Na trhu je nová hypotéka: Poštová banka vstúpila do úverov na bývanie

Publikované 31.05.2017 Novinka | Hypotéky

Na trhu je nová hypotéka: Poštová banka vstúpila do úverov na bývanie

Poštová banka sa doposiaľ svojou ponukou úverov orientovala na klientov, ktorí chceli prefinancovať len bežnú spotrebu. Od apríla sa to všal zmenilo a v jej ponuke už nájdete aj hypotéky.

Doterajšia ponuka úverov a pôžičiek v Poštovej banke zahŕňala prakticky len dva druhy úverov: pôžičku na čokoľvek a refinančný úver. V oboch prípadoch šlo o spotrebné úvery, kde bol síce strop až do 30 000 €, ale stále to nestačilo na zabezpečenie nákladov spojených s bývaním. Od začiatku apríla sa však banka rozhodla vstúpiť do sveta hypoték.

Užitočné bývanie

Pod názvom "Užitočné bývanie" ponúka banka hypotekárny úver, ktorý bude určený na nadobudnutie nehnuteľnosti či vyplatenie skôr poskytnutých záväzkov. Tento úver bude zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti, ktorá sa musí nachádzať na území SR. Podmienkou je, aby banka nehnuteľnosť akceptovala. Ručiť je možné nielen aktuálne vlastnenou nehnuteľnosťou, ale aj kupovanou nehnuteľnosťou alebo aj nehnuteľnosťou, ktorá bude vo vlastníctve tretej osoby.

Parametre a splatnosť

Minimálna doba splácania je nastavená na 4 roky, maximálna na 30 rokov. Obdobie fixácie je možné zvoliť na 1, 2, 3 alebo až 5 rokov. Výška úveru závisí od bankou akceptovanej hodnoty založenej nehnuteľnosti, ako aj od schopnosti žiadateľa splácať úver. Minimálna suma úveru je 10 000 €, horná hranica bude daná stropom najviac 100 % hodnoty nehnuteľnosti. V praxi to však bude určite menej.

Úrok 1,45 % p.a., ale môže to byť aj polovica

Poštová banka uvádza svoju hypotéku na trh s úrokom 1,45 % ročne. Týmto úrokom jej ponuka nijako nevyčnieva z davu, no banka prichádza aj s pomerne zaujímavou novinkou zvanou Úspora. Banka totiž bude prihliadať na finančné prostriedky uložené na sporiacom účte a čím viac ich budete na sporiacom účte mať, tým menší bude úrok. K jednej hypotéke je možné naviazať až 5 sporiacich účtov. Ak však využijete službu Úspora naplno, môžete si znížiť úrok až na 0,725 % ročne.

Vybavte si najlepšiu hypotéku s nami!

Ponuka Poštovej banky a jej novej hypotéky nepochybne môže osloviť viaceré skupiny klientov. Ak ale nechcete využiť službu Úspora a považujete úrok 1,45 % ročne za stále príliš vysoký, môžete si nájsť lepšiu hypotéku. S nami a s našou hypotekárnou kalkulačkou je to hračka a záležitosť zopár minút! Neváhajte, porovnajte si aktuálne podmienky a nechajte si vypracovať ponuku hypotéky na mieru nezáväzne a zadarmo.

Máte otázku alebo vlastnú skúsenosť? Podeľte sa o ňu v komentároch.

Sledujte nás na Facebooku

Dajte nám "Like" a majte vždy prehľad o novinkách vo svete financií.