Tatra banka prispeje deťom na vreckové

Publikované 21.11.2018 Aktualita | Finančný mix

Tatra banka prispeje deťom na vreckové

Tatra banka minulý rok u viac ako 1800 rodičov zisťovala, aká je priemerná výška vreckového na Slovensku. Z prieskumu vyplynulo, že rodičia deťom najčastejšie prispievajú každý mesiac sumou 22 eur.

Tento rok sa Tatra banka pýtala rodičov, ako ich ratolesti míňajú svoje úspory. Zistila, že najčastejšie si za ne kupujú jedlo a sladkostí. Veľa detí si časť odkladá, aby si neskôr mohli kúpiť niečo hodnotnejšie. Aby mali na účte viac financií, Tatra banka spustila kampaň „Peckové vreckové“. V rámci nej pošle na každý detský účet založený do 16. 12. 2018 vreckové vo výške 22 eur.

Prečo založiť Detský účet?

Vďaka účtu v banke deti spoznajú hodnotu peňazí a naučia sa, ako s nimi narábať. Rodič má pritom prostredníctvom elektronického bankovníctva financie svojho potomka stále pod kontrolou. Prostredníctvom Internet bankingu, alebo pomocou mobilnej aplikácie Tatra banka môže dieťaťu kedykoľvek jednoducho poslať na účet peniaze. Pre deti do 15 rokov je vedenie účtu zdarma, rovnako, ako aj vyberanie hotovosti z bankomatu Tatra banky, alebo Raiffeisen Bank International AG. Drobci starší ako 6 rokov získajú k Detskému účtu automaticky bezkontaktnú debetnú platobnú kartu s dizajnom podľa vlastného výberu. Kartou je možné platiť aj v zahraničí. Maximálny denný limit na výber hotovosti a platby kartou v rozsahu od 10 do 200 eur nastavuje rodič a kedykoľvek ho môže zmeniť.

NÁŠ TIP: 

Založte bezplatný účet v mBank a to priamo online z pohodlia domova. Založenie a vedenie účtu mKonto je zdarma a k dispozícii k nemu máte aj praktickú aplikáciu do mobilného telefónu.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.