Schovávate si doma peniaze pod vankúš? Existuje 11 oveľa lepších miest, kde si môžete peniaze schovať

Publikované 17.11.2017 Tip | Sporenie

Schovávate si doma peniaze pod vankúš? Existuje 11 oveľa lepších miest, kde si môžete peniaze schovať

Keď sa o niekom povie, že si schováva peniaze doma pod vankúšom, nemyslí sa tým dnes už iba vankúš. Prečo? Pretože existujú aj oveľa lepšie skrýše. Nie každý človek dnes dôveruje uloženiu peňazí doma. Väčšina ľudí ich drží v bankách, pričom hitom sú najmä termínované účty, vkladné knižky a sporenie. Ak by ste sa ale rozhodli, že najlepším miestom pre vaše úspory je vaša domácnosť, máte pred sebou jeden veľký problém - ako ich ukryť, aby boli v bezpečí? Tu je našich 11 najlepších tipov:

Vysávač

Vysávač je ideálnou skrýšou na peniaze. Najlepšie je, ak máte doma dva vysávače a do toho starého, ktorý nepoužívate, peniaze zabalíte do jeho vrecka na prach. Ak máte doma len jeden vysávač, môžete to vyriešiť zabalením peňazí do iného obalu, ktorý potom prilepíte zo spodnej strany na vrecko alebo do vnútra samotného vysávača.

Veľká sviečka

Veľké vonné sviece sú určite ozdobou a dekoráciou pre každú domácnosť, ale vedeli ste o tom, že sú aj skvelým úkrytom pre bankovky? Vydlabte vnútro sviečky zo spodnej strany, vložte dnu peniaze a sviečku položte na svietnik. Nikto nič nespozná!

Mraznička

Peniaze sa dajú ukryť aj do mrazničky. Ideálne je, ak ich zamaskujete dodatočne tak, že ich zabalíte a schováte napríklad do pôvodného obalu od hranoliek, zmrzliny alebo iných potravín. Dávajte si však pozor pri rozmrazovaní takýchto bankoviek, musíte na to ísť postupne.

Hodiny

Veľké nástenné hodiny sa spravidla vždy dajú demontovať tak, že viete dať dole celú prednú časť s ciferníkom. Do vnútra potom môžete veľmi jednoducho uložiť bankovky a hodiny naspäť zložiť. Nezabudnite však obnoviť ich funkčnosť a aktuálny čas!

Zástrčka

Zástrčky sú ideálnym miestom na skrýšu nielen pre peniaze, ale aj pre iné cennosti. Avšak pozor - nehovoríme o tých pravých, ale o falošných zástrčkách. Najprv teda musíte spraviť v stene dieru, dostatočne veľkú pre uloženie peňazí. Tie zabaľte, vložte dnu a na vrch primontujte vrchnú časť zástrčky. Dokonalé maskovanie!

Dóza od farby

Možno sa to bude zdať niekomu ako „starý trik“, ale verte tomu, že funguje. Základom však je, aby bola dóza od farby poriadne zašpinená, samozrejme najmä zvonku. Nikomu sa nebude chcieť chytať ju len tak a otvárať. Peniaze ale poriadne zabaľte skôr, než ich tam vložíte!

Garníža

Garníža je rovnako veľmi dobrým nápadom na úschovu peňazí, ale pozor, musí ísť len o tyčovú a dutú garnižu. Ak takú doma máte, stačí vymontovať koncovky a do vnútra schovať stočené bankovky. Jedinou nevýhodou je, že sa následne ťažšie vyberajú.

WC

Kde najlepšie uložiť peniaze v akomkoľvek byte či dome? WC je jednoznačná voľba, nakoľko ho nájdete všade. Nemáme na mysli ale známy filmový trik s uložením do nádržky, ale priamo pod WC. Musíte však najprv povoliť skrutky, ktoré ho držia o podlahu. Pod WC misou je totiž voľný dutý priestor, kde môžete peniaze v nepremokavom sáčiku (pre istotu) vložiť a WC následne priskrutkovať naspäť!

Koš na bielizeň

Ukryť peniaze v koši na bielizeň možno nie je ten najlepší nápad...ale len vtedy, ak si nespravíte dvojité dno! Táto skrýša sa však dá použiť len vtedy, ak máte kôš s pevnou a nepriehľadnou stenou a ak zoženiete podobný materiál, ako má dno koša. Potom stačí pod druhé dno dať bankovky a zlodej nič nezbadá!

Dvere

Presne tak, do dverí sa dajú peniaze schovať veľmi účinne, ale musíte sa pripraviť na to, že to dá zabrať. Zveste krídlo dverí, položte ho na podlahu a v spodnej hrane urobte diery vrtákom do dreva s dostatočným priemerom. Potom do dier stačí dať už len zrolované bankovky a „zaštuplovať“ ich.

Falošné potrubie

Podobne ako v prípade zástrčky, aj tu si môžete pomôcť falošným potrubím. Tam, kde sa to hodí, primontujte dutú rúru, akoby od vody alebo kanalizácie. Do nej potom už len stačí vložiť bankovky. Pri vodovodnom potrubí si však pozor - vyplňte rúru aj niečím iným, aby po poklopkaní nedunela, čo by bolo samozrejme podozrivé.

Pozor aj na to, ako peniaze uskladníte

Jedna dobrá rada na záver: nie je dôležité len to, kde peniaze uskladníte, ale aj to, ako. Dávajte si pozor najmä na riziko premočenia, spálenia alebo znehodnotenia vplyvom prílišného tepla. Peniaze je najlepšie zabaliť do nepremokavého obalu, napríklad mikroténového sáčika. Ak sa bojíte ohňa, odporúča sa aj zabalenie do alobalu.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.