Analýza

Koľko stojí havarijné poistenie? Poradíme vám ako ušetriť

Publikovaný 15.11.2023 Analýza| Poistenie

Koľko stojí havarijné poistenie? Otázka, ktorá často rezonuje medzi majiteľmi vozidiel. Je to pochopiteľné. Na jednej strane stojí totiž túžba ochrániť svoj majetok, na druhej snaha nevyhodiť peniaze “zbytočne”. Poďme si teda povedať, koľko vás ročne vyjde havarijné poistenie a hlavne, kedy sa vám oplatí.

Majte svoje peniaze pod kontrolou. Tu sú najlepšie aplikácie na správu financií

Publikovaný 05.06.2023 Analýza| Finančný mix

V peniazoch treba mať poriadok. Oveľa ťažšie sa však hľadá riešenie, ako tento cieľ dosiahnuť. Najmä, ak platíte kombinovane. Teda v hotovosti aj kartou. Jednou z možných ciest, ako si udržať peniaze pod kontrolou je použitím špecializovanej aplikácie na správu financií. My si predstavíme tie najpoužívanejšie na trhu.

Aktuálna ponuka podnikateľských účtov na Slovensku

Publikovaný 27.04.2023 Analýza| Účty

Ponuka podnikateľských účtov na Slovensku je skutočne bohatá. Hneď dve banky ponúkajú vedenie účtu zadarmo a potom je tu celé spektrum platených účtov. Každá z nich má svoje pre a proti. Záleží teda len na vás, pre ktorú možnosť sa rozhodnete. 

Poďme však pekne poporiadku. Pozrime sa najskôr na základné kritériá, podľa ktorých by ste mali zvažovať výber podnikateľského účtu.

Porovnanie zdravotných poisťovní. Ktorá z nich je najlepšia?

Publikovaný 15.02.2023 Analýza| Poistenie

Zdravotné poisťovne. Na Slovensku máme hneď tri. Každá z nich sa preto snaží dostať pod svoje krídla čo najväčšie množstvo poistencov. Lákajú ich napríklad na rôzne benefity od preplácania výživových doplnkov až po špeciálne liečby. Ktorá z nich je však najlepšia? A dá sa vôbec o tom rozhodnúť?

Viete, aká je maximálna výška hypotéky?

Publikovaný 24.11.2022 Analýza| Hypotéky

Beriete si hypotéku, no neviete, s akou maximálnou sumou môžete počítať? Dôležité je vedieť najmä to, že jej maximálny limit je individuálny. Výpočet pre stanovenie maximálnej výšky sa však riadi pravidlami, o ktorých si povieme v našom článku. Dozviete sa aj to, čo všetko tento výpočet ovplyvňuje.

Aké sú najčastejšie dôvody na zamietnutie hypotéky?

Publikovaný 21.09.2022 Analýza| Hypotéky

Vlastná nehnuteľnosť je ešte stále najrozumnejšia voľba pri riešení otázky bývania. Získanie hypotéky však už nie je také jednoduché, ako tomu bolo v minulosti. Banky totiž nemusia každú žiadosť o hypotéku schváliť. V článku vám prinášame najbežnejšie situácie, kedy môže prísť k zamietnutiu hypotéky. Je dôležité sa im vyvarovať.