V Tatra banke vás obslúži robot Pepper

Publikované 02.01.2019 Novinka | Finančný mix

V Tatra banke vás obslúži robot Pepper

Od začiatku decembra pomôže klientom Tatra banky pri vybraných operáciách humanoidný robot.

Robot Pepper dokáže s ľuďmi komunikovať prostredníctvom svojich senzorov a hlasu. Stretnete ho vo vybraných pobočkách Tatra banky. Jeho prvým pôsobiskom je pobočka v Bory Mall, kde vás privíta pri vstupe a pomôže vám pri rôznych bankových operáciách. Vedenie banky verí, že vám s jeho pomocou ušetrí čas. Po pilotnej fáze sa očakáva prehĺbenie jeho vedomostí a integrácia služieb, ktoré budú klientom šité na mieru.

Humanoidný robot dokáže byť nápomocný pri peňažných operáciách, ako sú vklad a výber, nainštalovať mobilné bankovníctvo, objaviť zabudnutý PIN kód ku karte, otvoriť si účet cez tvárovú biometriu, načerpať úver do 10 minút, sprostredkovať cestovné poistenie a poskytnúť mnohé ďalšie služby.

Okrem práce sa vie aj odviazať. Vďaka modulu určenému pre zábavu sa klienti dozvedia základné informácie o robotoch a Pepper si s každým rád urobí aj selfie. V súčasnosti spustila Tatra banka súťaž – každý, kto na svoj instagramový profil nahrá selfie s Pepperom a označí ju hastagom #peppertb je zaradený do súťaže o robota Ozobota.

Autorom robota Pepper je spoločnosť SoftBank Robotics Europe, ktorá má vedúcu pozíciu v humanoidnej robotike. Jej roboty sa v súčasnosti používajú vo viac ako 70 krajinách sveta v rôznych oblastiach výskumu, vzdelávania, maloobchodu, zdravotnej starostlivosti, cestovného ruchu, pohostinstva a zábavy. K dnešnému dňu sa predalo viac ako 20 000 robotov Pepper, pričom najčastejšie ho stretnete v Japonsku.

NÁŠ TIP: <p>Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu <a href="https://www.hyperfinancie.sk/ucty/mbank-ucet/ziadost/">mKonto</a> je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.</p>

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.