Rada

Čo je reverzná hypotéka, ako funguje a kedy bude dostupná na Slovensku?

Publikovaný 15.11.2023 Rada| Hypotéky

Reverzná hypotéka. Pojem, ktorý je pre väčšinu ľudí na Slovensku neznámy. Naopak vo svete sa teší veľkej popularite. Preto je viac než pravdepodobné, že skôr či neskôr príde aj do našich končín. Poďme si teda vysvetliť, čo to je reverzná hypotéka a aké (ne)výhody ponúka svojim klientom.

Ako si sporiť, aby vám peniaze skutočne zarábali?

Publikovaný 23.10.2023 Rada| Sporenie

Sporenie peňazí. Ide o jeden zo základných znakov finančne gramotného človeka. Šetrenie však nemusí nutne znamenať zhodnotenie finančných prostriedkov. Naopak. V čase vysokej inflácie zvyčajne obyčajné sporenie nestačí. Preto si dnes povieme, ako sporiť tak, aby vám peniaze skutočne zarábali.

Ako získať hypotéku počas materskej? Dá sa to, no zbytočne neriskujte

Publikovaný 24.08.2023 Rada| Hypotéky

Hypotéka a materská. Na prvý pohľad kombinácia, ktorá nemôže fungovať. Zdanie však môže klamať. Existuje niekoľko možností, kedy je možné získať hypotéku aj počas materskej. Treba sa však držať odporúčaní odborníkov a zbytočne neriskovať. Poďme však pekne po poriadku.

Tehotenstvo je radostná zvesť. Príchod nového potomka do rodiny však mnohé veci skomplikuje. Jednou z nich je aj získanie resp. splácanie hypotéky. Rozoberme si obe možnosti na drobné.

PZP na motocykel má svoje špecifické pravidlá. Toto ovplyvňuje jeho cenu

Publikovaný 23.08.2023 Rada| Poistenie

PZP na motocykel. Vo svojej podstate je veľmi podobné tomu, ktoré sa uzatvára pre motorové vozidlá. Taktiež má pokryť škody spôsobené tretím stranám v prípade nehody. Má však niekoľko odlišností. Ktoré to sú, čo všetko ovplyvňuje cenu PZP pre motorku či ako nájsť najlepšiu ponuku si povieme v tomto článku.

Prenájom vs. hypotéka - čo je pre vás vhodnejšie?

Publikovaný 15.08.2023 Rada| Hypotéky

Prenájom alebo hypotéka. Polemika, ktorá je vždy v každom čase. Veľa ľudí sa totiž len ťažko rozhoduje či ísť do vlastného bývania a zadĺžiť sa alebo si radšej zvoliť podnájom. Odpoveď samozrejme nebýva jednoduchá. Poďme si však zhrnúť základné fakty o oboch možnostiach a možno vám pomôžeme s rozhodovaním.

Postup pri predaji auta pozostáva z týchto 4 krokov. Pozor si dajte na zmluvu aj prevod peňazí

Publikovaný 19.06.2023 Rada| Finančný mix

Ako postupovať pri predaji auta? Odpoveď na otázku poznajú všetci, ktorí si týmto procesom už prešli. Opakovanie je však matkou múdrosti. Preto ak predávate auto prvý raz alebo už po niekoľkýkrát, odporúčame držať sa tohto postupu.