Raiffeisen Banka - Banka pre jednoduchší život! Je tomu naozaj tak?

Publikované 30.04.2018 Analýza | Banky

 Raiffeisen Banka - Banka pre jednoduchší život! Je tomu naozaj tak?

Stojaté vody nášho bankového a finančného trhu už skoro 6 rokov víri aj banka s rakúskymi koreňmi, Raiffeisen Bank. Viac ako 130 ročná história možno vzbudzuje na prvý pohľad dojem skostnatenosti, no opak je pravdou.

Nekomplikovať, ale zjednodušiť

Už pri príchode na slovenský trh si banka dala za cieľ zjednodušiť ľuďom život. Možno je to pre nás už dávna história, ale nie je to tak dávno, čo sme potrebovali na každý jeden úkon v banke rôzne papierové žiadosti, potvrdenia, dokumenty a podobne. Skrátka, kopec byrokracie a administratívy.

Raiffeisen ide opačným smerom. Stavia na jednoduchosti, transparentnosti a minime komplikácií. Že ide len o heslá? Vôbec nie!

Zmena banky a prechod do Raiffeisen sú spojené len s minimom vybavovania. Stačí si otvoriť nový účet v Raiffeisen Bank a nechať všetky záležitosti na ňu. Banka vám prenesie všetky nastavenia vrátane pravidelných platieb a zabezpečí aj presmerovanie príjmu. Celý proces vybavíte len počas jednej návštevy, všetko ostatné spraví banka.

Účet aj pôžička s odmenami

Jednoduchší život nespočíva ale len v minimálnej administratíve a papierovaní. Nebudeme si klamať, ide tu o peniaze a to až v prvom rade. Ak si myslíte, že vaša terajšia banka vám ponúka lepšie podmienky len preto, že je „veľká“, tak to ste na omyle. Tu sú dva príklady.

Prvým je bežný účet. Ten má síce v mene slovíčko „bežný“, ale vôbec nie je bežný. V jednom balíku získate nielen štandardné, ale aj nadštandardné služby. Čo je však najdôležitejšie, pri jeho aktívnom používaní (za aktívne využívanie účtu sa považuje zaplatenie minimálne 2 účtov prostredníctvom inkasa) môžete získať každý mesiac odmenu až 2 €.

Oveľa lepším je ale druhý príklad, bezúčelová pôžička. Nielen, že si môžete požičať až 30 000 € na 8 rokov s výhodným úrokom, ale pri riadnom splácaní úveru môžete získať naspäť až 400 € za rok. To je odmena, ktorú vám žiadna iná banka na trhu neponúkne.

Jednoduchší život má žltú farbu

Raiffeisen Bank patrí medzi mladších súrodencov bankovej rodiny u nás. Táto mladosť so sebou typicky prináša dravosť a snahu presadiť sa, čo platí aj v tomto prípade. Banka stavila na jednoduchšie služby, zatiaľ to podľa spokojnosti klientov vyzerá ako správna cesta. Aktuálne ponúka sieť pobočiek až v 42 mestách na Slovensku a možnosť výberu hotovosti z viac ako 300 bankomatov.

Pokiaľ si chcete zjednodušiť život a využívať transparentné, fér a cenovo zaujímavé produkty, potom je Raiffeisen Bank určite dobrou voľbou.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.