Analýza

S úverom pre podnikateľov sa váš podnikateľský plán premení na skutočnosť

Publikovaný 03.04.2019 Analýza | Pôžičky

Rozbehnutie vlastného obchodu je náročné a chce to množstvo odvahy a odhodlania. O to väčšie je sklamanie, ak zistíte, že vaše úspory na splnenie vášho sna nestačia. Dobrou správou je, že banky aj nebankové spoločnosti ponúkajú pôžičky aj podnikateľom.

Raiffeisen Banka - Banka pre jednoduchší život! Je tomu naozaj tak?

Publikovaný 30.04.2018 Analýza | Banky

Stojaté vody nášho bankového a finančného trhu už skoro 6 rokov víri aj banka s rakúskymi koreňmi, Raiffeisen Bank. Viac ako 130 ročná história možno vzbudzuje na prvý pohľad dojem skostnatenosti, no opak je pravdou.

Chcete prejsť do nízkonákladovej banky? Pozrite si naše porovnanie dôvodov pre a proti

Publikovaný 05.09.2017 Analýza | Banky

Nízkonákladové banky spôsobili pred zopár rokmi doslova boom. Čoraz viac operácií sa prenieslo z pobočiek na internet a ukázalo sa, že tento trend budú postupne nasledovať aj ďalšie banky. Čo so sebou prináša migrácia klasickej banky do nízkonákladovej? Skutočne to má len výhody? Pozrite sa na to spolu s nami.

10 zaujímavostí o financiách, ktoré vám ukážu realitu na Slovensku

Publikovaný 04.02.2017 Analýza | Finančný mix

Vedeli ste o tom, že na Slovensku máme skoro 3 desiatky bánk a z toho až polovica z nich funguje ako pobočka zahraničnej banky? 

Úroky v EÚ stále klesajú a budú klesať aj naďalej. Čo to znamená pre nás?

Publikovaný 29.03.2016 Analýza | Pôžičky

10. marca Európska centrálna banka znova prehodnocovala viacero kľúčových úrokových sadzieb.Znova pristúpila k ich zníženiu, aby podporila ekonomiku a naštartovala rast cien. Najdôležitejšia, refinančná úroková sadzba, klesla z 0,05 % na nulu. Depozitný úrok ide až do mínusu a to -0,4%.

Provident skončil. Čo môžeme očakávať od ostatných nebankoviek?

Publikovaný 29.02.2016 Analýza | Finančný mix

Len pred pár dňami u nás ukončila poskytovanie nových pôžičiek a úverov nebanková spoločnosť Provident. (O jej odchode sa môžete dočítať tu). Avšak od nového roku funguje v obmedzenom režime aj viacero iných nebankových spoločností - niektoré už neposkytujú nové pôžičky, ďalšie sú prísnejšie a opatrnejšie pri nových úveroch.