Rada

Ako získať hypotéku na stavbu domu? Treba sa držať týchto odporúčaní

Publikovaný 02.05.2024 Rada| Hypotéky

Hypotéka na stavbu domu. Toto spojenie pozná len málo ľudí. A to je samozrejme škoda. Ide totiž o kombináciu, ako si postaviť svoje bývanie podľa vlastných predstáv. Dnes si preto povieme viac tomto type hypotéky.

Hypotéka na pozemok. Prezradíme vám všetko, čo potrebujete vedieť

Publikovaný 02.05.2024 Rada| Hypotéky

Hypotéka na pozemok. Určite sa pýtate či je možné dostať úver aj na kúpu stavebnej parcely. Máme pre vás dobrú správu. Áno je. Dnes si povieme všetko podstatné, čo by ste o tomto finančnom produkte mali vedieť.

Čo hrozí pri nesplácaní úveru?

Publikovaný 18.03.2024 Rada| Pôžičky

Nesplácanie úveru. Situácia, do ktorej sa nechce dostať nikto. A predsa sa to stáva. Najmä, ak sa vyskytnú nečakané životné situácie. Poďme si preto povedať, aký je postup pri nesplácaní pôžičky a hlavne, ako sa tejto situácii vyhnúť.

Presuňme sa do toho nechceného momentu. Momentu, kedy nezaplatíte splátku úveru. Postup je nasledovný.

Mimoriadne splátky hypotéky vedia pomôcť. Treba ich však dobre zvážiť

Publikovaný 13.03.2024 Rada| Hypotéky

Mimoriadne splátky hypotéky. Téma, ktorá sa z času na čas vynorí, je na pretrase a potom je o nej znovu ticho. Naposledy zarezonovala v roku 2023. Prišlo totiž k veľkej zmene, ktorá umožňuje mimoriadne splátky každý mesiac. My si dnes povieme viac o tejto téme a priblížime si aj spomínanú legislatívnu zmenu.

Zvažujete navýšenie hypotéky? Poradíme vám, ako na to

Publikovaný 23.02.2024 Rada| Hypotéky

Navýšenie hypotéky. Zvyčajne predstavuje spôsob, ako získať peniaze na dokončenie stavby, rekonštrukcie či kúpy ďalšej nehnuteľnosti. Ide o významný krok. Dnes sa preto pozrieme, ako postupovať v prípade, že chcete hypotéku navýšiť, čo to všetko obnáša a hlavne, čo vás to bude stáť.

Neschválili vám pôžičku? Možno ste iba zle vyplnili žiadosť.

Publikovaný 26.01.2024 Rada| Pôžičky

Myslíte si, že vyplniť správne žiadosť o pôžičku je jednoduché? Čudovali by ste sa, aké chyby robí väčšina ľudí a to nielen pri vypĺňaní žiadosti, ale aj pred ňou. Správne vyplnená žiadosť o poskytnutie pôžičky je polovicou úspechu.