňajte

Istá babička naleštila schody tak pedantne, že sa na nich vnúča pošmyklo a zlomilo si zápästie. Iný muž pozapájal doma toľko vianočného osvetlenia, až došlo ku skratu a poškodeniu spotrebičov.  Ďalší pán pri úprave vianočnej girlandy a svetielok na terase spadol z rebríka a zlomil si obe kosti predlaktia.

Pozor na požiar

Podľa poisťovne Generali sa na Vianoce stane o tretinu požiarov viac ako počas roka. Najčastejšou príčinou sú sviečky na adventných vencoch, svetielka na vianočných stromčekoch a pyrotechnika na Silvestra. Istý pán si na Štedrý deň priniesol z kostola betlehemské svetlo a nechal ho na verande. Plameň zachytil záves a začala horieť veranda. Druhý si počas štedrovečernej večere zapálil voňavú sviečku položenú v keramickom tanieriku. Zaspal pri sledovaní televízie a sviečka sa pri doháraní prevrátila. Zobudil sa až na štipľavý dym, keď došlo k vznieteniu obývacej steny, stečeniu vosku na skrinky a plávajúcu podlahu a k zadymeniu celého domu.

Snáď sme vás varovali dostatočne na to, aby ste si tento rok dali cez sviatky obzvlášť pozor. Dobrou správou však je, že poisťovňa Allianz za posledných 5 rokov zaznamenáva klesajúci trend počtu škôd na majetku. Dúfame, že tento rok bude nehôd ako na zdraví, tak aj na majetku ešte menej, ako ten predchádzajúci.

Zdroj: Tlačové správy poisťovní Allianz, Generali, NN

NÁŠ TIP: 

Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu mKonto je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.